Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Peilin,

Jak postępy w budowie? Jak się sprawuje Mibud? U mnie na razie spokój, to znaczy projekt leży w starostwie i nikt do niczego się nie przyczepia.

Powoli rozglądam się za wykonawcą. Czy poleciłabyś swojego?

Pozdrowienia,

jj

P.S. Ta Skanska mnie bardzo cieszy, podobnie jak ich tempo robót. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc

Mibud sprawuje sie super i tylko trzymamy kciuki, zeby dalej tak bylo. Stan na dzisiaj to wymurowany parter, zalany strop nad garazem i czesciowo ulozone belki nad czescia mieszkalna. Wyglada na to, ze zdaza przed zima. Ja jak na razie mam luksusowo tzn jako przejeta inwestorka bywam na budowie codziennie, a czasami nawet czesciej, ale o nic nie musze sie martwic, bo wszystko jest super. A materialy, sprzet etc to zmartwienie mibudu, a nie moje.

pozdrawiam

ps skanska tak rozkopala nam lipkowska, ze czasami mysle, ze nie damy rady sie stad wydostac, no ale dla rozwoju cywilizacji czasami warto pocierpiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

No to rzeczywiście szybko im idzie. Skoro są w porządku to zgłoszę się do nich po wycenę mojej skromnej inwestycji. Przy okazji dowiem się ile to mnie może kosztować bo szczerze mówiąc pojęcia zielonego nie mam. 8)

Podpisywałaś z nimi umowę na całość łącznie z instalacjami, czy tylko na stan surowy?

Pozdrowionka

P.S. Skanska kopie - no to i dobrze. Jerzysio nam tu w oczy świeci kanałem a my własny mamy - na razie tylko z wyjazdem :wink:

 

Pozdrowienia dla Jerzysia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

No to rzeczywiście szybko im idzie. Skoro są w porządku to zgłoszę się do nich po wycenę mojej skromnej inwestycji. Przy okazji dowiem się ile to mnie może kosztować bo szczerze mówiąc pojęcia zielonego nie mam. 8)

Podpisywałaś z nimi umowę na całość łącznie z instalacjami, czy tylko na stan surowy?

Pozdrowionka

 

Z tymi wycenami to sie czasami mozna przekrecic, szczegolnie jesli architekt wycenia dom na polowe ceny rzeczywistej :o

Co do umowy to na razie podpisalismy na stan surowy i elewacje z klinkieru. Jesli bedziemy caly czas tak zadowoleni jak teraz, to podpisujemy umowe na tynki i instalacje, bo niestety mibud nie zajmuje sie wykonczeniami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ma sens zamawianie kosztorysów. Być może bardziej efektywne jest porównanie kilku ofert wykonawców. Z robocizną raczej nie ma kłopotów. Tyle i tyle za stan surowy otwarty + więźba + położenie dachówki. Gorzej z materiałami no bo tu muszę znać ilość i jakieś sensowne ceny rynkowe.

Więc może najłatwiej zacząć od oferty firmy budującej pod klucz i dostarczającej materiały. Ma się pierwsze przybliżenie.

Pozdrawiam

jj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek,

W notatkach znalazłam coś takiego:

kurs samochodem hds - 300 zł za kurs,

P.Ela Górska, Ireko Wólczyńska/róg Arkuszowej.

Niestety bez telefonu. Podawał ktoś z Grupy Babickiej albo Kampinoskiej.

Swego czasu Marsjanka szukała transportu z hds-em. Może coś znalazła.

pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ma sens zamawianie kosztorysów. Być może bardziej efektywne jest porównanie kilku ofert wykonawców. Z robocizną raczej nie ma kłopotów. Tyle i tyle za stan surowy otwarty + więźba + położenie dachówki. Gorzej z materiałami no bo tu muszę znać ilość i jakieś sensowne ceny rynkowe.

Więc może najłatwiej zacząć od oferty firmy budującej pod klucz i dostarczającej materiały. Ma się pierwsze przybliżenie.

