Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Justa,

Moja mapka jest w skali 1:500 i taka poszła do Starostwa. Czekałam równo 2 miesiące ale nie spieszyło nam się bo załatwialiśmy wszystko zimą. Jest to czas maksymalny - spróbuj porozmawiać w wydziale architektury w Starostwie jak są obłożeni pracą - tel.7337222/24.

Cena, którą podajesz jest normalna - biorą i 800 zł.

Obiecane namiary wysłałam na priv.

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Justa

Jeśli chodzi o pozwolenie, to mają maksymalnie 2 miesiące. Ja teraz też czekam - złożyliśmy wniosek 13.12, a 20.12 przyszło pismo, co musimy jeszcze uzupełnić. Wczoraj wszystko dowieźliśmy, a dzisiaj jeszcze nasz architekt tam pojechał złożyć jeden podpis (na projekcie szamba) i podobno we wtorek już będzie pozwolenie. Jeszcze się nie cieszę, bo zawsze może coś wypaść, ale gdyby się udało, to byłby niecały miesiąc. Oczywiście nie wiadomo, ile będą mieli wniosków do rozpatrzenia, kiedy Ty będziesz składała wniosek. Generalnie lepiej przeznaczyć na każdy etap więcej czasu, niż się potem denerwować. Ja na przykład na mapę do celów projektowych czekałam 3 miesiące, a miało być 3 tygodnie. Cena 700 chyba jest OK. Ja też tak się umawiałam, ale przez to opóźnienie opuścili mi do 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka napisal

Ja na przykład na mapę do celów projektowych czekałam 3 miesiące, a miało być 3 tygodnie

Dlaczego? Było to jakoś usprawiedliwione (tylko czym?), czy komus sie nie chcialo czegos dopilnowac?

pozdr

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były jakieś tam problemy prawne na granicy działek dwóch sąsiadek, nie zgadzało się ogrodzenie z granicą prawną, więc chociaż z moją działką nie miało to nic wspólnego, to musiałam czekać, a geodeta tłumaczył się, że czeka na jakieś tam dokumenty prawne. Podejrzewam, że mógł to dużo szybciej załatwić, ale to był okres wakacyjny (w tym jego wyjazd na wakacje) i tak wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jestem z grupy nadarzynsko-grodziskiej zajrzalam do Was, bo mam informacje. Przed godzina dowiedzialam sie, ze jutro przed południem ma odwiedzic nas przedstawiciel firmy Bartosz z Bialegostoku http://www.bartosz.com.pl/, aby dograc sprawe montazu rekuperatora ich produkcji w naszym domu. Jesli ktos z Was mialby ochote zamienic kilka slow z tym mlodym czlowiekiem to zapraszam na os. Szczesne w Grodzisku Maz., ul. Tarnowska, rog z Dabrowskiego http://www.grodzisk.pl/miasto2/mapa/grodzisk_mapa.html . Tylko nasz dom jest w trakcie budowy. Czarna dachowka, wole oko nad wejsciem. Latwo trafic. W razie potrzeby piszcie. Konkretna godzine spotkania podam w watku swojej grupy. Ula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM CÓRECZKĘ!!!!

Matylda ma już 3,5 miesiąca i jest z nami od początku grudnia. Pod koniec stycznia bedzie juz formalnie nasza na zawsze, ale tak naprawde jest nasza od pewnego listopadowego dnia, kiedy po raz pierwszy zobaczylismy jej zdjecie. Jest sliczna i bardzo grzeczna i oczywiscie najmądrzejsza na świecie.

 

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegółów ale wygląda na to Droga Mamo, że podjęliście bardzo odpowiedzialną i mądrą decyzję. Taki maluch to ma szczęście. :D :D :D

Mój Bartuś oczywiście też jest najpiękniejszy i najmądrzejszy i.............najgrzeczniejszy (ale tylko kiedy śpi) :wink:

No to witam w gronie mam zakochanych we własnych pociechach.

PS moje ulubione powiedzonko:"Mamo pocukruj mi ogórka sólem".

Powodzenia

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Właśnie dostałam ze Starostwa pozwolenie na budowę linii elektrycznej i przyłącza. W energetyce mają wejść z budową jak zima odpuści. Wygląda na to, że na wiosnę będziemy mieli własny prąd. Jeszcze się muszę przejechać do Starostwa z projektem gazu. No i wszystkie media nasze. :D

Przyznam, że to jak dotąd najmniej przyjemna część budowy. :evil:

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jerzysio,

Jak to jest z wykupem gazociągu przez gazownię? Wczoraj jakaś panienka w gazowni odgrażała się, że oni nas wykupią w związku z tym musimy mieć kosztorys od wykonawcy. A poza tym zamierzają ten kosztorys rozpatrywać 4-5 miesięcy. Spytam taktownie: pogięło ich???

Pozdrawiam serdecznie :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jj napisala

Jak to jest z wykupem gazociągu przez gazownię? Wczoraj jakaś panienka w gazowni odgrażała się, że oni nas wykupią w związku z tym musimy mieć kosztorys od wykonawcy. A poza tym zamierzają ten kosztorys rozpatrywać 4-5 miesięcy. Spytam taktownie: pogięło ich???

 

jj - no i jak z tym gazem? Czy już sie wyjaśniło?

Bo wyczytałam gdzieś na forum, że z gazem jest dodatkowy kłopot: trzeba występować o pozwolenie na budowę instalacji gazowej razem z pozwl. na budowe domu, jesli nie zrobi się tego rownoczesnie , to wtedy trzeba powtorzyc procedure lącznie z mapkami itd, czyli podwojne koszty. Pozostale media - tylko zgłoszenia.

Czy coś wiecie na ten temat, czy cos pokręciłam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa,

I tak musisz mieć mapki żeby uzgodnić projekt gazociągu w gazowni. Czyli najpierw wizyta u geodety. On sporządza mapki albo aktualizuje jeśli zostały Ci jakieś z projektu domu (ja tak robiłam). Potem geodeta uzgadnia przebieg gazociągu w ZUD. Następnie projektant sporządza projekt i uzgadnia go w gazowni. Po czym składasz projekt w Starostwie.

Czekam właśnie na zatwierdzenie (jakieś 3 tygodnie).

Teoretycznie mogę sobie wyobrazić przebrnięcie przez tę całą procedurę razem z pozwoleniem na budowę domu ale w gazowni są poślizgi i całość mogłaby znacznie opóźnić start z domem. Nie wiem też czy możesz użyć tych samych mapek do mediów i do projektu zagospodarowania terenu. Tu nie mam wiedzy - trzeba dowiedzieć się w Starostwie.

Pozdrawiam :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...