Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Jak milo, ze powstala grupa Izabelin.

 

Wlasnie rozpoczelismy z zona etap poszukiwan dzialki w rejonie Izabelin/Hornówek/Laski. Krecilismy sie po okolicy w zeszla niedziele...

 

Pytanie do Was - może wiecie gdzie jest jakas dzialka na sprzedaz, badz byc moze moglibyscie cos doradzic w jaki sposob szukac? Czy jest sens uderzenia do Urzedu Gminy Izabelin? Czy ktos dzialal przez agencje Kampinos?

 

My myslimy moze o jakims trapezie badz waskiej, bo ceny troche z nog scinaja. Czy jest jakies minimum m2 dzialki ktore musi byc?

 

Sorki z tyle pytan na dzien dobry. Mysle ze bede tu stalym gosciem od niedlugo....

 

Pozdrowienia,

Rysiu

 

PS. Justa, mozesz cos wiecej o swoje dzialce? Moze byc na priv jesli chcesz. Wymiary, szczegoly, koszty, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rysiu,

Ja kupowałam przez Kampinos - są lokalną agencją więc mają największą ofertę. Dodatkowo (w ramach prowizji od zakupu) załatwiają wszystkie formalności do pozwolenia na budowę. Mam już pozwolenie więc wiem, że to działa. Poza tym wszystkie ich oferty możesz śledzić w internecie - nie ma chorego utrzymywania tajemnicy handlowej jak w przypadku innych agencji. Generalnie współpraca ułożyła się nam bardzo dobrze.

http://www.kampinos.com.pl

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki JJ. A powiedz mi, czy jest jakies minimum m2 dzialki żeby otrzymac pozwolenie? Fakt, ze maja oferte w internecie, ale ciekaw byłem czy może jest możliwe znalezc bezposrednio. Ale skontaktuje się z Kampinosem.

 

Czy sa może jakies waskie albo trapezowe? Jak myslisz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu

Mam 2 dzialki po 934 m2. W Hornowku ten metraz wystarcza, zeby sie wybudowac. W drodze jest gaz, telefotn, prad, w tym roku ma byc wodociag. Jest aktualny plan zagospodarowania. Mozna tez postawic blizniak na tych dwoch dzialkach.

niestety cena 1 dzialki to 195 000 zl.

Gdybys chcial wiecej informacji, podaje telefon

752 21 60 lub0 501 52 77 12

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Izabelin i okolice!

 

mam nadzieje, ze juz niedlugo przeniose sie z Chomiczowki do Hornowka.

Plan wyglada nastepujaco:

Jestem juz prawie posiadaczem dzialki w Hornowku (kupuje w przyszlym tygodniu), nastepnie w ciagu miesiaca robie projekt domu, kolejny miesiac zalatwiam pozwolenie na budowe i wprowadzam sie w okolicach listopada-grudnia. prawda, ze swietny plan?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany, to doiero tempo!!!

Ja od miesiaca przegladam projekty i nadal nic nie znalazlam. W kazdym gotowym projekcie jest cos, co go dyskwalifikuje.

Jaki dom budujesz? Duzy? maly? pietrowy czy parter?

I jesli to nie tajemnica, to gdzie w Hornowku kupujesz dzialke, bo ja mam do sprzedania na XV Poprzecznej - moze ktos z twoich znajomych tez szuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

tempo? - niezle prawda (ale to teoria). Kupilem mala dzialeczke na ulicy zielonej. Projekt robie indywidualny, bo 1. dzialka jest specyficzna, 2. przejrzalem juz 5000 projektow i nic nie pasuje. 3. wlasciwie sam narysowalem sobie ten projekt, tylko architek ma go ubrac w formalne ramy. Domek bedzie pietrowy w ksztalcie litery L z garazem. Jezeli ktos ze znajomych bedzie szukal dzialki, to oczywiscie polece kontakt z Toba.

pozdrawiam,

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu,

 

Wydaje mi sie, ze minimum na dzialke nie ma - waznieszje sa plany zagospodarowania przestrzennego danej dzialki dostepne w gminie (mily mlody czlowiek obsluguje te sprawy). Jest natomiast przepis mowiacy o maksymalnej zabudowie dzialek i w Hornowku to jest 30% dzialki, a w Izabelinie max 20% (wlicz sie w to rowniez ubite drozki i podjazdy - czyli inaczej mowiac teren zielony to 70 lub 80% ma byc). Poniewaz ceny w Izabelinie i okolicach sa naprawde niezle proponuje poszukanie mniejszej dzialeczki lub tak jak napisales mocno nietypwej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

Miło, że pojawiło się tylu nowych przyszłych sąsiadów.

