Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto? Do Szanownego Pan SUSPENSORA


Tomasz Brzęczkowski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Doskonale to widać po ilości napisanych postów robota w rękach się pali ;)

 

Jakby mógł Szanowny Pan zerknąć do erystyki klasyka Arthura Schopenhauera, dowiedziałby się Pan, że gdy się nie ma argumentów merytorycznych, należy zaatakować i ośmieszać adwersarza.

Szanowny Panie,

System elektrycznego ogrzewania podłogowego na 30 cm styropianu, wsparty dogrzewaniem powietrza z klimatyzacji oraz wentylację z odzyskiem ciepła jest:

-Tańszy w inwestycji od instalacji opartej na paliwie stałym

- Oraz znacznie tańszy w eksploatacji.

- Ze względu na chłodzenie i brak obsługi jest też bardziej komfortowy

Z którym z tych punków Pan się raczy nie zgadzać i dlaczego! Może Pan o temacie nie o mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku czy zgodnie z twoim rozumowaniem mam iść na cmentarz i nawrzucać mojemu ŚP dziadkowi że 70 lat temu postawił komin, a przed śmiercią w 87r nie ocieplił chałupy przynajmniej 30 cm styro? Zaraz później wynająć buldożer zrównać chałupę z ziemią na wszelki wypadek polać benzyną i podpalić.

Zaraz później zadzwonić do ciebie i poprosić o postawienie domu? Tylko nie wiem czy za jakiś czas ktoś nie przyjdzie mi na grób i nawrzuca że jakiś "fachowiec" postawił mi chałupę w której nie sposób mieszkać? Bo Reku to przeżytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którym z tych punków Pan się raczy nie zgadzać i dlaczego! Może Pan o temacie nie o mnie?

...

 

System elektrycznego ogrzewania podłogowego na 30 cm styropianu, wsparty dogrzewaniem powietrza z klimatyzacji oraz wentylację z odzyskiem ciepła jest:

-Tańszy w inwestycji od instalacji opartej na paliwie stałym

- Oraz znacznie tańszy w eksploatacji.

- Ze względu na chłodzenie i brak obsługi jest też bardziej komfortowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mógł Szanowny Pan zerknąć do erystyki klasyka Arthura Schopenhauera, dowiedziałby się Pan, że gdy się nie ma argumentów merytorycznych, należy zaatakować i ośmieszać adwersarza.

 

 

Proszę teraz przeczytać tytuł wątku z "przypadkowym" błędem oraz:

 

"http://forum.muratordom.pl/images/mdom_misc/quote_icon.png Napisał Tomasz Brzęczkowski http://forum.muratordom.pl/images/mdom_buttons/viewpost-right.png

Ale dlaczego Pan zrobił tak drogą instalację, żeby tak dużo płacić i jeszcze obsługiwać??? Dlaczego. Nie wierzę Panu, że to tylko braki w wiedzy i pomyślunku! Jakoś nie chce mi się wierzyć. Ktoś musiał Panu kit wcisnąć."

 

 

 

Skoro to już wiemy to teraz czekam na wycenę systemu sprzed 7 lat do ogrzania mojego domu ...

 

Twierdzę nadal, że mam tanią instalację, płacę mało i obsługuję niewiele - koszty podałem - proszę zacytować tamten wpis i podać alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Zadałem tak pytanie, że od razu musiał iść atak na mnie.

Ale już się domyślam, że gdyby Panu, 7 lat temu zaproponowano bezobsługowy system ustawienia temperatury w domu, latem i zimą oraz ogrzania cwu za 16000zł . Przy którym płaciłby Pan tyle co za dwie tony węgla, przy tych samych ( sumarycznych ) grubościach izolacji, to by się Pan na paliwa stałe nie zdecydował.

 

 

Za 16 000 zł pewnie, że tak - proszę więc o ofertę z cenami sprzed lat 7.

