Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto? Do Szanownego Pan SUSPENSORA


Tomasz Brzęczkowski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zapytałem poważnie! Interesuje mnie, jakich argumentów użył marketingowiec, by przekonać kogoś do:

- wydania więcej kasy

- do wyższych rachunków

- do rezygnacji z komfortu ( brak chłodzenia)

- do tego by smrodził z komina

- do tego by system obsługiwał

I na koniec, był z tego powodu szczęśliwy.

Zapytałem, bo bardzo interesuje mnie czy to marketing czy tylko ludzka głupota?

 

Dziękuję za odpowiedzi. Wymijające odpowiedzi też dają dużo do myślenia.

Proponuję moderatorom, by przyjrzeli się temu tematowi i temu osobnikowi. Sugerowanie komuś, że jest głupi, bo wybrał to co w tamtym okresie było optymalne to już szczyt. Największy nieuk i ignorant jakiego zdarzyło mi się czytać na forach internetowych obraża innego forumowicza. Nie gadajcie z tą nędzą umysłową! Nie dostaniecie ani sensownych odpowiedzi ani racjonalnych argumentów. On wypisuje te idiotyzmy od już bez mała 10 lat. Ignorujcie go, bo tylko na to zasługuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB wiele razy miał już bana wszyscy wiemy z jakich powodów. Wszyscy mają złą instalację tylko on ma najlepszą jednak wiele nowości się dowiedziałem w metalowym baraku ocieplonym od wewnątrz i ogrzewany klimakonwektorem pojawiła się podłogówka znaczy poprzednie rozwiązanie nie sprawdziło się ;) A taki był zadowolony.

Na moje pytania niestety też racjonalnej odpowiedzi nie dostanę, jedyne co to przerobienie instalacji na jedyną zgodną ze szkołą Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem. To samo sprzedaję od 25 lat. Podstawą jest 30-40 cm styropianu od gruntu i ogrzewanie podłogowe. Gruntowy wymiennik ciepła, zastąpił kilka lat temu, tańszy inwerter.

Aha, kupa styropianu i GWC załatwiała 7 lat temu sprawę. No to żeś podał faktycznie sposób na sukces i zaargumentował dodatkowo swój pierwszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...

Czyli palę w nim 26 lat. Żebym wtedy postawił chałupę na 30 cm styro...

No cóż... ludzka głupota:D

Po 26 latach ocieplenia 30 styro musiał byś dziś dokładać kolejne 30 cm ;) Gdybyś tak zrobił od lat na ogrzewanie nie wydał byś nawet złotówki, płacił byś za paliwo do luksusowego jachtu pływającego gdzieś nieopodal Malediwów. Cholera źle tam klimatyzacja by Cię kosztowała musiał byś izolować jacht... może jakiś agregat wody lodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tomku co podłączył byś do mojego bufora aby wygrzać chałupę zamiast kotła na paliwo stałe? Dom dobrze ocieplony ściany po 60-70 cm grubości, na zimę schodzi około 800kg węgla. Podłogówka salon, sypialnia reszta drabinka w łazience, i sypialnia na górze grzejnik.

Grzałkę o mocy ok.9kW

Jeśli schodzi przez zimę 800kg węgla to jest to ok.4000-5000kWh to grzejąc prądem zapłacisz ok.1000-1500zł.

Gdzie sens babrania się z syfem ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku grzałka odpada bufor mały 9kW grzałka grzała by tylko cwu a odbiór co jest w połowie wysokości. więc sporo poniżej grzałki w 2 taryfie nie da się ugrzać 400l wody aby odebrać to w trakcie dnia należało by dodać 2 większy bufor.

 

Mirek... pewnie że starczyło by na jacht taki do generalnego remontu ;) I wtedy na forum o jachtach pisał byś jaki radar kupić ten taki czy ten większy ;) Tak czy siak kasa by się nie ostała a czy poszła na ogrzewanie czy na remont jachtu co za różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku co podłączył byś do mojego bufora aby wygrzać chałupę zamiast kotła na paliwo stałe? Dom dobrze ocieplony ściany po 60-70 cm grubości, na zimę schodzi około 800kg węgla. Podłogówka salon, sypialnia reszta drabinka w łazience, i sypialnia na górze grzejnik.