Pozdrawiam

jj

Architekt nie robil nam kosztorysu, tylko jego zdaniem szacunkowo dom powinien kosztowac polowe tego co kosztuje. Szukalismy wylacznie firmy budujacej i dostarczajacej materialy i po 5 kosztorysie zrozumielismy, ze pierwszy nie byl pomylka. Ceny wahaly sie w granicach 10%, wybralismy firme, ktora wydawala sie najbardziej sprawdzona i najsolidniejsza i jak na razie nie zalujemy. Kosztorysy zamowione z projektem podobno sa malo rzeczywiste.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Ja też zastanawiam się nad firmą, która kupi materiały. Chciałabym jednak mieć wpływ na to co oni kupują. Obawiam się, że w pogoni za zyskiem mogą nastawiać się na tańsze mateiały co często oznacza gorsze. W jaki sposób to kontrolujecie? Czy macie kogoś kto od Waszej strony kontroluje budowę?

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj

Mibud robil kosztorys i buduje zgodnie z projektem. Wszelkie zmiany sa uzgadniane z nami i w wiekszosci sa na nasza prosbe. Nie zastosowalismy np gruntotermu, bo wykonawca nas przekonal, ze jest to kosztowne, a nie konieczne. Nasz architekt okazal sie bardzo rozrzutny jesli chodzi o zastosowane technologie, wiec pewne rzeczy zmieniamy. Nie dotyczy to kwesti zasadniczych tylko szczegolow np w projekcie jest jastrych na podlogach, a bedzie szlichta itp

Mibud kontrolujemy sami, a wlasciwie robi to moj maz, ktory ma pojecie o budownictwie - kiedys studiowal na inzynierii ladowej i pracowal przez 2 lata na budowie. Poza tym mieszkamy bardzo blisko wiec wpadamy tam codziennie. Nie zdecydowalismy sie na niezaleznego inspektora nadzoru, bo nikogo wiarygodnego nie znamy, a wiemy, ze czasami Ci inspektorzy sa niezaleznie tylko z nazwy. Nie zdecydowalismy sie na nadzor architekta, bo bardzo podrozyloby to koszty (kazda wizyta 200 zl, a naszym zdaniem powinien tam byc codziennie). Poza tym Mibud jest firma polecona nam przez znajomych, ktorym budowali dom w zeszlym roku, a jego szefowie (to oni nadzoruja prace) maja wyksztalcenie i duza praktyke budowlana. Dodatkowym zabezpieczeniem jest to, ze placimy po wykonaniu danego etapu, jesli cos byloby zle (materialy badz wykonastwo) nie placimy, czyli nie oplaca sie im oszukiwac, bo za duzo ryzykuja. Na razie nasze wyobrazenie o budowie i wspolpracy z Mibudem zgodne jest z praktyka, a oni wiedza, ze jesli bedziemy zadowoleni, to w przyszlym roku maja u nas co robic przez kilka miesiecy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Rozumiem, że mówisz o inspektorze nadzoru bo wykonawca zapewnia formalności kierownika budowy.

Czy gdy wybieracie tańsze materiały to oni schodzą z ceny? Próbuję zrozumieć jak to funkcjonuje. Czy w umowie macie rozbicie na robociznę i materiały i gdy zdecydujecie się na tańsze materiały w trakcie budowy to wykonawca obciąża was niższymi kosztami?

Rzeczywiście 200zł jednorazowo za nadzór architekta to mocna przesada zwłaszcza, że architekt zwykle nie jest dobrym praktykiem budowlanym.

My będziemy zmuszeni zatrudnić kogoś do nadzoru bo nie możemy być na budowie tak często, no i nasza wiedza opiera się głównie na tym czego nauczymy się w trakcie a to może nie wystarczyć.

Pozdrawiam :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj,

Rzeczywiscie mialam na mysli inspektora nadzoru, kierownika budowy zapewnia Mibud. Jezeli stosujemy tansze materialy, to placimy mniej. Jednym z aneksow do umowy jest szczegolowy kosztorys uwzgledniajacy zarowno materialy jaki i robocizne, jezeli z czegos rezygnujemy, odejmuje sie stosowna kwote od faktury i wykresla sie dana pozycje z kosztorysu. Jezeli mialbys jeszcze jakies watpliwosci to chetnie sluze pomoca.

Mam jeszcze pytanie, czy ktos z okolicznych forumowiczow zdecydowal sie na pompe ciepla?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Izabelinie jest dopuszczone 20% zabudowy??? W Hornowku 30% i co ma z tym wspolnego pompa ciepla????

