Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iwona,

Dostałam od nich kosztorys do stanu takiego jak oddaje spółdzielnia - czyli bez podłóg i białego montażu. Zaproponowali swoje materiały - m.in. okna Natura. Przyznam, że firmy nie znam więc przyjęłam, że i tak wybierzemy swoje. Ostatnio szczegółowo ten kosztorys wałkowaliśmy no i przy temacie okien zaproponowali, że w ścianie trzywarstwowej okno jest osadzone według projektu w warstwie izolacji i nie ma jak go zamocować. Trzeba zatem usunąć wełnę wokół otworu okiennego, to miejsce wypełnić jakimś pustakiem i do tegoż pustaka zamocować okno. Powstaje mostek termiczny.

Sprawdziłam - projekt jest w porządku. Okno w trzywarstwówce musi wypadać w punkcie O stopni - czyli w warstwie izolacji. Jest to jedyne poprawne rozwiązanie. Mocuje się je natomiast do ściany nośnej specjalnymi, wygiętymi kotwami. Jeden z najsłabszych punktów na budowie i najczęściej popełnianych błędów.

Przyznam, że rozmowy zaszły daleko ale zastanawiam się mocno po tej wpadce z oknami. W końcu mogli przyznać od razu, że nie potrafią.

 

Moniś,

Ja mam wszystkie okna standardowe - dopilnowałam tego na etapie projektu. Stwierdziłam, że szalejemy z elewacją i z dachem to z oknami postąpimy rozsądniej. W efekcie nie muszę zamawiać. Montowałam w domu parę lat (chyba 3) temu drzwi balkonowe z Wołomina (uchylne) i bardzo dobrze się sprawują. Powłoka lakiernicza (biała) w bardzo dobrym stanie. Słyszę jednak opinie, że drogie więc jeszcze sprawdzę innych.

Pozdrawiam serdecznie

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniś,

Każda oszczędność cieszy ale akurat okna nie są u nas tematem dominującym - wg wstępnej oceny będą nas kosztować mniej niż np. fundamenty, trzy razy mniej niż elewacja z ociepleniem i jakieś 2 razy mniej niż dach. A poza tym teraz podciągamy prąd od sąsiada i umawiamy się ze studniarzem a jeszcze wycinka drzew. Okna poczekają.

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat jestem na etapie okien. zaraz nawet jadę obejrzeć gebauera, bo urzędowski mnie wkurzył małym błędem w wycenie - coś koło 10 tys chłopaki się machnęli. Gebauer jest trochę droższy na standardowych ale zasadniczo tańszy na niestandardowych..

A okna Natura, słyszałam że bardzo dobre tylko drogawe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezly numer z tymi oknami :evil:

My mielismy z nimi troche inny uklad tzn wszystkie materialy wybral architekt, a oni na podstawie projektu robili kosztorys.

Jestem troche zaskoczona tymi oknami, bo jak z nimi w styczniu rozmawialam, to wlasciwie namawialam ich zeby zajeli sie tez naszymi oknami (ja nie mam czasu), ale oni byli niespecjalnie chetni, wiec stwierdzilam, ze sama to zalatwie. I tak jak napisalam wyzej twierdzili, ze sie na tym nie znaja, wiec i tak beda zatrudniac kogos z zewnatrz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Przyznam, że ja też jestem zaskoczona bo my z kolei wcale o oknach nie wspominaliśmy więc inicjatywa wyszła z ich strony. Podejrzewam, że dlatego, że we Włochach też wstawiali Naturę. No nic - wysłałam maila niech się tłumaczą, a w przyszłym tygodniu spotkamy się z wykonawcą, którego mieliśmy w odwodzie - zobaczymy.

Ankalenka,

Tak jak mówiłam Natury nie znam słyszałam tylko, że robią z drewna mahoniowego. Naprawdę są dobre?

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio z tego co wiem (od producenta okien wlasnie) Min Fin zgodzil sie na 7% VAT na usluge montazu okien przez producenta , ale wyroby gotowe maja byc objete 22%. Kolejny idiotyczny przepis zmuszajacy producentow do tworzenia spolek corek. Paranoja!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłam Natury nie znam słyszałam tylko, że robią z drewna mahoniowego. Naprawdę są dobre?

Pozdrawiam :lol:

jj

 

Własną ręką nie macałam, ale koleżanka z pracy która też się teraz buduje i bierze same dobre, markowe materiały mówiła że bardzo dobre. Cena tylko była zaporowa, większa chyba niż gebauer i ze 30 tys większa niż urzędowski. Koleżanka koniec końcem po negocjacjach wzięła urzędowskiego, a ja zdecydowałam się na gebauera, który przy bliższym kontakcie okazał się być staranniej wykonany i cenowo porównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

czy ktos buduje nieduzy (do 120 m) dom parterowy bez poddasza uzytkowego? Przegladam, porownuje i nic nie moge wybrac. moze cos podpowiecie

pozdrawiam

Niestety nie mam pojęcia, gdzie oprocz projektów Muratora mozesz szukac rozsadnych gotowych projektow. Moze zapytaj w dziale Projekty?

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...