Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak miło usłyszeć sąsiedzki odzew!

Rbit!

Jest jeszcze Grupa Łomianki :wink:

Kibicuję od jakiegoś czasu Babicom i Kampinosowi ale gdzie dom mój tam ojczyzna moja (czy ja czasem nie przesadzam?). W każdym razie miło pogadać na temat własnego podwórka.

Iwona!

To mamy całkiem niedaleko. Przez dłuższy czas szukaliśmy działki w Hornówku, w końcu nabyliśmy szybką decyzją coś po drugiej stronie 3-go Maja. Stan: projekt w fazie końcowej, niebawem będziemy składać dokumenty do starostwa.

Pozdrawiam miłych sąsiadów :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja sie niesmilo dolacze. Podczytywalam duzo, ale z "ujawnieniem sie" zwlekalam na dogodny moment.

Dzialka zakupiona w Hornowku, ale blisko 3 Maja w Izabelinie. Na razie szukam architekta, ktory zaprojektuje wszystko od poczatku, bo niestety gotowe projekty jakos na razie nie wzbudzaja mojego zachwytu. No i musze dzialke ogrodzic, zeby mi drzew nie powycinali (jesli ktos ma namiary na osobe w okolicy, ktora moze mi dzialke szybciutko ogrodzic zwykla siatka bez podmorowki, to poprosze o namiary :) ). To najblizsze plany.

Pozdrawiam wszystkich przyszlych sasiadow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja sie niesmilo dolacze. Podczytywalam duzo, ale z "ujawnieniem sie" zwlekalam na dogodny moment.

Dzialka zakupiona w Hornowku, ale blisko 3 Maja w Izabelinie. Na razie szukam architekta, ktory zaprojektuje wszystko od poczatku, bo niestety gotowe projekty jakos na razie nie wzbudzaja mojego zachwytu. No i musze dzialke ogrodzic, zeby mi drzew nie powycinali (jesli ktos ma namiary na osobe w okolicy, ktora moze mi dzialke szybciutko ogrodzic zwykla siatka bez podmorowki, to poprosze o namiary :) ). To najblizsze plany.

Pozdrawiam wszystkich przyszlych sasiadow :D

Witaj w zeszłym roku grodzilem swoja działke i poweim szczerze ze nie kozystalem z lokalnych sił tylko wzialem goscia z ogloszenia i co ciekawe sprawdził sie . choc był gdzieś z zabek czy innych marek to zrobił wszytko w terminie i zgodnie z umowa , jesli chcesz moge poszukać namiarów.

Podobnie z architektem tez kiedy budowałem to mialem do wyboru połowke blizniaka wg standardowego projektu ( z lat 60) ewentualnie dobudowac coś swojego do istniejecej połowki. dodatkowym wyzwaniem było to ze po sasiedzku jest willa z lat 30 ubiegłego wieku. Znalazłem architekta który podolal temu zadaniu ( przynajmniej tak mi sie zdaje a i mialem osoby które przyjezdzazły widzac dom zapytac sie kto to projektował). wspólpraca ukladała sie milo bo był otwarty na sugestie a i sam zaproponowal kilka ciekawych rozwiazań. a jeszcze najwazniejsze nie upierał sie przy stawce X% od wartości kosztorysowej domu co podobno jest standardem, ustalilismy kwote na poczatku i na takiej sie zakończyło jedyny problem był troche z terminowoscia ale tez w granicach rozsadku. Jesli jesteś zainteresowany(a) to moge odgrzebac kontakty. Mozesz pogadać zobaczyć co i jak , to do niczego nie zobowiazuje.

Pozdrawiam :D

 

PS

jesli chcesz zobaczyć wynik pracy architekta to moge załaczyć fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja sie niesmilo dolacze. Podczytywalam duzo, ale z "ujawnieniem sie" zwlekalam na dogodny moment.