 

Pewnie wtedy Pan takie systemy proponował więc może być link do oferty na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB rusz głową nawet ja te informacje znam:

 

Budynek jednorodzinny dwupiętrowy A.D. 2008 (10.00m x 9.00m = 90m2 w obrysie)

Ściany: 28cm, w tym Pustaki ceramiczne 13cm + Styropian 15cm

Dach dwuspadowy, izolacja: Wełna mineralna 20cm, poddasze ogrzewane

Bez piwnic, z garażem

Parter ogrzewany

Okna: nowe z szybami zespolonymi, drzwi: nowe drewniane

Wentylacja: mechaniczna z odzyskiem ciepła

Ogrzewane piętra: 2, średnia temperatura: 21.5st.C

 

Lokalizacja: Wrocław i okolice

 

Powierzchnia ogrzewana: 156m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB rusz głową nawet ja te informacje znam:

 

Budynek jednorodzinny dwupiętrowy A.D. 2008 (10.00m x 9.00m = 90m2 w obrysie)

Ściany: 28cm, w tym Pustaki ceramiczne 13cm + Styropian 15cm

Dach dwuspadowy, izolacja: Wełna mineralna 20cm, poddasze ogrzewane

Bez piwnic, z garażem

Parter ogrzewany

Okna: nowe z szybami zespolonymi, drzwi: nowe drewniane

Wentylacja: mechaniczna z odzyskiem ciepła

Ogrzewane piętra: 2, średnia temperatura: 21.5st.C

 

Lokalizacja: Wrocław i okolice

 

Powierzchnia ogrzewana: 156m2

 

Zgadza się, tyle, że

 

"Ściany: 28cm, w tym Pustaki ceramiczne 13cm + Styropian 15cm"

 

ściany z Poromur 25 cm + styropian 15 cm

 

Kalkulator trochę niedokładnie podaje, bo tak naprawdę jest 186 m2 podłóg [w tym 24 m2 ogrzewanego garażu], kubatura 650 m3 [z garażem].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tyle, że

 

"Ściany: 28cm, w tym Pustaki ceramiczne 13cm + Styropian 15cm"

 

ściany z Poromur 25 cm + styropian 15 cm

 

Kalkulator trochę niedokładnie podaje, bo tak naprawdę jest 186 m2 podłóg [w tym 24 m2 ogrzewanego garażu], kubatura 650 m3 [z garażem].

Szkoda, że Pan nie izolował. Główne straty są do gruntu. w 1990 dawało się 30 cm styropianu, a PN dla fundamentów tak wyglądała. WP_20140531_001.jpg

Ale nawet dziś kable czy grzejniki + powietrzna pompa ciepła nie wyjdą 16000 tys zł - + koszt pomieszczenia, a 10 lat temu ceny były niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, daj spokój, od niego sie odpowiedzi nie doczekasz, to fantasta dyskutujący na zasadzie kopiuj-wklej i nic nie wniesie, będzie tylko beblał i beblał nabijając posty.

Nic na temat, tylko same dyrdymały wyjęte z sufitu.

 

zobacz co teraz bełkocze a co ma napisane na swojej stronie, której nie aktualizował

http://www.nie-co.pl/

 

wejdź na google street view i zobacz gdzie ta firma jest

 

To co teraz pieprzy,że niby kilka lat temu robił nie ma pokrycia z tym, co podaje na własnej stronie www.

 

On 2lata temu wieszał wszystkie psy na pompach ciepła a teraz Ci tu pier..., że 7lat temu miałeś sobie robić chłodzenie i pompę...

a gdzie te pompy na jego stronie?

 

CHORY CZŁOWIEK

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Pan nie izolował. Główne straty są do gruntu. w 1990 dawało się 30 cm styropianu, a PN dla fundamentów tak wyglądała. [ATTACH=CONFIG]291468[/ATTACH]

Ale nawet dziś kable czy grzejniki + powietrzna pompa ciepła nie wyjdą 16000 tys zł - + koszt pomieszczenia, a 10 lat temu ceny były niższe.

 

Tak mam właśnie zaizolowaną posadzkę.

 

7 lat temu ceny pomp ciepła były niższe ?

To chyba nie wymaga komentarza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, daj spokój, od niego sie odpowiedzi nie doczekasz, to fantasta dyskutujący na zasadzie kopiuj-wklej i nic nie wniesie, będzie tylko beblał i beblał nabijając posty.

Nic na temat, tylko same dyrdymały wyjęte z sufitu.

 

Staram się każdemu dać szansę uzasadnienia nawet dziwnie brzmiących teorii, ale masz rację dokąd nie poda konkretów o które spytałem nie będę więcej dyskutował bo szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U TB 7 lat temu pompy dawali za darmo bo to był taki chłam ;)

A on wtedy szedł w zaparte w domy zero energetyczne - tylko on mieszka w bloku o domu kiedyś można było słyszeć że coś budował ale nikt NIGDY nie widział nic z tego domu. Albo praca to jego pasja i dokłada do interesu albo faktycznie są ludzie którzy przychodzą do niego po jakieś projekty na których zarabia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...