Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Strop drewniany, co na podłogę na poddaszu ?


Recommended Posts

Witam w domu, mam strop drewniany, belki stropowe mają wymiary 10x22cm i są różnie rozstawione, miejscami jest prześwit 66 cm a najwięcej jest około 80 cm, na górze nikt nie będzie mieszkał, chcę tam postawić ławkę do ćwiczeń jakieś regały szafy,, więc myślałem o położeniu na belach płyty OSB 25mm, ale czytałem, że jest za cienka na prześwit 80cm, więc pomyślałem, że może dać łaty pod płyty np 5x6cm, tak aby 3 łaty były pod jedna płytą po długości, czy takie rozwiązanie będzie dobre, nie chce inwestować w legary bo na górze nie będę robił podłogi wykończeniowej z płytek lub paneli, zależy mi na podłodze aby była dosyć sztywna i nie uginała się pod wpływem nacisku, z góry dziękuję za porady

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być płyta OSB . Ale sugerowałbym 2xpo 15 położone na przemian i między płyty pianke taką jak sie kładzie pod panele . Tak zrobiłem u siebie i jest OK . Poddasze urzytkowe .

Ok tylko ja jeszcze te płyty skręciłbym wkrętami co by utworzyło jednolitą płaszczyznę (n no chyba, że płyty frezowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a ty jaki masz prześwit między belkami ? tak jak pisałeś miedzy płyty włożyć piankę którą stosuję się pod panele, warto jeszcze dać jeszcze paski z tej pianki na wierzch belek stropowych? , czy robiłeś jakąś przerwę paru mm między płytami ? Co do wkrętów to dobrze, że o tym wspomniałeś bo miałem zamiar takie kupić, więc jeżeli nie czarne to jakie? wiem na pewno, że mają być dwa razy dłuższe niż płyta co do samego montarzu: to jak gęsto je wkręcałeś (co 15cm wystarczy?) oraz jak będę dawał drugą płytę to rozumiem, że mam wkręcać śrubki przestawiając częstotliwość aby wkręt nie był w osi wkrętu pierwszej płyty, z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...