Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

witam

 

szukam jakiegoś rzetelnego kosztorysanta?

 

ma ktoś z szanownych forumowiczów może jakieś namiary?

 

mamy projekt indywidualny i chcielibyśmy mieć kosztorys przed rozmowami z wykonawcami.

 

ewentualnie orientuje się ktoś ile kosztuje takowy kosztorys szczegółowy dla domu ok 250 m2

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam jakiegoś rzetelnego kosztorysanta?

ma ktoś z szanownych forumowiczów może jakieś namiary?

mamy projekt indywidualny i chcielibyśmy mieć kosztorys przed rozmowami z wykonawcami.

Nie opłaca sie, nikt ci nie zrobi za takie pieniądze, żeby było warto. Ja miałem, bo ktoś z rodziny zajmuje się tym zawodowo, więc za flaszkę (ktorą obaliliśmy razem) zrobił. Do niczego mi się to nie przydało. Koszty oszacujesz sam jak spędzisz 3-4 godziny w necie i na tym forum. a potem to i tak wszystk zależy od 100 czynników. Stan surowy zamknięty dość łatwo wycenić, a potem to już tylko wróżka. Wanna może kosztować 300 zł lub 100tyś, płytki można mieć za 30zł lub za 500 - tego za ciebie nikt nie zgadnie, a średnia jak to średnia - niewiele daje.

Daj projekt kilku firmom i będziesz miał kilka mniej lub bardziej dokładnych kosztorysów od nich. Twój kosztorys nic Ci moim zdaniem nie da.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztorys jest zawsze mocno szacunkowy. Jesteś w stanie określić koszty budowy np. do stanu surowego otwartego(zamknietego).

Ceny betonu,stali, cegieł i prac murarskich + więżba - bedziesz miał.

Reszta - zależy od rodzaju materiału jak zauważył lukasz-s.

Jest cała masa rzeczy o których dowiesz się podczas budowy- nie przewidzisz wszystkiego. Zazwyczaj przy zakupie gotowego projektu dostaniesz kosztorys , możesz na jego podstawie określić przybliżone koszty. Reszta to już Twój wybór i Twoje pieniądze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Właśnie rozmawiałem ze specem z rockwoola. W sprawie izolacji poddasza. Jak u was było - czy miedzy wełne a płyty regipsowe wsadzaliscie folie paraizolacyjna? Spec z ROCK... mowi, że wkłada się ją jedynie w pomieszczeniach mokrych. W pomieszczeniach suchych kładzie sie regipsy bezposrednio do stelazy.

 

pozdrawiam

K

 

ps. Czy ktoś potrzebuje pustaki stropowe Terriva BIS?

Mam całą palete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszą Grupę Budujacą i przepraszam za spam ale....

 

"SOS!!!! 14 kwietnia b.r. w Wągrodnie /Piaseczno spalił się doszczętnie dach domu, naszych weterynarzy i sąsiadów. Przeprowadzając się pod Piaseczno nawet nie sądziliśmy, że spotkamy tu tak miłych i życzliwych ludzi, którzy wspaniale potrafią pomagać naszym czworonogom.Teraz sami potrzebują pomocy! Liczy się każda złotówka.

 

My wszyscy, którzy ich znamy prosimy o pomoc dla nich!"

 

http://pogorzelcy.sos.pl/

 

 

Wątek: http://forum.muratordom.pl/piaseczno-i-okolice,t2135-12540.htm

17 Kwiecień 2009 12:25 Temat postu: SOS!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...