Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Prośba o pomoc!!!!!!!!!!!!!!

Przeglądając strony klubu budujących widziałem prośbę o pomoc dla małego dziecka. Teraz nie mogę znaleźć w którym klubie była ta informacja. Informacja dotyczyła przekazywania 1% podatku na pomoc dla potrzebujących. Dotychczas przekazywałem pieniądze na fundacje Dr Clown. Myślę że przkazanie na pomoc konkretnemu dziecku będzie bardziej racjonalne. Proszę przeslijcie na priva namiary na tą informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jj - dzięki za odpowiedz. Miałam nadzieje,że zgram to w czasie, ale chyba nie ma szans.

W ogole to zaklopsowało się na etapie projektu.

Czy ktoś współpracował z panią Woźniak z Izabelina?

Czy możecie ją polecić, czy wręcz odwrotnie? Bo ja mam mieszane uczucia.

pozdrawiam

A rozpoczęcie budowy jakoś się przesuwa, a myslałam, ze tak gladko pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa,

Czy ta P.Woźniak to architekt? Bo jeśli szukasz architekta w okolicy to Peilin miała dobre odczucia co do swojego - cytuję:

 

"Co do projektu to jestem bardzo zadowolona z pp. Pachowskich z Izabelina. Tez po obejrzeniu projektow gotowych stwierdzilam, ze to nie dla mnie i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Pan Pachowski specjalizuje sie w domach z klinkieru i jest naprawde super specjalista w tym temacie. Poza tym ma oryginalne i smiale pomysly, a o to mi chodzilo.

Rozmawialam jeszcze z jednym architektem, ktory tez wydawal sie OK - Marcin Jeziorski".

 

Nie wiem czy Ci to coś pomoże ale cóż szkodzi zacytować.

 

Pozdrawiam

 

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
picasso

Znalazłam w jakimś wątku o dachówkach, że wybrałeś Kera-pfanne. Ciekawa jestem jaki kolor, bo również zastanwiam się nad tą dachówką (kolor łupka).

 

Czesc Kozanka,

sorki, ze tak pozno odpowiadam, ale nie wiem dlaczego, ale nie dostaje powiadomien z grupy na maila. Kupilem Kera-pfanne w kolorze mangan (matowy brdzo ciemny braz). Bede ja ukladal na poczatku kwietnia, wiec zapraszam ...w koncu jestesmy sasiadami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kozanka,

sorki, ze tak pozno odpowiadam, ale nie wiem dlaczego, ale nie dostaje powiadomien z grupy na maila. Kupilem Kera-pfanne w kolorze mangan (matowy brdzo ciemny braz). Bede ja ukladal na poczatku kwietnia, wiec zapraszam ...w koncu jestesmy sasiadami :)

 

Dzięki za zaproszenie, ale tak naprawde to będę mogła oglądać Twój dach ze swojej działki. Ostatnio jak byliśmy u nas, to się tak rozejrzałam dookoła i nagle szok ... nie sądziłam, że Twój dom jest tak blisko (taki biały piętrowy to Twój, prawda?). Teraz zimą jak nie ma liści na drzewach, to nie zasłania go to wielkie drzewo u sąsiadki.

 

A mogę się jeszcze zapytać gdzie kupiłeś swoją dachówkę?

My się zdecydowaliśmy na kolor łupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka

czy mozesz podać kontakt do architekta, który robił ci adaptację? jesli jesteś zadowolona, oczywiscie. Czy to ktos z naszego terenu? I jesli to nie tajemnica, to ile placilas.

