Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak wentylacji w projekcie


Recommended Posts

Witam.Zaprosiłem dzisiaj na budowę kominiarza.I kazał dobudować dodatkowy komin wentylacyjny 4 kanały.Tylko gdzie go umieścić?Myślaem żeby ukryć go w ścianie nad kuchnią, a samą kuchnię i łazienkę podłączyć przekuwając strop i włączyć się do komina z boku.Kanał z łazienki na górze to już centralnie do komina.Da radę taki pomysł?[ATTACH=CONFIG]292429[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]292430[/ATTACH]

Ewentualnie inne propozycje na wywiewy dachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w tym projekcie praktycznie wogole nie masz wentylacji. Na pddaszu ani jednego kanalu nie widze, nawet w lazience nie ma ( w dolnej tez nie widze), a na dole 2 kataly na dom i jeden na garaz. To uklad WG ktory mozna miec w kawalerce 35m2, ale nie w domu.

Pozniej sa psioczenia, ze WG nie dziala. Jak jej nie ma, to nie ma prawa dzialac.

 

"Wywiewy dachowe" sluza do odpowietrzenia pionow kanalizacyjnych a nie wentylacji.

 

Zeby ten dom mial wentylacje, to trzeba postawic 2 kominy po 4 kanaly. Jeden na pewno w scianie dom-graz, tak zeby byla wentylacja w lazienkach, a drugi obok kuchni w scianie spizarka-salon. Wtedy bedzie mozna jakos w tym domu zyc bez grzyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kanał masz niepodłączony.

Może zastanów się nad wentylacją mechaniczną zrównoważoną z odzyskiem ciepła?

Garaż zostaw na grawitacji, komin do kotła jest, dociągnij rurę z doprowadzeniem powietrza do niego, udrożnij klatkę wentylacyjną, bo nie jest w projekcie.

 

Skoro musisz stawiać komin, warto przemyśleć sprawę i zamiast niego zrobić WM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Może zastanów się nad wentylacją mechaniczną zrównoważoną z odzyskiem ciepła?

2. udrożnij klatkę wentylacyjną, bo nie jest w projekcie.

 

Skoro musisz stawiać komin, warto przemyśleć sprawę i zamiast niego zrobić WM :)

1. To znaczy jak to zrobić?Jaki koszt?

2.Tego to już całkiem nie rozumiem.

Niestety projektant poszedł na łatwiznę i zaprojektował tylko wywiewy dachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak musisz lecieć z dwoma pionami wentylacyjnymi. Musisz mieć kratkę w łazienkach, kuchni, kotłowni.

Komin nad dach, ale to powinien kominiarz się wypowiedzieć.

Tak jak poprzednik, zapytaj swoich budowlańców ile wezmą z materiałem za 2 kominy z obróbką nad dachem, płytki, albo jakiś tynk szlachetny itd. Wszystko z robocizną i materiałem.

Za 500 zł jakoś tego nie widzę. Chyba że zwykłe rury od kanalizy wstawisz i obrobisz w pokojach.

Ponadto kominek dachowy kosztuje minimum 100zł. Potrzebujesz jeden na każdy kanał.

Zobacz co napisał Pyxis.

 

Ty w tym projekcie praktycznie wogole nie masz wentylacji. Na pddaszu ani jednego kanalu nie widze, nawet w lazience nie ma ( w dolnej tez nie widze), a na dole 2 kataly na dom i jeden na garaz. To uklad WG ktory mozna miec w kawalerce 35m2, ale nie w domu.

Pozniej sa psioczenia, ze WG nie dziala. Jak jej nie ma, to nie ma prawa dzialac.

 

"Wywiewy dachowe" sluza do odpowietrzenia pionow kanalizacyjnych a nie wentylacji.

 

Zeby ten dom mial wentylacje, to trzeba postawic 2 kominy po 4 kanaly. Jeden na pewno w scianie dom-graz, tak zeby byla wentylacja w lazienkach, a drugi obok kuchni w scianie spizarka-salon. Wtedy bedzie mozna jakos w tym domu zyc bez grzyba.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Za projekt zapłaciłem ale... Jest jakaś propozycja alternatywna?

Możesz (co najmniej) zażądać zwrotu tej zapłaty pod groźbą zgłoszenia tego "wzorcowego" projektu do miejscowej Izby Budowlanej. Wtedy (jak dobrze pójdzie) odbiorą mu uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Chyba że zwykłe rury od kanalizy wstawisz i obrobisz w pokojach.

Rury do kanalizy (jak sama nazwa wskazuje) nie mogą być rekomendowane do wentylacji, bo takie "rozwiązanie" zwykle skutkuje spływaniem skroplin w tychże, a to kolejny kłopot - łapać, czy odprowadzać właśnie do kanalizy(?) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury do kanalizy (jak sama nazwa wskazuje) nie mogą być rekomendowane do wentylacji, bo takie "rozwiązanie" zwykle skutkuje spływaniem skroplin w tychże, a to kolejny kłopot - łapać, czy odprowadzać właśnie do kanalizy(?) :rolleyes:

 

To była ironia. Za 500 nie kupi nic wiecej na gotowo.

 

mikus39 poczytaj o wentylacji mechanicznej, poczytaj o wadach WG i zdecyduj się.

Możesz zmienić, nie musisz.

Dowiedz się ile wezmą za postawienie tych kominów, lub komina z materiałem, obróbką i wróć z cenami.

U mnie komplet rur (150m) + ameostaty + skrzynki rozprężne + kominki na dach + czerpnia kosztowały 3k.

Robota własna. Dojdzie reku.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł to koszt pustaków wentylacyjnych.Nie liczę kosztów postawienia komina nad dachem,bo po co,trzeba zrobić i już.Chodzi mi o to czy można z sensem podłączyć ciągi wentylacyjne do komina przekuwając się przez wylany strop?Co do anemostatów to walczyłem z kominiarzem w bloku gdzie mieszkam i niestety przegrałem nierówną walkę.Anemostaty mogą służyć jedynie do nawiewów. Edytowane przez mikus39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekuć można.

Jednak musisz się dowiedzieć o kąty dodatkowego kanału.

Nie można ot tak zrobić dziury i włożyć płaskiego kanału.

Są pewne normy dotyczące kanałów WG innych niż pionowe. Odpowiednia długość i kąt nachylenia.

To musisz się dowiedzieć od fachowca.

Poszukaj norm. Ponadto, o ile się nie mylę, do ogrzewanego garażu powinien iść podwójny kanał tz 14x27cm. To doczytaj. U mnie w projekcie tak było.

Nieogrzewany, wystarczy pojedynczy.

 

Mimo wszystko proponuję zapoznać się z tematem wentylacji mechanicznej :)

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś umiał "podłączyc się" do juz istniejacego komina, to jeszcze mogłbym to zrozumieć.

 

Ale, skoro piszesz, że to będzie dodatkowy komin z kanalami wentylacyjnymi (albo i dwa) to Cię nie rozumiem :)

Przecież wydasz sporo pieniędzy, po to by mieć gorszy wystem wentylacji.

Twój projektant to w ogóle jakiś ewenement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...