Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

napiszcie jak kształtują sie teraz ceny ocieplenia poddasza

- wełna

- folia

- GK na profilach stalowych

 

i jeszcze ile za m2 szplachli?

 

a jak możecie kogoś polecic do wykonania tych czynności, to bardzo chętnie skorzystam :lol:

 

i jeszcze jedno pytanie czy ktoś sprowadza szambo z Radomia? czy już wszyscy sprowadzili? bo ja gdzieś w maju będę sprowadzać jak jest ktoś chętny to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mysle, ze budowanie z deweloperem ma wiele plusow i rzeczywiscie pozwala bardziej sie zrelaksowac. Gdyby nie olbrzymia roznica w cenie pewnie bysmy sie zdecydowali. A tak dolaczymy do budujacych w systemie gospodarczym i chcac nie chcac bedziemy musieli nauczyc sie czerpac przyjemnosc z codziennych wizyt na budowie :-)

 

Pozdrowienia,

 

Ola

 

P.S. Margaret - nawiazalam kontakt z GIRLS BUD; to naprawde swietny sklad. Dziewczyny sa naprawde kompetentne i jak dotychczas robia b. dobre wrazenie. Dzieki za namiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa,

jesli masz zrobyc dach w tym roku, juz sie umawija z dekarzem..Dobry dekarzy maja roboty na pol roku do przodu. My podpisywalismy umowa na pocatku marca.. a ekipa weszla pod koniec lipca!

My tylko na jednej ekipy nie obejrzelismy roboty(wylewki) przez kilka osob polecana na forum i .. mamy zatrzezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc forum

 

pusto tutaj coś, ale moze jeszcze raz spróbuje

 

Szukam dobrego wykonawcy pompy ciepła. Zestaw do ogrzewania domu juz wybrałem - pompa + rekuperacja - ewentualnie dogrzanie kominkiem ale juz bez płaszcza wodnego. Rekuperacje zrobi mi polecaly przez Klemeni:

Antares z Rzeszowa (Tomasz Prus - Projektant-doradca tech - czlowiek anioł, poki co tylko znany z kontaktu telefonicznego, ale sprawia wrażenie mocnego merytorycznie speca)

 

teraz szukam drugiego kawałka układanki - wykonawce pompy

 

macie kogoś???

:roll:

 

a moze przy okazji podacie wlasciciele pomp ile kosztowała was instalacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy nie moglibyście poratować mnie namiarami na jakiegoś murarza, który ma właśnie wolną chwilkę. Potrzebuję wstawić 1 nadproże i zrobić 1 nadproże łukowe - w sumie robótka na kilka godzin. Może ktoś z Was ma właśnie przerwę technologiczną? Najlepiej byłoby na jutro, ale pewnie się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

 

jeszcze sie nad tym nie zastanawialam. Zdam sie na zdanie faceta ktory robil nam instalacje. Sprzedaje wszystkie wiodace marki wiec raczej nie bedzie mial interesu zeby polecac jakis bubel. Zarobi na kazdej sztuce. Zreszta nie jest to dla mnie jakas super wazna kwestia, to nie piec czy rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, na początek podzielę się z Wami moją radością - koniec roboty przy gips-kartonach!!! Hurra!!! A jutro (mam nadzieję) przyjeżdża ekipa do boazerii. Jak oni wyjdą, to już naprawdę będę widziała koniec budowy :lol: :lol: :lol: Założyliśmy też już kontakty. Wszystkie białe. I już. Natomiast wkurzył nas kominkarz. Umawialiśmy się z nim na robotę już 2 miesiące, miał wejść 5 maja, wszystko gotowe, ostatnie 2 tygodnie to co kilka dni jeździliśmy coś z nim ustalać no i on nam w tym tygodniu powiedział, że teraz to czeka na zaliczkę, to on zamówi piaskowiec, a my mamy załatwić marmur, no to może w ciągu 2-3 tygodni zacznie coś u nas robić (tzn. jak będzie miał wszystkie materiały) i za miesiąc będzie kominek :evil: :evil: :evil: To po jaką ch... tyle razy z nim rozmawialiśmy????? Nie mógł wcześniej powiedzieć, że mamy dać mu jakąś zaliczkę i że nie zacznie obudowywać kominka jeśli marmur nie będzie juz na miejscu????? A ja myślałam, że marmur zamawia się już PO zrobieniu całej reszty!!!!!!!!!!!! Wrrrrr :evil: :evil: :evil:

Sorki, że się tak wyżalam, ale do połowy maja miałam mieć kominek...

