Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wylot z odkurzacza centralnego


gahan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sterylnie czy nie mi nie odpowiadało wywalanie powietrza na garaż. To powietrze co z zewnątrz na dom "szczelinami" zaciągnie zupełnie mi nie przeszkadza. Po 40 minutowym odkurzaniu nie odczuwam spadków temperatury w domu nawet przy dużych mrozach. A to co naleci z zewnątrz na dom traktuję jako "świeże" powietrze bo rekuperacji nie mam i daleki jestem od szczelnego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jestem zaskoczony, że stosowane jest wyrzucanie powietrza do garażu ?!?!

Wiosną zamierzam robić elewację i do przeczytania tego wątku byłe przekonany, że powietrze wyrzuca się tylko na zewnątrz... a tu okazuje się, że nie koniecznie. Odkurzacz umieszczę w pomieszczeniu za garażem i mógłbym wylot zrobić do garażu, to kwestia 20 cm... przy czym nie chodzi mi specjalnie o ogrzewanie garażu - choć to pewno jakiś drobnu uzysk będzie, ale bardziej o nie szpecenie izolacji kolejnym otworem... ciekawe rozwiązanie... muszę jeszcze o tym poczytać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na montaż instalacji ssącej centralnego odkurzacza najlepiej zdecydować się jeszcze przed tynkami i wylewkami. W późniejszym etapie montaż takowej instalacji jest również możliwy. Rury można poprowadzić nad sufitem podwieszanym, w przestrzeniach między ściankami oraz w kanałach wentylacyjnych. Jednak niejednokrotnie wiąże się on z rozkuwaniem ścian, by można było umieścić w nich rury.

 

----------------------------------------

Reklamy są niezgodne z regulaminem (pkt II 2.4 b/c)

Edytowane przez finlandia
reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w garażu i żadnego kurzu nie widzę (ogólnie bałagan jest duży i błota od auta pełno). Wylot z odkurzacza na wysokości ponad dwa metry nie jest w stanie ruszyć śmieci z podłogi. Garaż mam nieogrzewany a temperatura powietrza z odkurzacza ok. 40 stopni więc robi mi to mocno dodatnią temperaturę w garażu. Z drugiej strony odkurzacz aż tak często nie działa :-) pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Można zrobić tak i tak, osób przekonanych do robienia wylotu do garażu ciężko będzie przekonać, jednakże są przesłanki aby jednak robić wylot na zewnątrz, oto niektóre z nich:

 

- Nie przefiltrowane zanieczyszczenia wrzucamy sobie do domu (w zależności od typu filtracji ok 3-5%), najczęściej są to bakterie i drobne pyłki które zanieczyszczają powietrze.

-Niektórzy producenci zaznaczają w gwarancji, że wylot musi być zrobiony na zewnątrz - należy to sprawdzić.

- Jest nieco ciszej

-Co do wzniecania kurzu różnie to bywa, ale mocniejsze jednostki na pewno powodują spore zawirowania powietrza i mogą ten kurz wzniecać.

- Niektóre typy silników (thru-flow) wyrzucają razem z powietrzem przefiltrownanym również pył węglowy ze szczotek, który zabrudza powierzchnie.

 

Reasumując - można robić, można nie robić. Ja bym generalnie optował jednak by robić wydech o ile jest to możliwe do wykonania w prosty sposób. Czasem jednostka jest daleko od ściany zewnętrznej i wtedy być może warto się nie bawić w wydech zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Panowie róbcie jak chcecie jak mogę miec w ogrzewanym garażu za free trochę cieplej i przy okazji zaoszczedzić kilka stówek to czemu nie skorzystac? Nakłady zerowe. Jedna dziura w ścianie mniej. W czym problem?

 

Kolego może i 0 problemu tylko że wprowadzanie w bład innych forumowiczów nie jest w porządku.

 

Skoro garaż jest ogrzewany to po co ci w nim dodatkowe ogrzewanie ? Zaletą wyrzutów na zewnatrz jest wywalanie także roztoczy z domu na zewnatrz i wszystkich alergenów.

 

Twoja cyrkulacja powietrza w domu jest spowodowana zwykła oszczędnością na poziomie który ani pan ani ja nie jesteśmy w stanie zmierzyć a mydlenie ludziom oczu kilku stówkami oszczędności to bajka, a takie stwierdzenie wszystkim oszczędnym ludziom pozwoli na oszukanie samych siebie.

 

Jezeli to kogoś nie przekona to może przekona was to że zawsze w domu potrzebne jest świeże powietrze a kiedy je wpuścimy czy przy odkurzaniu czy innej czynności powinniśmy wietrzyć co jakiś czas przestrzeń aby było świeże czyste powietrze a powietrze które przemieli odkurzacz na pewno jest świerze i czyste aby je wrzucać spowrotem do domu bo 194 m3 wyciagnie grawitacja z pomieszczenia tylko jeżeli masz uszczelkowe drzwi miedzy garażem a domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...