Dzialka zakupiona w Hornowku, ale blisko 3 Maja w Izabelinie. Na razie szukam architekta, ktory zaprojektuje wszystko od poczatku, bo niestety gotowe projekty jakos na razie nie wzbudzaja mojego zachwytu. No i musze dzialke ogrodzic, zeby mi drzew nie powycinali (jesli ktos ma namiary na osobe w okolicy, ktora moze mi dzialke szybciutko ogrodzic zwykla siatka bez podmorowki, to poprosze o namiary :) ). To najblizsze plany.

Pozdrawiam wszystkich przyszlych sasiadow :D

 

Witaj,

Architekta nie polecę bo termin dawno przekroczony i dużo inwencji własnej musieliśmy wnieść, ale lokalnego pana co może ogrodzić owszem.

U nas wycinał drzewa i zrobił bramę w istniejącym prowizorycznym ogrodzeniu. Wszystko odbyło się sprawnie i niedrogo. Rozmawialiśmy też o ogrodzeniu docelowym. - P.Kwiatek tel.7226494 Izabelin.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit poprosze o namiary do architekta, chetnie sprawdze jaka jest jego propozycja (zdjecie domu tez poprosze :) ). jj podal juz namiary do lokalnego Pana od ogrodzenia, wiec nie chce Cie klopotac szukaniem namiarow do Pana z Zabek (ale w razie czego zglosze sie z prosba :) ).

jj dzieki za namiary, zadzwonie.

 

Problem z architektem jest taki, ze marzy mi sie dom w stylu postmodernistycznym, np w stylu budynku Agory, czyli beton, szklo, drewno. Nie wiem, czy uda sie to zrealizowac, ale pomarzyc mozna. Budowe chce zaczac w przyszlym sezonie, wiec juz musze sie spieszyc z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak milo, ze tylu na forum budujacych z Izabelina, kto by sie spodziewal :-)).

Moja dzialka jest bardzo daleko od 3-maja, dokladnie dochodzi do lasu pomiedzy Hornowkiem a Kosciolem w Lipkowie

Co do projektu to jestem bardzo zadowolona z pp. Pachowskich z Izabelina. Tez po obejrzeniu projektow gotowych stwierdzilam, ze to nie dla mnie i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Pan Pachowski specjalizuje sie w domach z klinkieru i jest naprawde super specjalista w tym temacie. Poza tym ma oryginalne i smiale pomysly, a o to mi chodzilo.

Rozmawialam jeszcze z jednym architektem, ktory tez wydawal sie OK - Marcin Jeziorski.

A miejscowych robotnikow nie znam, mimo ze mieszkam w Truskawiu.

Firma, ktora prawdopodobnie bedzie budowac mi dom jest z Bialegostoku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peilin,

Czy dobrze rozumię, że budujesz w klinkierze? Nasz domek też będzie klinkierowy. Możesz zdradzić w jaki sposób znalazłaś tych fachowców z Białegostoku i czy faktycznie są bardziej konkurencyjni cenowo w porównaniu z tutejszymi ekipami?

Set,

Widziałam taką perełkę wkomponowaną w skarpę ursynowską. Ulica nazywa się Kokosowa. Warto zobaczyć szczególnie od dołu skarpy. Prawdziwe dzieło sztuki. Ja buduję bardziej tradycyjnie ale mam nadzieję, że efekt będzie niezły.

Pozdrawiam,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peilin,

Czy dobrze rozumię, że budujesz w klinkierze? Nasz domek też będzie klinkierowy. Możesz zdradzić w jaki sposób znalazłaś tych fachowców z Białegostoku i czy faktycznie są bardziej konkurencyjni cenowo w porównaniu z tutejszymi ekipami?

 

Tak, bedziemy budowac w klinkierze bezowo-piaskowym z Bogdanki. Fachowcy z Bialegostoku to nie ekipa, tylko duza firma taty przyjacilolki. Cenowo nie sa tansi, ale jakosciowo sa super. Remontowalam z nimi mieszkanie i jedyny klopot jaki mialam, to z glazura, ktora zdecydowalam sie sama kupic, reszta zajmowali sie oni, wiec ewentualne reklamacje tez byly na ich glowie.