 

Fa, nam dachówkę układał polecany wielokrotnie na Forum Witek Groń. My również należymy do grona zadowolonych klientów :lol: :lol: :lol: Ma umowę z Dachluxem i masz na materiały 7% VAT, on sam stamtąd bierze sobie ile potrzebuje folii, gwoździków; nadwyżki (także dachówki) zwracasz, itd. Same plusy. Minus tylko jeden - umawiaj się z nim jak najszybicej :lol:

Krzysztof III - cofnij się kilka stron na tym wątku, chyba ktoś tu pisał o zamiarze robienia pompy ciepła, nie pamiętam kto (chyba nie udziela się jakoś często) i nie pamiętam, czy to był tylko zamiar, czy także poszła za tym realizacja...

Muci, barierki z ulicy wyglądają bardzo ładnie - podobnie do tego, co nam się podobało :lol: My zaczynamy się trochę łamać, czy z powodu tego, że będziemy mieszkać przy raczej główniejszej ulicy w okolicy to czy nie lepiej byłoby jednak zrobić ogrodzenie drewniane a nie stalowe... No i byłoby taniej... :wink: :roll:

 

Możecie polecić kogoś do drewnianych schodów? (Betonowe do obłożenia drewnem + balustrada) Lub stolarza, który zrobi trepy, balustradę, tralki (bo właściwie mam kogoś, kto jak dostanie materiały, to resztą się zajmie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia,

poszlo na priva

Abnia, barzdo sie czieszeze skonzcyliscie tak szybko te k-g, a tak sie martwilasz.

Jseli chodzi o ogrodzenie, macie nawet mnejsz ilosc samochodow niz ktora przyjezda przez szkolnej.macie ten sam uklad co my, glowny ogrod jet s ylu, a i jak sie posadz pare roslinek, to ze jest barieka, ze stacheta, nie bedzie prawie rozicy. Ale jest fakt ze jest drosze.

Namiery na stolarza ci nie polece, bo sama szukam..a u nas barierka przy schodach bedzie kuta. Jesli jestes zainteresowana, moge polecyc kowala, ale termin na wrzesien..Jak bym widziala ze bedzie tyle spawanie w domu..to barierka bym zamowila 4 miesiecy temu..;-(( teraz musimy czekac, ze by on skonczyl i co kolwiek dalej malowac. Mam nadzeje ze sie pojawi do konca czerwca..;-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi dziewczyny

stan surowy stoi odeskowany, opapowany

 

moje pytanie, jaki etap prac dalej?? jaki scenariusz przyjelyscie?

 

okna najpierw zeby zamknac budynek??

rozumiem ze bez wylewek nie moge wstawic drzwi wejsciowych docelowych i garazowych?

 

potem kable, rury

tynki, wylewki,

 

ocieplenie poddasza, dachowka, tynki zewnetrzne?

 

tak to sobie wymyslilam, ma to sens???????????????

 

aha, jeszcze jedno, robil ktos drenaz opaskowy? w ktorym momencie? rozem z dachem=rynnami na moj rozum

 

i jeszcze jedno, gdzie i jak odprowadzacie deszczowke??? jesli bez drenazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja,

 

Poruszyłaś trudny temat. Choć sa pewne wytyczne to częśc prac mozna zamienić.

 

Generalnie po stanie surowym robilismy elektryke i hydraulike. potem tynki, wylewki i okna. Okna na końcu bo wybraliśmy drewniane i szkoda nam było, zeby sie wypaczyły w mokrym, nieogrzewnym budynku.

Jak juz były okna to poddasze - czyli wełna i g-k, równoczesnie elewacja zew.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi ze Szkolnej,

 

pewnie część z Was już to wie, mam świeże wieści w inwestycji gmninnych.

Otóż sprawa kanalizacji opóźnia się - gmina zdobywa srodki finansowe.

Jesli wszystko pójdzie dobrze, to w II poł roku zostanie wybrany wykonawca. Pierwsze prace (tez nie jest pewne czy zaczna od naszej ulicy) przełom roku, realnie pewnie wiosna.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja,

kolejnosc prac zalerzy od tego jakie okna sobie wybierzes drewniany ze plalstiki. Jesli plastyki zamykasz budynek.. i robys elektrika, hydraulika (czesc: bez podlogowki) moga byc nawet razem, potem tynki, dokanczas czesc hydrauliki, wyleki..i.t.d. Wybierz najpierw okna. Nawet przy plastikowych okna, jesli ci zalerzy ze by gi nie opaprali..mozesz gi wstawic po mokrych prac.

Jesli chodzi o wyspe ze zlewem, mi sie wydaje ze decyzaja miala zapasc duzo wczesnej.. bo hydraulika pod wyspy ma byc zrobiona przed chudziakiem. Jesli wyslpa tylko z szafka mi lub kuchenka, nie ma problemu, bo to tylko kabelki elektryczne.

Gosia,

dzeki za informacje. Rozumiem ze jesli mam sie wprowadzic w tym roku szambo nas nie ominie. Ty na kiedy planuesz wstawiac szambo? Mam pytanko: bedzie cie robic studnie chlonny na deszcowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...