Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Ania,

 

jesli zdecydujesz sie na dmuchawe, to nie kieruj ich na podloge. Leci z niej tak gorace powietrze ze mozesz tylko zaszkodzic. Jesli chcesz osuszyc np lazienke, wstawiasz dmuchawe powiedzmy 3 metry od drzwi do lazienki. Temperatura w pomieszczeniu jest wtedy wystarczajaca, wierz mi :wink: wyschnie na wiór i podloga, i sufit, i ściany. U nas raz ktos podstawil nagrzewnice za blisko sciany z oknem i stopil sie plastik-rewizja od rolet zewnetrznych.

A urzadzenia do pomiaru wilgotnosci powinni miec w firmach sprzedajacych/ukladajacych parkiety, deski itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muci,

no tak, zaciek jest. Panowie nie przykryli tarasu folia w czasie deszczu :-?

 

Tynk bedzie prawdopodobnie odbijany, smarowanie czyms grzybobojczym w razie czego i nowy tynk.

A suszenie bylo w saunie, kuchni i na pietrze w lazienkach bo tam bylo najbardziej mokro. Garaz wlasciwie wysechl sam, brama ciagle otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja,

 

Gratulacje! Marze o tym by miec juz stan surowy o deskowany i opapowany.

 

Tymczasem w starostwie opoznienia i wstrzymuja sie z wydaniem naszego pozwolenia na budowe :-?

 

Mam nadzieje, ze dalsze prace pojda juz bez zgrzytow. A propos - Twoj post przechylil szale na konto kilku malych ekip, a nie jednej firmy budowlanej. Od tygodnia nie moglam sie zdecydowac, ktora opcje wybrac.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

 

Zrezygnowalismy jednak z Arkady - przedstawiony kosztorys opieral sie o nie najwyzszej klasy materialy, za to zawieral ceny z kosmosu. Ale musze przyznac, ze pan B. bardzo kompetentny czego niestety nie mozna powiedziec o pannie Paulinie :wink:

 

Pozdrowienia,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas już praktycznie stan deweloperski. Musze przyznac, że ekipy, z którymi współpracowaliśmy były całkiem OK. Oczywiscie zdarzały się różne historie, ale nigdy nie jest za różowo;)

 

Podsumowując mysle, ze branie różnych ekip do konkretnych prac ma wiele zalet: jak jakas ekipa cos sknoci to mozna ja wylac bez wiekszego uszczerbku na całosci prac, ceny bywaja trakcyjne, no i ma się kontrolę nad tym co robia i z czego robią.

Oczywiscie wymaga to wiekszej pracy i zaangazowania. Umowy tez mozna podpisywac i tak samo miec gwarancje na prace. Akurat mam mozliwość porównania tego systemu gospodarczego z pracami robionymi przez dewelopera (dość znana firmę) - żeby było dobrze, tez trzeba przyjeżdżac często na budowę bo wychodzą różne "kwiatki", a cena z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa,

przylaczam sie do Margaret,

lepej zatrudniac rozny ekipy na poszczegolnych etapach, do roznych robot. My tez tak robilismy i mi sie wydaje ze to jest lepsze rozwiazanie. Fakt ze jest wencej bieganie i umawianie sie. Tak samo mozna miec umowy. Na dodatek poszczegolnych ekip sa wyspecylizowany i maja wieksze doswiadczenie. Jesli chodzi o materialach, mi sie wydaje ze lepej sami zalatwiacie. My mielsimy ekipa na stan surowy s materialach..ale teraz jak bym drugi raz budowala, sama bym zalatwiala wszystko.. tylko ze to wymaga czasu.. i to na dokscalcie. Lepej zainwestowac w bardzo dobry kierownik budowy ktory doradzi i sie zna na nowinkach..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam porowniania system gospodarczy vs firma ale raczej nie zdecydowalabym sie na to pierwsze. Budujac z firma moze jest drozej, choc z opowiesci znajomych wiem, ze nigdy nie mozna doszacowac kosztow budujac na wlasna reke. Nie jest prawda ze nie ma sie wplywu na materialy, sama w trakcie budowy zmienialam dostawcow czy wykonawcow poszczegolnych elementow np drzwi, bramy i okien bo nie odpowiadaly mi propozycje firmy. Teraz weszli wykonczeniowcy czyli mam namiastke systemu gospodarczego. Panowie niby potrafia czytac z rysunkow i sami kupuja materialy, ale dzwonia "dość często" :-?

 

Poza tym przekonuje mnie 5-letnia gwarancja. Pokazcie mi ekipy, ktore chca podpisywac umowy? I z iloma z nich faktycznie umowy podpisaliscie i dostaliscie gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tak samo jak Margaret,

Mamy podpisane umowy na wszystkich wiekszych prac i tak samo mamy gwarancje(stan surowy, dach,okna, dzrwi..it.d.) . S tym to nie ma problemu. Ja wiem ze budowa bedzie rok, poltora roku..Ale to bedize nasz dom, cos co sobie wyobrarzalismy i mazrylismy jak ma wygladac.. i mysle ze nie szkoda czasu ktory mu poswiecamy..bo dom nas cziesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeini,

Ja w hurtowniach nie siedze, juz zalatwiam sprawy telefoniczne ili e-mailowo. Na budowie przebywam dosc czesto...;-)) maluch juz sie przezwyczaj na spacerki rowerowe po okolicy i juz sama nas cziagnie. Ale dlatego ze nie mileismy architekt wnetrz, sami robylismy projekt instalacji elektrycznej, hydraulicznej, ze musialam przypilnowac ( rysunki nie byli profesionalny..;-)). Ale i tak kazda ekipa musielismy od czasu do czasu skontrolowac.. bo potem moga wyjsc jakis gwiazdki. Narazie na zadnego fachowca, ktory robyl u nas nie narzekamy i da spi zlo pod kamien z zadnej ekipy sie nie porzeglalismy wcesnej niz planowalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...