Nie mam czasu zajmowac sie budowa domu, wiec potrzebowalam firmy, ktora zajmie sie nie tylko budowaniem, ale tez zakupem materialow i kordynacja calosci. Na razie nie zaczelam jeszcze budowy, przed nami jeszcze negocjacje kosztorysu. Powinno sie cos wyjasnic po 20 czerwca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peilin,

U nas dla odmiany klinkier czerwony cieniowany lub podpalany. Wybór jeszcze przed nami.

No i wreszcie finiszujemy z projektem co mimo kiepskiej pogody za oknem powoduje,że warunki biometeo są fantastyczne. Zakończona część architektoniczna i projekt instalacji wewnątrz domu. W przyszłym tygodniu konstruktorka oddaje swój projekt. Pozostaje tylko zebrać wszystko do teczki i składać do starostwa, oj składać.

Trzymam kciuki za negocjacje z wykonawcą.

Pozdrawiam wszystkich sobotnio-niedzielnie,

:lol: jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiadow zza miedzy :D . W zeszlym roku przymierzalismy sie do kupna dzialki w Hornowku (na Okocimskiej), ale w ostatnim momencie dzialke kupil sasiad wlasciciela, wiec nic z tego nie wyszlo. Hornowek bardzo mi sie podoba, ale teraz budujemy sie w Zielonkach (Parcela Zielonki) w gminie sasiedniej (Stare Babice). Moj synek chodzi do przedszkola w Lipkowie, wiec codziennie odwiedzam wasza okolice.

Przy budowie domu zdecydowalismy sie na sklad w Izabelinie (sa na 3 Maja), zobaczymy jak ulozy sie wspolpraca, ale kolega, ktory buduje sie w Izabelinie jest z nich zadowolony. Czy ktos z was zaopatrywal sie w tym skladzie?

Pozdrawiam wszystkich.

Ozzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiadow zza miedzy :D . W zeszlym roku przymierzalismy sie do kupna dzialki w Hornowku (na Okocimskiej), ale w ostatnim momencie dzialke kupil sasiad wlasciciela, wiec nic z tego nie wyszlo. Hornowek bardzo mi sie podoba, ale teraz budujemy sie w Zielonkach (Parcela Zielonki) w gminie sasiedniej (Stare Babice). Moj synek chodzi do przedszkola w Lipkowie, wiec codziennie odwiedzam wasza okolice.

Przy budowie domu zdecydowalismy sie na sklad w Izabelinie (sa na 3 Maja), zobaczymy jak ulozy sie wspolpraca, ale kolega, ktory buduje sie w Izabelinie jest z nich zadowolony. Czy ktos z was zaopatrywal sie w tym skladzie?

Pozdrawiam wszystkich.

Ozzie

 

Ozzie,

My też mieliśmy taką przygodę z działką bodajże na Skrajnej. Wyjechaliśmy na weekend majowy i po powrocie okazało się, że ktoś nas ubiegł. Co do składu to jeszcze nie jestem na tym etapie więc nie mogę pomóc.

Pozdrawiam serdecznie,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie macie moze namiaru na chłopa z traktorem?

takim zwykłym traktorem z pługiem , brona i glebogryzarka. Musze zaorać i wyrównać sobie posesje . niestety koparko spycharka nie robi tego idealnie i musze dokonac poprawek. A i musi dojechać do Truskawia czyli gdzieś w okolicy .

Z góry dziekuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wyciagne grupe na wierzch bo zamarła. Mam nadzieie ze to przejściowe , wakacje czy cóś? :wink:

Mam nadzieje ze mój apel o traktor a chłopem (albo odwrotnie) znajdzie odźwiek jak sie prace polowe zaczna w okolicy i rolnicy odpala swoje maszyny ( alufelgi , ciemne szyby, pojemnosc 2400 .....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...