 

-Wyrzuciłbym bufor.

-Drabinka w łazience? Kompletna pomyłka. W łazience wentylacja jest spod drzwi do góry, naprawdę taką drabinkę to poleca tylko ktoś to się na tym nie zna.

-Ściany... główne straty ciepłą to grunt i wentylacja, ściany to też zyski ze słońca. Poza tym powietrze nie najlepiej odbiera ciepło.

800 kg, to bardzo dużo, jeszcze sporo prądu poszło.

No i sama instalacja + pomieszczenia kosztowały ponad 15000zł!!

A na koniec... taką instalacją nie ma jak ustawić sobie temperatury latem.

 

Czyli:

Drogo przy budowie

Drogo po budowie

I luki w komforcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, kupa styropianu i GWC załatwiała 7 lat temu sprawę. No to żeś podał faktycznie sposób na sukces i zaargumentował dodatkowo swój pierwszy post.

 

Styropian od gruntu i odzysk ciepła z wentylacji odpowiadają za rachunki. I nie 7 a 25 lat.

Instalacje odpowiadają za komfort latem i zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian od gruntu i odzysk ciepła z wentylacji odpowiadają za rachunki. I nie 7 a 25 lat.

Instalacje odpowiadają za komfort latem i zimą.

Rozumiem że to wystarczyło? Proszę podać co konkretnie proponowałeś 7 lat temu budującym się. Będziemy rozmawiać o faktach, porównamy ceny i stwierdzimy czy nie masz przypadkiem demencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wyrzuciłbym bufor.

-Drabinka w łazience? Kompletna pomyłka. W łazience wentylacja jest spod drzwi do góry, naprawdę taką drabinkę to poleca tylko ktoś to się na tym nie zna.

-Ściany... główne straty ciepłą to grunt i wentylacja, ściany to też zyski ze słońca. Poza tym powietrze nie najlepiej odbiera ciepło.

800 kg, to bardzo dużo, jeszcze sporo prądu poszło.

No i sama instalacja + pomieszczenia kosztowały ponad 15000zł!!

A na koniec... taką instalacją nie ma jak ustawić sobie temperatury latem.

 

Czyli:

Drogo przy budowie

Drogo po budowie

I luki w komforcie.

 

Nie uwierzę. Dom mam podpiwniczony. Nieogrzewane poddasze i piwnica. Zgadnij gdzie jest cieplej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wyrzuciłbym bufor.

-Drabinka w łazience? Kompletna pomyłka. W łazience wentylacja jest spod drzwi do góry, naprawdę taką drabinkę to poleca tylko ktoś to się na tym nie zna.

-Ściany... główne straty ciepłą to grunt i wentylacja, ściany to też zyski ze słońca. Poza tym powietrze nie najlepiej odbiera ciepło.

800 kg, to bardzo dużo, jeszcze sporo prądu poszło.

No i sama instalacja + pomieszczenia kosztowały ponad 15000zł!!

A na koniec... taką instalacją nie ma jak ustawić sobie temperatury latem.

 

Czyli:

Drogo przy budowie

Drogo po budowie

I luki w komforcie.

 

Tomku... Tomeczku jak można być takim ignorantem?

Jak pisałem wcześniej ty chcesz za czyjeś pieniądze sobie dom postawić, weź swój barak i go wywal! A nie na siłę starasz się komuś wmówić co ma wywalić. Taki mądry jesteś siedząc za biureczkiem swojej kańciapy, to dlaczego ciągle mieszkasz w bloku a nie w swoim idealnym oddającym ciepło domu z taką gadką to chyba tylko dlatego że nikt nie chce cie nająć do roboty.

Rozmowa z tobą to kompletna pomyłka.

 

btw. 800kg węgla to jakieś 600 PLN za okres grzewczy więcej płacisz w bloku w czynszu.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB - zeby pokazac to bardzo obrazowo:

TWOJA teoria do ktorej na sile starasz sie przekonac wszytskich glosi ze:

- izolacja scian budynkow jest zbedna

- najwazniejsze to docieplic plyte 30+styropianu

No to teraz poslugujac sie nieco przejaskrawionym przykladem - stawiamy teraz magazyn zimny, taki blaszak. wylewamy plyte o powierzchni 300m2, wg Twojej teorii: Powinienem pod ta plyte dac 30-40cm XPS-a wylac beton, postawic na tym hale z blachy.

