Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, to wróciłam z potomkiem z gór................. :D Ale nauczyłam młodego jeździć na narciochach. Czysta przyjemność patrzeć jak sobie fajnie radzi !!!! :D

Włączam kompa i co widzę mój ulubiony temat : wnętrza !!! :D

Ale się dużo zadziało jak sobie pojechałam.............. :o

A co do wnętrz róbcie tak jak lubicie i się dobrze czujecie !

Dom budujecie dla siebie a nie do magazynu wnętrzarskiego .

Trochę może ta wypowiedź wbrew mnie ( jestem architektem ), ale tak po prostu uważam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy warszawskiej, które odbędzie się 6 lutego (niedziela) w pubie Lolek na Polach Mokotowskich. Spotykamy się o godz. 14:00. Hasło: domek. Serdecznie zapraszamy wszystkich forumowiczów z rodzinami. Psy też mile widziane. W Lolku od godziny 15 - organizowane są konkury i gry dla dzieci.

 

opal

 

ps. dajcie znać w grupie warszawskiej kto będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Badi,

Sezon ogórkowy. Ostatnio PITy wypełniałam. All together 13 stron. A podobno do uproszczenia systemu dążymy.

Pozdrówka

jj

 

My to mamy jeszcze przed soba....brrrrr az mi ciarki chodza po plecach na sama mysl :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że się wtrącam, ale właśnie jestem na tym etapie. ogrodzenie podlega zgłoszeniu tylko jeśli graniczy z drogą gminną lub jeśli ma mieć ponad 2,2 m wysokości. Starostwo chce dostać dokładny opis z czego będzie zrobione, szkic widoku od strony drogi, rysunek z zwymiarowaniem poszczególnych elementów i mapę do celów projektowych z naniesionym rzutem ogrodzenia. Można to dać architektowi, ale będzie kosztowało. Ja poprosiłam znajomą studentkę architektury. za 150 zł zrobiłą mi piękne rysunki w autocadzie, narysowała co trzeba na mapie, rozplanowała poszczególne przęsła żeby miało to ręce i nogi (furtka na przeciwko wejścia, brama wjazdowa, wiata śmietnikowa) opis zrobiłam sama w 5 minut.

całość w 3 egz składasz w starostwie wraz z formularzem zgłoszenia i oświadczeniem o prawie do dysponowania nieruchomością. Potem miesiąc czekania i z głowy...

 

P.S można oczywiście narysować samemu. Pani ze starostwa powiedziała, że jeśli autor się postara i zna choć trochę zasady rysunku technicznego to też przyjmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]ankalenka jest dokładnie jak piszesz.

Rzeczywiście samodzielne wypociny też starostwu nie przeszkadzają !

Kwestia terminu : 30 dni.

To jest czasem miesiąc, ale u mnie było ważne, że są to 30 dni !

Po prostu chciano, abym jeszcze więcej oddała swojej działki niż miałam w WZ !

Dlatego przez 30 dni siedziałam cicho, ale potem jak pojechałam i wygrzebała ta kobita moje zgłoszenie to widać było, że kombinuje czego to mi jeszcze brakuje, żeby zakwestionować mój dokument !!!

:-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka, Badi!

Ponieważ wcześniej zamówiłam u architekta projekt ogrodzenia to mam w tej chwili zwymiarowane kolorowe rysunki ogrodzenia na kalce technicznej. Powiedzmy, że opis zrobię sama tak jak piszesz Ankalenko. Sądzicie, że to wystarczy starostwu?

Jest jeszcze kwestia mapy - jeśli ogrodzenie jest na granicy działki to czy nie można go nanieść samemu? Czy robiłyście to na kopii mapy?

Pozdrawiam,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająca jest kopia mapy z naniesionym przebiegiem ogrodzenia. Może być przy linijce , nie musi być z kompa.

A w opisie np. napisane,że od strony drogi przebiega po wewnętrznej stronie granicy. Chodzi o to,żeby całość ogrodzenia była po twojej stronie działki.

Można narożniki oznaczyć literami ABCD i potem nimi operując opisać przebieg całości.

Teraz przypomniało mi się, że dawałam też mapkę do celów projektowych z zagospodarowaniem terenu, który gmina zatwierdziła w pozwoleniu na budowę.

Miałam taki rysunek w projekcie.

Acha ta mapka to może być kopia mapki z pieczątką gminy.

Powodzenia !!!

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...