Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

duza roznica wysokosci miedzu szambem a przylaczem kanalizacji


nowy1234

Recommended Posts

Witam,

 

Do tej pory mialem szambo, ale teraz musze sie podlaczyc do nowej kanalizacji gminnej. Sam terez ma duza roznce wyskosci, przez to mam jakies 1,5m roznicy miedzy wejsciem rury kanalizacyjnej do szamba a przylaczem do kanalizacji. Dystans tez nie jest duzy, powiedzmy jakies 5 m. Jak to mozna rozwiazc? Ma ktos jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku nie ma rzędnej przyłacza na granicy działki, ani podanego spadku na tym projektowanym odcinku, więc zkładam, że rzędna przyłacza na granicy działki będzie wynosić 109,44, przy zakładanym spadku od studzienki S22 1,5%. Do pierwszej studzienki na terenie działki spadek 1,5%. Odległośc studzienki od granicy działki 2m. Rzędna dna studzienki 109,47. Dopiero od tej studzienki do budynku można iść z większym spadkiem i płycej właczając przykanalik do studzienki na "IN SITU", czyli wyżej niż jest dno. Tylko zależy na jakiej głębokości wychodzi rura kanalizacyjna z budynku.

Szamba nie pdołączasz, tylko tę rurę która wychodzi z budynku, i idziesz na wprost do granicy działki, gdzie jets projektowane przyłacze od studzienki w ulicy.

Ja tu nie widzę problemu z podłączeniem, tylko brakuje troche danych, ale myślę, że mój wywód ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...