Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Mam juz warunki przylacza energet i podpisana umowe - skrzynka docelowa ma byc do 2 lat

Czy wystarczy teraz zlecic wykonanie skrzynki budowlanej elektrykowi, czy tez musze czekac na pozwolenie na budowe

Macie wieksze doswiadczneie- mozecie kogos polecic, kto zrobi to w miare sprawnie?

Nie do końca rozumiem. Docelowe przyłącze masz mieć za 2 lata, a czy prąd budowlany energetyka podłączy wcześniej?

Ja na budowlany czekałem 2 lata. Wszystko robiła energetyka. Jak już byli gotowi do podłączenia to sie ze mną skontaktowali i zgodnie z umową miałem 2 tygodnie na zrobienie skrzynki budowlanej.

Co masz w umowie? Zadzwoń do nich.

pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam juz warunki przylacza energet i podpisana umowe - skrzynka docelowa ma byc do 2 lat

Czy wystarczy teraz zlecic wykonanie skrzynki budowlanej elektrykowi, czy tez musze czekac na pozwolenie na budowe

Macie wieksze doswiadczneie- mozecie kogos polecic, kto zrobi to w miare sprawnie?

Nie do końca rozumiem. Docelowe przyłącze masz mieć za 2 lata, a czy prąd budowlany energetyka podłączy wcześniej?

Ja na budowlany czekałem 2 lata. Wszystko robiła energetyka. Jak już byli gotowi do podłączenia to sie ze mną skontaktowali i zgodnie z umową miałem 2 tygodnie na zrobienie skrzynki budowlanej.

Co masz w umowie? Zadzwoń do nich.

pozdrawiam

filipek

 

dzieki za info-

w umowie jest zapis - do dwoch lat. Umowa dotyczy zarowno pradu budowlanego jak i docelowego. Jest tez zapis o powiadomieniu ZEWTu o otrzymaniu pozwolenia na budowe. Czy oznacza to ze skrzynke budowlana zamontuja w momencie uzyskania PB, czy tez we wlasnym zakresie mam sie starac o instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="thomasso

dzieki za info-

w umowie jest zapis - do dwoch lat. Umowa dotyczy zarowno pradu budowlanego jak i docelowego. Jest tez zapis o powiadomieniu ZEWTu o otrzymaniu pozwolenia na budowe. Czy oznacza to ze skrzynke budowlana zamontuja w momencie uzyskania PB, czy tez we wlasnym zakresie mam sie starac o instalacje?

 

Wydaje mi się, że oni skrzynki nie zamontują (ale sprawdź w warunkach przyłaczenia). W każdym razie ja musiałem sam postawić skrzynkę budowlaną (łącze napowietrzne), a teraz mam umowę na docelowe kablowe (znowu 2 lata) i skrzynka w ogrodzeniu jest w moim zakresie.

 

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ci pomoge,ale ja tez mam warunki i umowe na przylacze docelowe kablowe za 2 lata. Oddzielnie wystapilam o warunki przylaczenia placu budowy i podpisalam druga umowe. Elektryk zrobil mi skrzynke - prowizorke budowlana - i od oddania przez niego dokumentow do ZE to chyba w ciagu tygodnia nas podlaczyli. Tak radzila nam zrobic pani z ZE, zeby nie czekac na prad 2 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ci pomoge,ale ja tez mam warunki i umowe na przylacze docelowe kablowe za 2 lata. Oddzielnie wystapilam o warunki przylaczenia placu budowy i podpisalam druga umowe. Elektryk zrobil mi skrzynke - prowizorke budowlana - i od oddania przez niego dokumentow do ZE to chyba w ciagu tygodnia nas podlaczyli. Tak radzila nam zrobic pani z ZE, zeby nie czekac na prad 2 lata.

 

 

A jakie byly koszty podlaczenia pradu budowlanego( materialy i robocizna)?Namiar na elektryka tez poprosze :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

U nas dobre wiesci :D . Przeterminowaly sie stare warunki przylaczenia gazu, wiec wystapilismy o nowe i okazalo sie, ze gazowni oplaca sie dociagnac do nas gazociag na swoj koszt. Co prawda moze im to zajac 10 miesiecy, ale mamy nadzieje, ze sie pospiesza i zdaza przed zima.

Jutro podpisujemy umowe z firma od okien, firma od alarmu tez umowiona, wiec chyba ruszamy!!! A ja juz mysle o przeprowadzce :) .

Pozdrawiam

ps Kozanka tez jestem zainteresowana jakie byly koszty pradu budowlanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zeszlo na temat gazu, to mam pytanie odnosnie wewnetrznej instalacji tzn. od skrzynki w ogrodzeniu do domu. Trzeba miec na to pozwolenie na budowe, a wiec i projekt. Macie moze namiary na kogos, kto by mi taki projekt wykonal?

 

thomasso

Ja na pozwolenie czekalam miesiac, ale to byla zima (13 grudnia- 10 stycznia).