pozdr

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka

dzięki za informaje. A co do projektu - to najpierw jak wszyscy chyba, szukałam gotowego; później zaczęłam myślec o indywidualnym, bo zwątpiłam, ze znajde w gotowych; wtedy znalazlam w gotowych, ale taki, ktory nie był jeszcze gotowy, czyli dopracowany, tylko w internecie zamieścili koncepcje architektoniczna i trzeba bylo czekać min. 6 tygodni na projekt, więc zdecydowałam się na indywidualny na podstawie tamtego gotowego wprowadzając drobne zmiany. miało mi to zaoszczędzić ok. miesiąc czasu. no i właśnie po miesiącu, czyli w piątek okazało się, ze architekt tak mi to ,,zaprojektowała", ze plakać mi się chciało, jak od niej wyszłam. I teraz to już muszę czekać na tego gotowca tylko potrzebuje architekta do adaptacji, który zrobi mi to szybko i sprawnie i będzie sluchał czego ja oczekuję, a nie mówił, ze ,,inaczej to nie wychodzi" i np. od południa robi mi garderobę, a pokój od połnocnego-wschodu, wannę na poddaszu ustawia pod skosem ze scianką kolankową 60 cm, bo ,,w wannie przecież nikt sie nie kąpie na stojąco". itp

Więc nadal szukam sprawnego architekta-adaptatora.

A będę - na 99%- budowała wg projektu Alabaster prac. Krajobrazy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Dzięki za zaproszenie, ale tak naprawde to będę mogła oglądać Twój dach ze swojej działki. Ostatnio jak byliśmy u nas, to się tak rozejrzałam dookoła i nagle szok ... nie sądziłam, że Twój dom jest tak blisko (taki biały piętrowy to Twój, prawda?). Teraz zimą jak nie ma liści na drzewach, to nie zasłania go to wielkie drzewo u sąsiadki.

 

A mogę się jeszcze zapytać gdzie kupiłeś swoją dachówkę?

My się zdecydowaliśmy na kolor łupka.

 

Tak, bialy pietrowy dom to moj:). Ja za to czesto przejezdzam kolo Twojej dzialki...:). Dachowke kupilem w firmie Dachy dla ciebie, punkt na Wale miedzeszynskim, strona www. to chyba:dachydlaciebie.com, a kolor lupka jest bardzo fajny.... Kozanka, chyba juz startujecie niebawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niedawno pisałam

A będę - na 99%- budowała wg projektu Alabaster prac. Krajobrazy.

A dzisiaj mam w domu projekt w koniczynce Archonu! Jest zupełnie inny niż miał byc w załozeniach, ale jestem zadowolona :lol:

W projekcie prawie nic nie zmieniamy, tylko wielkość okien (powiększamy a niektóre usuwamy), reszta jest OK

Teraz sprawdzam wielkości okien, żeby były standardowe, ale jakoś kiepsko mi to idzie, czy możecie podać namiary na firmy, z ktorych będziecie kupowali okna?

W tygodniu rozsyłam projekt do 3 firm do wyceny.

Czy kierownikiem budowy może być szef firmy budującej, a nadzór bud. z zewnątrz? - czy to dobry wariant? ile płacicie za nadzor? Czy wystarczy, zeby taki ,,nadzorca" przyszedł ok. 10 razy na budowę? Bo tak mi powiedzial p. Cichowlas, że to będzie 1000 zl za ok. 10 wizyt.

To na razie tyle pytań

A w ogole to jakoś tu pustawo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa

Twoja koniczynka jest bardzo fajna.

Oknami niestety jeszcze się nie zajmowałam.

Jeśli masz kierownika budowy z firmy budującej, to lepiej nadzór mieć. 1000zł za 10 wizyt? Nam ten sam pan za bycie kierownikiem budowy powiedział 150 za wizytę. Może za nadzór bierze mniej. W sumie nie wiem ile biorą inspektorzy nadzoru, bo my takiego nie będziemy mieć.

 

picasso

Chcielibyśmy zacząć, tylko nam śnieg nie pozwala. :(

Ta firma Dachy dla Ciebie to Zapolscy i reprezentuje ją na forum statek. Od niego też dostałam wycenę, ale jeszcze się nie zdecydowałam.

Ja za to czesto przejezdzam kolo Twojej dzialki....
Rzeczywiście, droga chyba lepsza od Twojej. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa,

Okna będziesz mieć plastikowe czy drewniane? Bo jeśli chodzi o ten drugi wariant to mogę się podzielić namiarami na firmy, które sprawdziłam. W tej chwili bierzemy pod uwagę Naturę, Gebauera i Drewax.

