Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja i kominek


Recommended Posts

Mam komin z dwoma kanalami. Do jednego jest podlaczony kominek. Nie ma tam zadnego wkladu. W drugim kanale znajduje sie wklad ceramiczny ktory poczatkowo mial sluzyc do kominka lecz jego przekroj byl zbyt maly zeby go podlaczyc i zeby dzialal poprawnie. To 150 a pan ktory montowal kominek stwierdzil ze musi byc min 200. Wiec tu jest wentylacja zrobiona nad komimkiem. Zona wymyslila zeby po drugiej stronie sciany zrobic grill na tarasie. Czy moge podlaczyc sie pod wklad ceramiczny? Wentylacja o ktorej mowilem wczesniej jest zrobiona do kanalu a wklad jest nieuzywany. Wiadomo grill bedzie uzywany raz na jakis czas ale czy sa jakies przeciwskazania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komin z dwoma kanalami. Do jednego jest podlaczony kominek. Nie ma tam zadnego wkladu. W drugim kanale znajduje sie wklad ceramiczny ktory poczatkowo mial sluzyc do kominka lecz jego przekroj byl zbyt maly zeby go podlaczyc i zeby dzialal poprawnie. To 150 a pan ktory montowal kominek stwierdzil ze musi byc min 200. Wiec tu jest wentylacja zrobiona nad komimkiem. Zona wymyslila zeby po drugiej stronie sciany zrobic grill na tarasie. Czy moge podlaczyc sie pod wklad ceramiczny? Wentylacja o ktorej mowilem wczesniej jest zrobiona do kanalu a wklad jest nieuzywany. Wiadomo grill bedzie uzywany raz na jakis czas ale czy sa jakies przeciwskazania ?

 

150 za mało? Przecież spalenie kg drewna to 10m3 powietrza - to jaki to kominek ? 20kg drewna na godzinę ma się w nim palić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Mam komin z dwoma kanalami. Do jednego jest podlaczony kominek. ...W drugim kanale znajduje sie wklad ceramiczny .... Zona wymyslila zeby po drugiej stronie sciany zrobic grill na tarasie. Czy moge podlaczyc sie pod wklad ceramiczny?

A w jakim celu grilla umiejscowionego na zewnątrz chcesz podłączyć do komina? Może nie chodzi ci o grilla, tylko o palenisko z rusztem lub wędzarkę :confused:

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
tak chodzi mi o takie cos jak palenisko z rusztem gdzie bedzie mozna kielbaski smazyc....

No to będziesz miał jeszcze kilka problemów do rozwiązania:

1. wbudowanie nowego trójnika w komin systemowy i zaślepienie starego (dość uciążliwa robota i tylko dla dobrego fachowca!:()

2. tak, jak pisał Zdun Darek mogą być kłopoty z ciągiem dla tej średnicy fi150. W razie czego będziesz musiał jeszcze zamontować na kominie taki elektryczny "wspomagacz" ciągu - a więc dodatkowy koszt :(

Możliwe też, że zanim odpowiedni ciąg kominowy powstanie, będzie wokół tego "grilla" chmura dymu :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Grill to żar nie ogień. Grill nie może mieć ciągu, bo będzie się palił nie żarzył. Przy ciągu nic się na grillu nie uda.

malwinka&kubus napisał powyżej: "tak chodzi mi o takie cos jak palenisko z rusztem gdzie bedzie mozna kielbaski smazyc...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...