Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fa

Ja występowałam o zgodę na wycięcie drzewa. Co prawda nie wycięłam go w końcu, bo żal mi się zrobiło, a była szansa, że nie będzie w tym miejscu wjazdu, więc go nie wycięlismy. Ale teraz znowu chyba musimy wrócić do tematu.

Drzewa można wyciąć tylko te, które naprawdę przeszkadzają w budowie. Musiałam napisać podanie (gotowy druczek z umotywowaniem, dlaczego chcesz wyciąć) w gminie u p. Rzeźnickiego (I piętro i pierwszy pokoj po prawej stronie - nie pamiętam, jaki to dział). Trzeba znać obwód drzewa chyba na wys. 1 m od ziemi. Nie pamiętam, ile czasu się czeka.

Ale nie warto występować o te zgodę na zapas, bo zezwolenie ważne jest chyba miesiąc.

pozdr.

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ dzieki za namiary za pana od prądu. Moze wreszcie bedziemy miec wlasny prad. Teraz musze zaczac zalatwiac gaz, no i pozwolenie na ogrodzenie.

Okna wybralismy w koncu aluminiowe i znalezlismy bardzo fajna firme i to z okolicy tzn Lubiczów :D . Wyglada na to, ze znaja sie na tym co robia i nie boja sie nietypowych rozwiazan. Prawde mowiac bardzo mnie to cieszy, bo mialam juz dosyc uciekajacych panow od okien.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ dzieki za namiary za pana od prądu. Moze wreszcie bedziemy miec wlasny prad. Teraz musze zaczac zalatwiac gaz, no i pozwolenie na ogrodzenie.

 

Najnowsze wiadomości z gazowego placu boju - na przygotowanie umowy o przyłączenie przez gazownię czeka się 2-2,5 miesiąca.

 

Okna wybralismy w koncu aluminiowe i znalezlismy bardzo fajna firme i to z okolicy tzn Lubiczów :D . Wyglada na to, ze znaja sie na tym co robia i nie boja sie nietypowych rozwiazan. Prawde mowiac bardzo mnie to cieszy, bo mialam juz dosyc uciekajacych panow od okien.

 

:D :D :D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli dzialki lesne podlegaja pod lasy a nie pod gmine to chyba nie trzeba mierzyc obwodu tylko wystarczy zglosic sie z podaniem o przecinke. Podobno mozna to zalatwc w Izabelinie, ale zgdoy wydaja tylko w zimie i na poczatku wiosny, potem drzewa rosna i jest zakaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa,

Pewnie masz na myśli tzw.pielęgnację. Nie wiem gdzie się to teraz załatwia bo się pozmieniało. Ja składałam podanie w Dyrekcji KPN na Tetmajera. Pielęgnację robiliśmy późną jesienią. Przyszedł miejscowy leśnik (już na emeryturze) i poznaczył drzwewa do wycięcia. Inną kwestią jest wycinka pod dom. Przedstawia się w Dyrekcji Lasów Państwowych plan zagospodarowania działki celem odlesienia. Po otrzymaniu zgody na odlesienie i uzyskaniu pozwolenia na budowę wycina się drzewa w miejscu domu i podjazdów, i już.

Dodam nie pytana, że działki leśne mają baaardzo niskie stawki podatków.

Same zalety.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

U nas coraz ciekawiej :evil: tzn elektrownia twierdzi, ze nie wplacilam II raty i moja umowa przepadla :evil: Na razie bank szuka tej wplaty - mam nadzieje, ze znajdzie...

Z gazem troche lepiej tzn zlozyla o warunki i maja byc za miesiac, no ale z tego co pisze jj to czubek gory lodowej :-?

W zwiazku z czym na razie o plot sie nie martwie, chyba sie zdecyduje narazie na tymczasowy.

Pozdrawiam

ps wstyd!!!! nasz watek na drugiej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej ściągnąć z Radomia. Tel. 602758460.

Tylko nie bierz z Sałexpolu od Sałkiewicza - ludzie na forum się na niego skarżyli.

Jak coś załatwisz to podziel się info. Też mnie to wkrótce czeka.

A jak okna?

Pozdrawiam :D

jj

PS Skąd wziąć drewno na podbitkę i czym malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej ściągnąć z Radomia. Tel. 602758460.

Tylko nie bierz z Sałexpolu od Sałkiewicza - ludzie na forum się na niego skarżyli.

Jak coś załatwisz to podziel się info. Też mnie to wkrótce czeka.

A jak okna?

Pozdrawiam :D

jj

PS Skąd wziąć drewno na podbitkę i czym malować?

 

Dzieki za namiary.

Okna i drzwi sa swietne, a montaz profeska. polecam

 

Mam namiar na goscia od drewna podbitkowego swierkowego (603240192), swierkowe jest bardzo jasne (mozna osiagnac kazdy efekt - ja zmarnowalem chyba z 10 desek i 5 bejc aby osiagnac wymagany kolor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno najlepsze w okolicach Warszawy mają w tartaku Antoninów k. Piaseczna (ogrodowe w "filii" Stara Wieś k. Nadarzyna). Jedyne impregnowane ciśnieniowo. Polecają też fajny preparat słowacki do malowania drewna - widzieliśmy ich budynek biurowy w Starej Wsi malowany tym preparatem jeden raz osiem lat temu - i absolutnie nic złego się z nim nie dzieje. Znajdziesz ich w internecie na hasła "Antoninów drewno".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...