Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poszukuje ekipy, ktora podejmie sie wycinki drzew. Czy ktos z budujacych na dzialce lesnej moze polecic mi swoja ekipe?

 

Skad braliscie koparki do sciagania humusu? Macie kogos sprawdzonego, kto szybko i tanio sie tym zajmie?

 

Dziekuje wszystkim za namiary.

 

Milego dnia,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja, gratulacje!!! Po tylu przebojach, nareszcie kolejny etap :D Temat poruszyłaś trudny, bo każdy tu robi inaczej. Nam zależy na czasie i Twój etap wypadł u nas w styczniu, więc robiliśmy, co się dało. Chcieliśmy, żeby prace poruszały się naprzód, więc pierwsze co zrobiliśmy po dachówce to były okna (drewniane). Dopiero wtedy ktoś zgodził się przyjść do nas i robić... W końcu był luty... No to pojechał elektryk, hydraulik, kominek z rozprowadzeniem, alarm i wełna na poddaszu. To wszystko w lutym i początek marca, bo potem zaraz weszli tynkarze i siedzieli prawie miesiąc (tynki cem-wap, kładzione metodą tradycyjną). Równocześnie kończyli elektrycy i zaczęliśmy ocieplenie z zewnątrz (żeby tynkarzom cieplej się spało :lol: ) Jak tynkarze zeszli z piętra to szybko wylaliśmy wylewkę na piętrze (na parterze nie musieliśmy) + balkon. To było tydzień przed Wielkanocą. No a po Świętach przyszli glazurnicy. No i niedawno G-K. Muszę Ci powiedzieć, że to wcześniejsze wstawienie okien drewnianych wymagało jednego: po wylewkach i tynkach przyjeżdżaliśmy CODZIENNIE i wietrzyliśmy dom. I paliliśmy w kominku. Woda była na oknach (zwłaszcza tych na piętrze, bo tam były robione wylewki). I to przez kilka tygodni. Nawet wycierałam framugi ręcznikami papierowymi. Wilgotność 90% albo i więcej. Mam nadzieję, że nic się nie stało tym oknom, dziś nie ma po tym śladu :lol: 8) Decyzji nie żałuję. Myślę jednak, że jeśli komuś nie zależy na czasie tak jak nam, to chyba wygodniej wstawić okna później. Wprawdzie musisz dwa razy wołać tynkarzy, ale za to dom chyba szybciej schnie po tynkach i wylewkach.

Ale się rozpisałam 8) Acha. Wyspy nie robię, mam za małą (zdecydowanie) kuchnię. A poza tym nie podoba mi się to rozwiązanie. Za to mojemu mężowi tak :D

Fa, miałam namiary chyba na 5 koparkowych. Wszyscy biorą (brali na jesieni) 100zł za godzinę. Wtedy większość pracowała przy remoncie Warszawskiej i miałam problem ze znalezieniem kogoś na cały dzień, ale w końcu się udało :lol: 8) Poszukam Ci tych telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze jedno pytanie, wykonczeniowe

 

marzy mi sie wyspa w kuchni, ma ktos takowa? jakie takie cudo ma u was wymiary?

 

My mamy wyspe w planach, wszystko juz doprowadzone, wymiary 230 szerokosci, glebokosc 110 cm. Wszystko zalezy co chcesz na tej wyspie umiescic. Najlepiej udaj sie do studia mebli kuchennych lub projektanta wnetrz i niech od razu zaprojektuja ci kuchnie, wtedy obedzie sie bez przesuwania rur i kabli.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich znoszących trudy budowy i tych co mają już to szczęśliwie za sobą, ja dopiero zaczynam w Laskach. Żałuję że wcześniej się nie zapisałem na to forum bo jak widzę jest to dobre miejsce integracyjno-informacyjne.

 

Chciałbym od razu zapytać o jakies namiary skąd braliście piach do murowania:)

 

Pozdrawiam, j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje ekipy, ktora podejmie sie wycinki drzew. Czy ktos z budujacych na dzialce lesnej moze polecic mi swoja ekipe?

 

Skad braliscie koparki do sciagania humusu? Macie kogos sprawdzonego, kto szybko i tanio sie tym zajmie?

 

Dziekuje wszystkim za namiary.

