Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzyb - nawiewnik


Recommended Posts

Mam w pokoju grzyba. Ktoś nam poradził, żeby ocieplić ścianę regipsem. Położyliśmy więc watę szklaną, na to folię termoaktywną oraz regips. Całość zaszpachlowana i zamalowana. I grzybek znowu się pojawił, wyłazi sufitem i podłogą. Pryskam różnymi środkami i lipa, poradźcie proszę, co mam zrobić. Chcę zamontować nawiewniki, ale czy w pokoju nie będzie zimno? Nie będzie jakichś przeciągów? Jak się pozbyć grzyba raz na zawsze?

 

Zamierzam zamontować nawiewnik (jaki wybrać?) oraz kupić osuszacz, ale co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to zapewnienie wentylacji, jeśli jej nie ma to nawiewniki. Jeśli pomimo działania wentylacji jest zbyt duża wilgotność, to albo pozbyć się źródła wilgoci, albo osuszacz. U mnie 2 razy w mieszkaniu były problemy z grzybem. Raz jak dziecko było chore i lekarz zalecił aby nawilżać to żona posłuchała i za tydzień grzyb, drugi raz to jak żona zaczęła suszyć pranie zimą w mieszkaniu, też grzyb od razu na scianach. Obecnie mam w oknach nawiewniki, żadnego suszenia prania itp i z grzybem żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Żeby wentylacja dobrze działała i spełniała swoją funkcję potrzebne są wciągi mechaniczne. Zwróć uwagę na wentylatory kanałowe, np.:spam: A dokładnie rewersyjne, które zapewniają nawiew i wywiew. Same preparaty nie wystarczą, trzeba działać w inny sposób. Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wentylacja dobrze działała i spełniała swoją funkcję potrzebne są wciągi mechaniczne. Zwróć uwagę na wentylatory kanałowe, np. http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-kanalowe,30.html A dokładnie rewersyjne, które zapewniają nawiew i wywiew. Same preparaty nie wystarczą, trzeba działać w inny sposób.

Nie proponuje się wentylatorów nie wiedząc jaka jest wentylacja w pomieszczeniu.

Jeśli grawitacyjna to wentylatory odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...