Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fa,

 

jeszcze jedna rzecz odnosnie okien - dostajesz chyba na nie gwarancje? Jesli tak, to dobrze przeczytaj warunki czy np nie ma zapisu o temp montazu itp. Jesli nie bedzie zadnych wyłączen to nie masz sie czym martwic.

 

U nas tak jak pisalam okna byly wstawiane do nieogrzewanego budynku, uszczelki trafilo (zassalo je i sie skrocily), wymieniali w sumie 4 razy. Bo powinno sie przy takich temperaturach szklic u producenta a nie na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugim milczeniu

u nas generalnie wszystko na holdzie

mily byc okna i mielismy wejsc do srodka- okablowanie itd,

a przyjdzie nam kupowac znow samochod :((

jestem po wypadku i wstrzasnieniu mozgu, po skasowaniu zakupionego wozu w grdniu 2007 :(

ech zycie...

 

na budowie ruszylo sie o tyle, ze mamy zrobiony drenaz i nie ma wody w piwnicy!!!!

 

teraz pytanie do was - do Muci o firme od podlogowki z Pruszkowa, rozumiem ze oni robia cale co?? jaki to jest mniejwiece koszt ???

 

elektryke trzeba liczyc ze 20tys przy 300m2??

hydraulika?? ile??

 

musze oszacowac wydatki i zaczac umawiac ludzi na wisne

 

plan jest taki:

izolacja piwnicy, elektryka, hydraulika, co, wylewki, tynki, okna, drzwi, piec,

i boje sie czy styknie na to 200tys????

 

ile mniej wiecej wychodzi za elewacje zewnetrzna?? bez ocieplenia?? same tynki i bajery??

 

ale serie pytan walnelam....

 

jak sie mieszka???? buuu zazdroszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatja,

 

Faktycznie seria pytań;)

 

Na to, co napisałaś 200 tyś powinno starczyć, ale przy załozeniu, ze żadnych fajerwerków nie będzie. Zresztą koszt elektryki, hydrauliki zalezy od liczby punktów, a nie ilości m2. Kazdy ma inne potrzeby, więc nie da sie chyba tego usrednić.

Nie wspominajac o oknach - tutaj rozpiętość cenowa moze byc gigantyczna.

 

ocieplenie elewacji z tynkiem cienkowarstwowym kosztuje za robocinę ok 40 zł/m2 dla styropianu bez zadnych zdobień.

 

Pozdr.

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agataja,

czies sie ze wyslas calo s tego wypadku..samochod wymienis i moze nowy ci sie bardzej spodoba i bedes miala s nim wencej sciaescia.

Dane hydraulika wysle na priva: on u nas robyl wsystko s hydrauliki ot "a" do" z", uzgodnienie projektu, preliczenie kaloryfery, podlogowka..ulorzenie. Nawet terz mi podlacza kibelki. Kost zalezy ot tego jaka instalacje chces w czym: miedz ze alu-pex i to jaki alu-pex..Mozna sie zamknac w 30.. a moze i 60 tys nie starcyc. Roboczyzna jest stala..ale jest bardzo duzy wachlarz jesli chodzi o wybor materialow, pieca i t.d.

Elektryka za 20 tys, powinna sie zmescic..jesli nei roby sinteligentny dom.

Izolacja jest bardzo droga..ale tez zalerzy ot tego jakie materialy urzyjesz.

Okna, mozna kupic i za 30 tys.. a moze i za 60..Wszystko jest kwestia, co chces. Jesli planujesz szyby P4.. to tylko na to masz wydatek okolo 10ty..;-((.

Tynki na dom 300m ( grunt+tynk silikonowy) ok 7tys. Ozdobny elementy tak jak u mnie licz nastepny 6tys..Wedlug mnie te 200tys to za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze slowo na temat podlogowki - kto sie jeszcze waha niech bierze!