 

Milego dnia,

 

Ola

 

Usuwanie drzew i humus możesz załatwić tą samą koparką, drzewo poprostu bardzo łatwo się przewraca za pomocą liny/łańcucha przymocowanej do koparki, od razu pozbędziesz się korzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nareszcie coś się u nas dzieje - glazurnicy wrócili (i zarzekają się, że nie wyjadą, aż skończą :o 8) :lol: ) no i zaczęli dziś boazerię :) :D Jak dobrze pójdzie, to za 2 tygodnie skończą też kominek i właściwie parter będę miała gotowy do malowania :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

jachuu, witamy w naszym gronie. Zobaczysz, jak łatwo tu się wciągnąć 8) Piach załatwiał mój mąż, nie pamiętam skąd... Zacząłeś już budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachuu, witamy w naszym gronie. Zobaczysz, jak łatwo tu się wciągnąć 8) Piach załatwiał mój mąż, nie pamiętam skąd... Zacząłeś już budowę?

 

Witam, tak, zacząłem budowę ... fundamenty. Wciągnąłem się od razu jak tylko zajrzałem, bo za koparkę zapłaciłem uhm... 130 zł/h.

Piasek już znalazłem 25 zł za tonę. Jedziemy dalej z bloczkami, (ława zrobiona).

 

Pozdrawiam, j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

super ze pracy ruszyly s tempem, takie jakie lubisz..;-)) Ja niestety spedze tylko 2 godz. rano w dzien matki na budowie.Tylko puszec ekipy i powiedziec co gdzie jest..Mam angarzyment w pracy i nie moge wziac urlopu.. ;-((Mam nadzeje ze nie bedzie az taki welki problem..a i tak juz ta ekipa byla u nas 2 razy.Tak ze duzych problemow nie przewyduje.

Jahuu,

moj kierownik budowy zalatwial piach przez koparkowego(na obsypka fundamentow). Piach do tynkow bralam ze skaldu w Stare Babice na Izabelinska, chyba Budimex sie nazywal. Tam maja normalny piach ..dostawa na telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz bedzie seria pytan ode mnie

okna, chce okna plastikowe, klejone szyby, antywłamaniowe okucia,

i tu pojawia sie pytanie, o drzwi tarasowe/ balkonowe, bo wiem że jest opcja z plaskim, aluminoowym progiem, co daje efekt gladkiego przejscia miedzy podloga domu a tarasu, czy ktos zwas ma taki prog, i czy to oznacza utrate funkcji antywlamaniowego okucia, pytalam o to juz w kilku firmach ktore robily wycene, i surprise.... surprise... heheh... nie potrafia mi odpowiedziec, moaia ze sie dowiedza i na tym sie konczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA

ale tempo narzuciliscie,

my przez te przeprawy z firma budowlana.... 6 miesiecy di tylu....

nie chce nawet tego wspominac, baaardzo sie ciesze ze wypowiedzielismy im budowe (niestety ze wzgledu na mase poprawek nie oplacalo sie tego robic wczesniej - ale te moje morze łez wylane nad tym domem...)

juz po spotkaniu z prawnikami, ugoda jest, biorac pod uwage 20 stalowych stepli ktore nam "KTOS' ukradl w czasie ich urzedowania i 80 blatow wylewkowych za ktore beknelismy zdrowo, to jestesmy na zero, bo musieli nam zaplacic za niedotrzymywanie terminow, bledy itd.

pewnie jakbysmy poszli do sadu, musieliby zdrowo beknac, prawnik nas namawial, ale ja nie wyobrazalam sobie szarpania sie przez kilka lat z nimi,

 

Teraz ochlonac i ruszamy dalej, chociaz sie zarzekalismy ze rok nie ruszamy budowy, zabijamy dechami i niech stoi - hehe,

moze teraz zaczniemy sie cieszyc ta inwestycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi

bralas projektanta? czy taki magik liczy sobie z metra??? czy oswietlenie jest w tej cenie, czy to inna bajka?

 

mozesz kogos polecic?

 

Sama jestem sobie projektantem, mam tego farta ze konczylam podyplomowke z projektowania na ASP i co nieco mnie tam nauczyli.

Ogolnie projekt obejmuje oswietlenie, projekty wod kan, dalej łazienki, pokoje, dobor kolorow, zalezy co ustalisz z projektantem tzn jaki zakres. Praca moze sie zakonczyc nawet robieniem zakupow za inwestora i nadzorowanie ekipy wykonczeniowej, w tej chwili wlasnie takie zlecenia sa najczestsze. Co do cen to zalezy co obejmuje projekt - liczy sie od metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...