Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Dzięki.

Tak, już zaczęliśmy. Dzisiaj był geodeta, a jutro przyjeżdża ekipa.

A ja już się tak stresuję, że spać po nocach nie mogę.

 

Sie nie stresuj...2 razy dziennie ogladam Twoja budowe z samochodu :) - wszystko jest w porzadku...:) ...dom sie buduje...bedzie dobrze (dale dla pewnosci ubezpiecz budowe)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jak tu się nie stresować. Mam wylane ławy. I są NIERÓWNE! :evil: Nie chciało się ekipie robić deskowania, lali do ziemi i teraz z jednej strony są wyżej, a z drugiej niżej. Już nigdy się nie zgodzę na wylewanie betonu wieczorem. Zaczęli ok. 18.30, ale zanim dojechała trzecia grucha była już prawie 21.00 i wylewanie odbywało się przy lampce (nawet nie lampie tylko właśnie lampce). Kierownika oczywiście nie było. Dzwoniliśmy do niego następnego dnia i powiedział, że to nie szkodzi i żeby się nie przejmować. No niby da się wyrównać zaprawą, ale już mi się nie podoba, że jest niedokładnie. Teraz mamy 2 tygodnie przerwy zanim zaczną stawiać ściany fundamentowe, więc podlewamy te ławy i czekamy.

O śladach kotów czy psów już nie wspominam.

 

2 razy dziennie ogladam Twoja budowe z samochodu

Jeśli musiałeś w czwartek zawracać, bo grucha zagradzała przejazd, to chyba cię widziałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy dziennie ogladam Twoja budowe z samochodu

Jeśli musiałeś w czwartek zawracać, bo grucha zagradzała przejazd, to chyba cię widziałam :D

 

a zawracalem, zawracalem...na pewno na siebie kiedys wreszcie wpadniemy...jakos dobrze mi sie jezdzi wasza ulica :)... dzis juz bylem (wietrze chalupe) i bede wieczorem...ale mam blisko, bo z chomiczowki, wiec sobie jezdze...

...a krzywe lawy to nie problem...moze dom osiadzie troche i sie wyrowna ...:) (sorry jakies glupie zarty mnie sie trzymaja)...a tak na powaznie to lawy masz wylane chyba duzo wyzej niz zakladane w projekcie ...na oko mi to wyglada na 1m wysokosci, wiec sie nie ma czym przejmowac ...zaprawa wyrownaja wszystko...badz dobrej mysli mimo drobnych klopotow...na razie nie ma powodow do nerwow.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jej... Zobaczyłam tę pleśń... A mam u nich zamówioną elewację i taras... :( :( :(

 

Joasia,

Ja mam drewno z tartaku impregnowane w wannie. W zeszłym roku było bardzo ładne a teraz na niektórych deskach pojawiła się biała pleśń. Nie jest tego dużo ale jednak. W zimie nic się nie działo. Myślę, że dom jeszcze ma dużo wilgoci, wiosna jest chłodna i wilgotna, na dachu długo leżał śnieg i trochę trwało zanim się stopił. Dach był stawiany jesienią więc nie dostał słońca, a teraz jeszcze nie dostał słońca. Będę obserwować, jeśli słońce nie pomoże, to może jakimś szprejem załatwię gadzinę. Pojęcia nie mam.

Pozdrawiam

jj

PS.Obejrzałam zdjęcie Zbycha - u mnie jest trochę lepiej. No to niepotrzebnie sobie wyrzucałam, że trzeba było zamówić w Antoninowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie. :cry: :( :) :D

 

...a tak na powaznie to lawy masz wylane chyba duzo wyzej niz zakladane w projekcie ...na oko mi to wyglada na 1m wysokosci, wiec sie nie ma czym przejmowac ...

Trudno tu się odnosić do projektu, bo mam nierówną działkę, garaż po lewej stronie jest dużo niżej niż taras po prawej. Różnica poziomów wynosi jakieś pół metra i będziemy musieli nawieźć trochę ziemi od strony garażu, a i tak taras będzie prawie równy z ziemią, będzie chyba tylko jeden schodek.

 

picasso, Widziałam, że zacząłeś już krycie dachu. Jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie dachówka. :wink:

 

jj, picasso

Gdzie zamawialiście więźbę? Czy oprócz składu drewna w Zielonkach jest w pobliżu jakiś tartak? Nasz wykonawca chce koniecznie obejrzeć drewno zanim je zamówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozanka,

Więźba przyjechała gdzieś spod Sokołowa. Zapraszam do obejrzenia. Zwykle jesteśmy na działce w sobotę ale w tę akurat wypada długi weekend i wybieramy się na Mazury. Jeśli chcesz obejrzeć to podaj do siebie namiar - zdzwonimy się przed wyjazdem na działkę.

Namiar na tartak - Piotr Osiński 0507293505.