Wstawic do srodka swieczke jako zrodlo ogrzewania i bede mogl tam latac w krotkim rekawku gdy na zewnatrz -20st,,,,'

Wez ,,, sie wyspij czlowieku.

Masz tam na tych pawilonikach takie male blaszaki - wez tam w mroz sie przespij moze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po komentarzach widzę, że to nie marketing, a zwykły bark wiedzy.

Pozdrawiam.

Zawsze powtarzam: jezeli jeden czlowiek powie mi ze jestem koniem - rozesmieje mu sie w twarz, jezeli powie to 2 osoba - zaczynam sie zastanawiac, gdy powie to juz 3+ ludzi - zasuwam kupic sobie siodlo.

Analogicznie stosujac sie do tej zasady: powinienes opuscic to forum... albo przeniesc swoje teorie do Hyde-Parku - tam ludzie zagladaja jak chca sie posmiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale nie tylko Wy macie problem z pogłoskami Pana Tomasza.

Pamiętam na początku jakie były hasła, jeszcze na FB . motek do gruntu to 400 kWh/bm fundamentu.

Metodycznie powoli wychodzi ze swoich gusełek budowlanych. Nie tylko Wam próbuje zawrócić.

Już było że nawet dom posadowiony na stali, straci mniej ciepła niż do powietrza.

Ale można po próźnicy pisać. Imo bufor bardzo dobra rzecz przy piecu na paliwo stałe.

Nawet metodyczne przerabianie domu na pasywny, jak to robię u rodziców nie karze robić to w sposób rewolucyjny.

Metodycznie elewacja po elewacji. Włącznie z zastosowaniem WM.

Ale nikt nie będzie wyrzucał pieca i zapasu paliwa na dobre 10 lat w takim domu.

Spowoduje to tylko grzanie od wielkiego dzwonu, aż wykończy się zapas koło 70mp drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB - zeby pokazac to bardzo obrazowo:

TWOJA teoria do ktorej na sile starasz sie przekonac wszytskich glosi ze:

- izolacja scian budynkow jest zbedna .

Nie zrozumiał Pan mnie. Po pierwsze, nie teoria, bo robię to 25 lat. Po drugie nigdzie nie napisałem, że izolacja ścian jest zbędna. Napisałem, że dom izolowany musi mieć 30cm styropianu od gruntu (0.1W/m2xK) . Jeżeli da Pan 20 cm styropianu od gruntu, to i pół metra w ścianie nie pomoże. Duński Uniwersytet zaleca 0.07W/m2xK podłoga i dach i 0.08 ściana.

Teraz jasne?

- najwazniejsze to docieplic plyte 30+styropianu
Nie 30-tkę a minimum 30 tką

Może tu się podeprę dr Ludomirem Dudą

Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.

Dr. Ludomir Duda

No to teraz poslugujac sie nieco przejaskrawionym przykladem - stawiamy teraz magazyn zimny, taki blaszak. wylewamy plyte o powierzchni 300m2, wg Twojej teorii: Powinienem pod ta plyte dac 30-40cm XPS-a wylac beton, postawic na tym hale z blachy.
W hali zrobiłbym dokładnie odwrotnie. Opaska ze styropianu wokoło i jak najwięcej w dach i ściany. W halach i tak się dogrzewa punktowo (promienniki ) lub jest niższa temperatura niż w domu. Natomiast latem, jest ogromny problem z chłodzeniem. Nie izolowałbym podłogi.

 

Wstawic do srodka swieczke jako zrodlo ogrzewania i bede mogl tam latac w krotkim rekawku gdy na zewnatrz -20st,,,,'
W domach izolowanych najbardziej komfortowe i precyzyjne jest ogrzewanie podłogowe i takie polecam od 25 lat.

Wez ,,, sie wyspij czlowieku.
To nie w temacie.

Masz tam na tych pawilonikach takie male blaszaki - wez tam w mroz sie przespij moze..
Dziękuję, ale nie mogę, cały czas coś się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...