Pozdrawiam

jj

PS. My też już wyczekujemy wiosny chociaż energetyce nie przeszkodziła zima żeby postawić nam skrzynkę prądową :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo dlugiej nieobecnosci, ale ta zima byla dla nas bardzo absorbujaca :D . Dobrze, ze juz wiosna, bo czas zaczac budowe. Caly czas nie wiemy co z oknami - obecnie przewaza opcja: wszystkie aluminiowe. Ciekawe jak kosztorys. Okazalo sie, ze nasze okna, a wlasciwie sposob ich mocowania jest wyjatkowo skomplikowany i wiekszosc firm uciekala bez pomiarow na sam widok :evil: . Dzisiaj sa panowie od aluminium i wyglada na to, ze sie nie przestraszyli tego co ich czeka :-? . Nie sadzilam, ze tak trudno znalezc dobra firme od okien.

Na razie planujemy te nieszczesne okna, a takze drzwi wejsciowe i garazowe i alarm. Dalsze plany na ten rok obejmuja tynki, instalacje i plot. A wykonczenie to juz raczej gleboka zima. Z zadan na ten rok pozostaje jeszcze gaz i prad, a z tego co piszecie latwe to nie bedzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja szukam okien plastikowych i chciałabym już na etapie adaptacji wybrać jak najwięcej standardowych, ponieważ i tak je zmieniam, głównie powiększam. Więc gdybyście mieli namiar na plastiki i jakieś ciekawe spostrzezenia, to poproszę.

Dzisiaj od 2 niezależnych osob usłyszałam nie najbardziej pochlebne opinie na temat ,,nadzorowania" budowy przez p. C, więc ja z niego na pewno zrezygnuję. Niestety ten, którego bym chciała, zyczy sobie 3 tys. zł, ale nie za 10 wizyt, tylko prawie codziennie, a przy kazdym waznym etapie budowy na pewno. Na pewno jest wart tych pieniędzy, ale 3 tys. to chyba z kolei dużo? Czy nie?

Skąd bierzecie materiały bud.? Z jednej hurtowni, czy za każdym razem z innej? A drewno? Z miejscowego skladu, czy gdzies z tartaku?

Podzielcie się swoimi doswiadczeniami! :lol:

pozdr

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa

Info o kier bud wysłałam na priva.

 

Jeśli chodzi o hurtownie, to porównywaliśmy ceny pustaków i stali, bo chcieliśmy zdążyć przed wiosennymi podwyżkami i najniższe ceny dostaliśmy w Izabelinie. Wczoraj kupiliśmy jeszcze bloczki, bo zadzwonili z hurtowni, że od dzisiaj drożeją. To chyba jest zaleta kupowania w jednej hurtowni.

Też jestem ciekawa jak inni robili.

 

A przy okazji - poszukuję hydraulika, który by mi zaprojektował i wycenił instalacje wod-kan i CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Witaj po długiej nieobecności :D Kontaktowałam się dzisiaj z wykonawcą ale wygląda na to, że i u nas za szybko budowa nie ruszy. Na działce jest jeszcze z pół metra śniegu no a mrozek jeszcze trzyma i tak łatwo to nie stopnieje. Energetyka postawiła nam skrzynkę z prądem ale jeszcze ze 3 tygodnie potrwa odbiór, a później mamy 2 tygodnie na położenie kabla od ogrodzenia do domu. Dalsze prace chcemy prowadzić już na własnym prądzie.

Jeśli chodzi o gaz to mamy już pozwolenie na budowę gazociągu i teraz czekamy aż gazownia wyliczy nam koszty. Potem czeka nas wybranie wykonawcy i podpisanie umowy z gazownią o przyłączenie. Gaz to droga przez mękę. Prace nad tym tematem zaczynaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Może z miesiąc zmitrężyliśmy z własnej winy bo się nam przez zimę nie spieszyło, ale reszta to już procedury niezależne od nas.

Co do okien to skontaktuj się z Jareko albo ze Starym - może oni coś będą mogli pomóc. Niestety ściana trójwarstwowa jest tematem trudnym, a my jeszcze wymyśliliśmy sobie zabudowywane żaluzje i.........moskitiery (czego to się ludziom zachciewa :wink: )

Pozdrawiam serdecznie :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...