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo mnie tu nie bylo, ale to przez formalnosci. Na szczescie udalo sie! Jestem juz wlascicielem dzialki w Hornowku przy Bajkowej :-)

 

I jak nie trudno sie domyslic pomimo wielkiej radosci ogarnal mnie strach okrutny...

 

Co ja mam zrobic z tymi wszystkimi drzewami? Czy mozna zrobic pielegnacje jeszcze w tym roku? Czy jak juz pan lesniczy poznaczy drzewa to trzeba samemu wycinac, czy daja jakies namiary na drwali?

 

No i z ktorej strony zabrac sie za ogrodzenie?

 

Pomozcie! Alez ja Wam zazdroszcze, gdy czytam o oknach i dachach... tez juz bym tak chciala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z nieodległych łomianek - może komuś z budujących się przyda :lol: tzw. schody robocze tzn. cosik takiego jak drabina lecz z poręczą (rewelka dla pań :wink: ) + zamiast szczebli cosik na kształt trepa (spokojnie można stanąć - szerokość jakieś 30 cm) - ilość trepów 10. wysokość schodów 3,8 m., szerokość 63 cm.

rzecz niezastąpiona w przypadku domów bez betonowych schodów gdzie istnieje konieczność wejścia np. na poddasze czy piętro. a ma się różne obiekcie przed klasyczną drabiną :roll:

uwaga> oferta ważna tylko do najbliższej soboty (6 maja) bowiem tego dnia ma przyjechać gość i zabrać wszelkie drewno budowlane z mojej budowy celem spalenia. jak nie znajdzie się chętny - pójdą z dymem :lol:

 

zainteresowanych proszę o kontakt na priva. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa,

Witaj na placu boju i głowa do góry. Jak my dajemy radę to ty też sobie poradzisz. 8)

Pielęgnację zrób w tym roku (czemu nie?). Leśniczy poznaczy drzewa a ty zlecasz komuś wycięcie. Możesz stargować niższą cenę zgadzając się za pracę w zamian za drzewo. Podawałam w grupie namiary na P.Kwiatka z Izabelina. Wycinał u mnie. Jeśli będą Ci potrzebne namiary na obcinanie gałęzi to mam kontakt do takich magików co wspinają się na drzewa. (Niezły widok). Cena przystępna tylko trudno ich zmusić do rozpoczęcia roboty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Dołaczam do grona fanow Hornówka( tych co wybudowali i buduja )

Mam dzialke na Szkolenj, - Picasso z prawej , KozaAnka z lewej-fajnie .

Jestem na etapie zbierania kwitów, zamierzam zacząc na wiosnę 2007.

Podeślijcie namiary na sprawdzone ekipy budowlane, zamierzam postawic Orchidę 2 z Archonu http://www.archon.com.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f8bcb265d0f0

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Dołaczam do grona fanow Hornówka( tych co wybudowali i buduja )

Mam dzialke na Szkolenj, - Picasso z prawej , KozaAnka z lewej-fajnie .

Jestem na etapie zbierania kwitów, zamierzam zacząc na wiosnę 2007.

Podeślijcie namiary na sprawdzone ekipy budowlane, zamierzam postawic Orchidę 2 z Archonu http://www.archon.com.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f8bcb265d0f0

 

pzdr

 

 

Witamy Cie Thomasso!!!. Zastanawia mnie jak to mozliwe, ze jestes na Szkolnej, a ja z prawej a Kozanka z lewej...to musi byc jakas metafora chyba :D . No ale Szkolna to fajna uliczka generalnie ...napisz gdzie dokladnie bedziesz budowal....albo jak poznac Twoja dzialke :D

 

 

Kozanka,

 

Pamietam, ze gdzies szukalas fachowca od kominkow.... swojego moge polecic ...robil mi kominek otwarty i jestem zadowolony jak na razie z probnego palenia (piknie sie pali, a kominek jest naprawde duzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Dołaczam do grona fanow Hornówka( tych co wybudowali i buduja )

Mam dzialke na Szkolenj, - Picasso z prawej , KozaAnka z lewej-fajnie .

Jestem na etapie zbierania kwitów, zamierzam zacząc na wiosnę 2007.

Podeślijcie namiary na sprawdzone ekipy budowlane, zamierzam postawic Orchidę 2 z Archonu http://www.archon.com.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m3f8bcb265d0f0

 

pzdr

 

 

Witamy Cie Thomasso!!!. Zastanawia mnie jak to mozliwe, ze jestes na Szkolnej, a ja z prawej a Kozanka z lewej...to musi byc jakas metafora chyba :D . No ale Szkolna to fajna uliczka generalnie ...napisz gdzie dokladnie bedziesz budowal....albo jak poznac Twoja dzialke :D

 

 

Pewnie, ze metafora :lol: Dobrze miec sasiadow :lol: Dzialka na Szkolnej -to drugi kawalek za szklarnia( teraz juz pozostalosci po szklarnii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...