Rysiu,

Jeśli szukasz tańszej małej działki to odpada Izabelin C. Tam najmniejsze działki jakie widziałam miały ca 1000m a nawet nietypowe trapezy nie schodziły poniżej 70$ (3,9 zł za dolar). Mniejsze działki są w Hornówku i Izabelinie B i ceny za metr też są niższe. Generalnie rejon obstawiony jest przez agencje, bezpośrednio można coś trafić ale rzadko.

W Hornówku są różne typy gleb - miejscami piaski(sucho) a miejscami glina (mokro). Te mokre mogą być tańsze. Są też ogródki działkowe z wąskimi działkami - zdaje się, że na Działkowej - jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Jeśli chcesz dotrzeć do miejscowych to uderzyłabym do wójta na Kurowskiego.

Poza tym niewiele mogę pomóc bo swoją działkę kupowałam półtora roku temu a w tym rejonie jak działka jest atrakcyjna albo ma atrakcyjną cenę to znika z dnia na dzień. Trzeba się szybko decydować.

Picasso,

Jesteś pewien co do powierzchni zabudowy? Wydaje mi sie, że jeśli działka jest budowlana to nie ma ograniczeń co do powierzchni zabudowy. Ograniczenie to dotyczy tylko działek leśnych z prawem zabudowy. Nie ma generalnych zasad - każda działka leśna ma swój procent dozwolonej zabudowy określony w planie zagospodarowania przestrzennego.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - jest tam swietnie !

Trochę drożej niż w Hornówku....

Kupiona 3 lata temu.

Teraz kończymy i od czerwca mam nadzieję , że zamieszkamy...

 

no to gratuluje!!! naprawde super miejsce - jezeli chodzi o ceny to faktycznie chyba osiagaja najwyzszy poziom, ale miejsce to uzasadnia.

 

Ale zgadnij ile kosztowal m2 dzialki o ktorej pisalem? (naprawde atrakcyjna - dzialka lesna (las 50 lat - sosnowy) 2000m2, foremna, w otoczeniu rezydencji o wielkosciach chyba +- 800m2 z basenami, bardzo ekskluzywne miejsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z zona wczoraj w Hornowku i Izabelinie. Miny nam troche zrzedly. Kazda dzialka do 250 tys. ma cos nie tak!! Albo sasiad zrobil sciane betonu bez okien żeby mieć 3m do granicy, albo sklad mat. Bud za plotem, albo linia wys napiecia. Żadna nie jest „TYM” naszym miejscem. Ale najgorsze wrazenie zrobily na nas Hornówek ul. Rolna i Laski. Jakie tam sa domki, hm, żeby nikogo nie obrazic..... lumpiarskie. Ludzie w tych domach pala chyba meblami, bo z komina leci duszacy dym. Byliśmy zalamani, doszlismy do wniosku, ze jednak dom musimy mieć w okolicy nowych domow. Może jeszcze Hornowek, dopiero zaczynamy szukac, cos tam jeszcze jest ale nie wiadomo czy na sprzedaz. Widzimy, ze latwo nie będzie.

W sumie najbardzeij podoba nam się Izabelin C, bo sa prawie tylko nowedomy, alechyba w naszym przedziale cenowym nie dostaniemy nawet waskiej lub trapezu. Ale myslimy, ze moze lepiej nieco taniej, ale poszerzyc poszukiwania na Stare Babice, Borzecin & okolica. Oby sasiedzi byli OK>

 

 

Dawajcie znac jak cos będzie.

Tymczasem będę szukal.

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...