 

Od soboty mamy wlaczona - caly parter i lazienki gora, super milo chodzi sie nawet na boso. W domu ktory byl wychlodzony do 16 stopni w czasie naszego urlopu, w ciagu 5 godzin nagrzalo sie do 21 stopni. Myslalam ze to potrwa dluzej. Dodam, ze na pietrze nie ma grzejnikow! Chodzi tylko rekuperacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klememi, to ja się też pochwalę :lol: Na razie grzejemy tanio - używamy tylko i wyłącznie kominka i to nie codziennie. Ostatnio chyba w czwartek paliliśmy. Dajemy kilka szczapek wieczorem i wystarcza! :lol: Temperatura w domu nie spadła jeszcze poniżej 20 stopni! (najmniej jak widziałam to u nas w sypialni nad ranem 20,1 To mi się podoba :lol: Chyba dom jeszcze nagrzany po lecie. Mam też nadzieję, że ładowanie kasy w zewnętrzne ocieplenie się teraz zwraca...

agatja, serdecznie współczuję! A mieszka się super!!! Ile co kosztowało powoli staram się zapomnieć... Tylko że kredyty mi o tym nie pozwalają zapomnieć :evil:

Fa, okna wstawialiśmy przed tynkowaniem. Drewniane. W lutym. Chcieliśmy utrzymać tempo budowy i na luty mieliśmy jeszcze elektrykę, alarm, hydraulikę, kominek, bo na marzec byli umówieni tynkarze :lol: Jak się chciało szybko budować, to nie było wyjścia :lol: Problemu z gwarancją nie było. Ale fakt faktem, po wyjściu tynkarzy przyjeżdżaliśmy codziennie wietrzyć (wypuszczać wilgoć). Dom był wtedy ogrzewany kominkiem plus Legalett (ogrzewanie podłogowe parteru w płycie fundamentowej). Wysuszyło dom rewelacyjnie. Parkieciarze byli zdumieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów.

Niedawno rozpocząłem przygodę z budową domu i właśnie postanowiłem dołączyć do Forum.

 

Mam do odstąpienia w promocyjnej cenie około 180-190 sztuk stempli długość ~280 cm.

Odbiór osobisty w Lipkowie. Stemple czekają, pięknie ułożone, na nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi - chyba raczej nie chodziło o egzotyczne, rozmawiałam z wujkiem wykonawcą i opisywał mi je dokładniej, ale nie za bardzo zrozumiałam - bardziej to mi na panel brzmiało. Niestety na pytanie czy się rozeschnie po czasie nie był w stanie mi odpowiedzieć.

Ja bede zaraz kładł w częsci salonu drweno na ogrzewanie podłogowe, i troche rozeznałem temat, klade parkiet dwuwarstowy (pewnie orzech amerykański )taki który ma naciecia od spodu aby lepiej przenikało ciepło i warstwa wierzchnia najlepiej nie wiecej nic 4mm,na klej opczywiscie elastyczny jak do podlogówki.

http://www.vipparkiet.pl/parkiety/dwuwarstwowy/dwu_1png.png

Polecam podjechać pogadac z ludzmi z firmy http://www.vipparkiet.pl oni sie znaja na tym i doradza. Podobno podstawa to uruchomic podlogowe powoli nie od razu na maxa, tzn co dzien o 5St C wiecej az do temp docelowej ok 30-35StC i tak samo wygaszac a nie bedzie problemu pękania. Druga rzecz ze drewno nie kazde sie nadaje, musi byc twarde o duzej twardosci i gęstości wtedy lepiej akumuluje ciepło. Tyle wiem na dzis, widzialem taki parkiet z merbau ogrzewany j.w. u kolegi na północy Polski i nic nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wstyd się przyznać, ale po roku od wbicia pierwszej łopaty pojawiam się na tym forum. Powoli siły mnie opuszczają w tej nierównej walce z wiatrakami, a jeszcze kilka miesięcy temu optymistycznie sądziłam, że do nowego domu zaproszę całą rodzinę na wigilię...

:( buuu

ale ciepełkiem i optymizmem wieje z tego forum, więc przysiądę na chwilkę by naładować akumulatorki...

 

pozdrawiam wszystkich nowych sąsiadów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dawno tu nie zagladalam, glownie dlatego, ze na razie nasz dom "sam sie buduje" wiec nie za wiele z nim problemow. No moze z wyjatkiem dekarza (polecanego na forum!!!), ktory ma miesiac opoznienia :-(

A tymczasem dom skonczony, wiezba gotowa i na ten rok to wszystko - zdecydowalismy sie poczekac do wiosny z wykonczeniem. Az zal... taka nuda przez kilka miesiecy :-)

 

Mam oczywiscie pytanie do zaawansowanych Forumowiczow: gdzie mozna zamowic kontener na smieci?

 

Pozdrowienia,

 

Ola

 

P.S. Sasiedzi ze Szkolnej i oklic, ktorzy juz zamieszkaliscie - napiszcie, jak sie mieszka, ile czasu zajmuje Wam rano dojazd do pracy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...