Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kratka nawiewna w kotłowni zaciąga zapachy z kanalizacji


Recommended Posts

Przy kominie od kotłowni mam wypuszczoną rurę 110 od kanalizacji wystającą ok 1 m ponad komin .W kotłowni mam dwie kratki jedną ok 0,5 m od ziemi służy do dopływu powietrza do pieca i drugą umieszczoną w kanale wentylacyjnym komina.Problem zaczyna się teraz gdy jest chłodniej tzn. kratki zaciągają mi zapachy z kanalizacji dzieje się to tylko w kotłowni.Mogę je zatkać lecz to nie jest żadne rozwiązanie.Myślałem by powietrze które wlatuje dolną kratką czerpać z innej strony kotłowni teraz jest od wschodu ,a mogę wykuć od północy lub zachodu.Lecz nie wiem czy to pomoże bo czasem zapach z kanalizacji czuć na zewnątrz domu.Mogę też przedłużyć rurę w ścianie i wprowadzić ja w ziemię odsunąć się kilka metrów od budynku i z innego miejsca czerpać powietrze do kotłowni .Nie wiem czy to pomoże.Jest tak że wchodzę wieczorem do kotłowni i śmierdzi a wejdę powiedzmy za 20 minut i jest ok być może wiatr zmieni kierunek i wtedy nie ma problemu.Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
W kotłowni mam dwie kratki jedną ok 0,5 m od ziemi służy do dopływu powietrza do pieca i drugą umieszczoną w kanale wentylacyjnym komina.Problem zaczyna się teraz gdy jest chłodniej tzn. kratki zaciągają mi zapachy z kanalizacji dzieje się to tylko w kotłowni.Mogę je zatkać(!!!) lecz to nie jest żadne rozwiązanie (i słusznie!).

Nie napisałeś jeszcze jaki masz ten piec/kocioł(?).

1. czy pobiera powietrze do spalania z kotłowni(?)

2. czy ma zamkniętą komorę spalania i powietrze pobiera z zewnątrz?

Jeśli masz ten pierwszy, to obowiązuje tu przepis (par.136.11) z poniższego Rozporządzenia:

http://www.ciop.pl/5544.html

Przy okazji sprawdź jakie masz te kratki i czy spełniają one wymogi przepisów dla kotłowni. Może być tak, że przy tym pierwszym rodzaju pieca/kotła pobiera on tak dużo powietrza do spalania, że zaciąga to powietrze obydwiema kratkami (i stąd ta "cofka").

A ta "kratka" nawiewowa nad podłogą powinna mieć min. 200 cm kw. powierzchni czynnej.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...