O kosztach RB-tki pisalam tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68675&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglosilama budowe plotu w starostwie, zajelo mi to tylko godzine :lol: . Na szczescie wzielam z soba wszystkie dokumenty jakie mi przyszlo do glowy, a i tak problem pojawil sie gdzie indziej :lol: . Pani nie mogla zrozumiec, ze nie mamy i nie chcemy miec smietnika, ale dala sie przekonac, ze pojemnik bedzie stal przy garazu i to miejsce (oddalone o przepisowe 2 m od sasiada) moze byc uznane za smietnik.

W zwiazku z tym obecnie szukam kogos do plotu - niby nic trudnego, ale z fachowcami jakos kiepsko. Chodzi o siatke panelowa Wisniowskiego, ktora trzeba przymocowac do slupkow i zrobic podmurowke (najlepiej systemowa). Polecicie kogos?

Kozanka dzieki za wyjasnienia dotyczace pradu budowlanego - niestety u nas tak nie mozna, bo nie chodzi o samo przylacze, ale o pociagniecie linii, musimy wiec poczekac te 2 lata, a na razie brac prad od sasiada.

Zastanawialam sie czy cos jeszcze musze zalatwic, bo po doswiadczeniach z pradem wiem, ze nie ma co odkladac pewnych rzeczy na pozniej :evil: . Mam juz wode, prad, gaz w trakcie zalatwiana, czy powinnam jeszcze czyms (zwiazanym z biurokracja) sie zajac? JJ kiedys pisalas cos o adresie, jak to sie zalatwia?

I kiedy robicie odbior domu? Pani w starostwie mnie dzisiaj oswiecila, ze cos takiego istnieje i poinformowala rowniez, ze jesli zdecydjuje sie na czesciowy to przyjda i wszystko sprawdza, a jesli na calkowity to nie :o . Ktos o tym slyszal?

I szukam kogos od tynkow na sierpien/wrzesien :) .

 

buziaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Adres przydzielają w gminie. Trzeba na miejscu wypełnić druczek i opłacić znaczki skarbowe. Zdaje się, że wymagają dokumentu własności. Dokładnie nie pamiętam.

Zastanawiam się nad telefonem. Słyszałam, że jest jakiś punkt w Ożarowie na przeciwko kościoła gdzie załatwia się podłączenie. Może już ktoś ma z tym jakieś doświadczenie? Podobno w Izabelinie nie ma wolnych linii, ale to takie obiegowe opinie zasłyszane gdzieś w locie. Do potwierdzenia.

Jeśli będziesz robić instalację wewnętrzną gazową to musisz mieć pozwolenie na budowę ze Starostwa - trzeba zrobić oddzielny projekt. Gazownia zrobi Ci tylko do płotu.

Pozdrawiam serdecznie :lol:

jj

PS Namiar na ogrodzenia wyślę Ci na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ,

Jutro w takim razie dzwonie do gminy :D .

Podanie o telefon niby zlozylismy 2 lata temu, ale chyba to zweryfikuje, bo o prad niby tez :evil: . Tez slyszalam, ze numerow brak :cry: , moze jakas sferia?

Przylacze do domu bedzie robic mi rowniez gazownia, czy wtedy tez potrzebuje pozwolenie od starostwa? Gaz mam tylko miec doprowadzony do pieca.

Czekam na namiary na ogrodzenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ,

Przylacze do domu bedzie robic mi rowniez gazownia, czy wtedy tez potrzebuje pozwolenie od starostwa? Gaz mam tylko miec doprowadzony do pieca.

Pozdrawiam

 

Cześć

Potrzebujesz. Mnie wszystkie formalności załatwia projektant, który na zlecenie gazowni doprowadza gaz do ogrodzenia.

Jeśli się z Tobą skontaktuje to pewnie zapyta czy masz projekt instalacji.

Cena 1000 + VAT, ale niektórzy forumowicze wytargowali niższą cenę.

 

pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie gazownia bedzie doprowadzac rowniez od ogrodzenia do domu! I bedzie w zwiazku z tym robic projekt, czy w takim przypadku rowniez to do mnie nalezy zatwierdzenie go w starostwie i jesli tak, to kiedy powinnam to zrobic?

Pozdrawiam

 

Jak napisałem wyżej - może niezbyt ściśle, cała papierologia (mapki, uzgodnienia, itp.) jest załatwiana przez projektanta, włącznie z pozwoleniem na budowę.

Ja tylko mam zapłacić. Gość nie wziął żadnej zaliczki, wszystko płatne przy odbiorze.

 

pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Podanie na telefon składaliście w Ożarowie?

Jakich dokumentów wymagają teraz w Starostwie jeśli chodzi o ogrodzenie?

Jeśli chodzi o gaz to standardem jest, że gazownia bierze na siebie część do skrzynki w ogrodzeniu. Przyznam, że nie wiem jak to jest z pozwoleniami jeśli umówiliście się też na wykonanie instalacji wewnętrznej. Być może formalności leżą po ich stronie.

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...