Chyba o czyms nie wiem :o , pompa o ktorej myslalam ogranicza sie do 2 studni glebinowych na zewnatrz i maszynerii wewnatrz.

pozdrawiam

ps jak pozwolenie

 

Iwona,

Są trzy typy pompy ciepła. Kolektor poziomy, pionowy i spiralny. Ty mówisz o pionowym. Liczba odwiertów w takim kolektorze zależy od zapotrzebowania budynku na ciepło. Faktycznie zajmuje niewielką powierzchnię ale instalacja jest w tym wypadku najdroższa. Kolektor poziomy wymaga dużej działki, co najmniej półtora raza większej niż powierzchnia domu. Podobno jest tańszy. (Nie jestem aż tak mądra - wyczytałam to w "Ładnym domu" nr 7/2003.) Ja myślałam o poziomym.

Dwie studnie głębinowe? No to można się już zastanowić.

P.S. Historia mojej działeczki jest dość ciekawa. Kiedyś przy okazji opowiem.

Pozdrowionka

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów.

Czy ktoś może zamawiał kontener na śmieci na swoją budowę, potrzebuję wywieźć śmieci wszelakie (gruz, resztki styropianu i blachy itd).

 

Ceny, jakie dotychczas sprawdziłem:

- MPO: 4m3 - 260PLN, 7m3 - 300PLN,

- SITA: 4m3 - 290PLN.

Do cen należy doliczyć 7% VAT.

 

Będę wdzięczny za namiary. Może ktoś też potrzebuje, to byśmy ponegocjowali na 2,3,4 budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam po sasiedzku :)

 

Chetnie i szybko sprzedam stemple ponad 300 szt. dl. od 2,7 do 3 m,

wielka kupa desek po szalunkach. Do odbioru w Zielonkach. Ceny do ustalenia.

 

Ponadto chetnie pozbede sie gruzu - oddam za friko :lol: Tylko sprawa jest pilna - jesli do wtorku nie odezwie sie jakis chetny - sama niechetnie wywioze.

 

Mam tez do sprzedania barak, calkiem solidny - z lozkami. Cena startowa 1200. Ale oczywiscie do negocjacji.

 

pzdr Marsjanka

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Jak tam na budowie? Zgłosiliśmy się do Mibudu. Mają nam przygotować wycenę. Z pozwoleniem finiszujemy choć nie obędzie się bez biegania między starostwem a architektem. Okazało się, że na kupionym projekcie szamba trzeba postawić jeszcze jedną pieczątkę i podpis - nazywa się to szumnie adaptacją projektu do naszej działki. Co tu adaptować? Pojemnik to pojemnik - wszędzie robi się go tak samo.

Pozdrowionka

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ,

U nas na razie (odpukac) Mibud spisuje sie super. W czwartek zalali ostatni strop, wiec odetchnelismy - zima juz nam nie straszna :D. Jeszcze tylko sciana (mala) na strychu, wieniec i wiezba i troche drobiazgow typu sciany dzialowe. Na razie jestesmy prawie miesiac do przodu w stosunku do harmonogramu, ale pewnie i tak sie zejdzie do swiat, przynajmniej tak zapowiada Mibud.

Dostalam od Hibernatusa wycene na pompe ciepla - bez studni, cala kotlownia - 31 tys. Zastanawiamy sie czy sie na to zdecydowac, jesli uda sie doprowadzic gaz ziemny, to chyba jednak bedzie tradycyjnie.

Co do pozwolenia, to chyba jednak teraz jest bardziej skomplikowanie, chyba nie musielismy 'adaptowac' szamba, albo zalatwil to architekt.

Mam jeszcze pytanie o Twojego architekta, jestes zadowolona? Szukam kogos dla rodzicow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Jestem zadowolona z końcowej wersji projektu. Mniej z procesu projektowania. Myślę, że najlepiej to przedstawić za pomocą + i -.

+ :

- wiarygodna pracownia prowadzona przez małżeństwo; znana na rynku, opisywana w Muratorze, sprzedają Muratorowi projekty gotowe.

- estetyka, która mi odpowiada; tradycyjna - proste, wyważone proporcjonalnie bryły, tradycyjne materiały; w niektórych projektach bardzo ciekawe zastosowanie kamienia. Ładne realizacje również w klinkierze.

- widzieliśmy kilka realizacji w terenie, całkiem udanych;

- proponowana koncepcja zewnętrzna bryły w naszym projekcie była od razu do zaakceptowania.

- są ugodowi i generalnie można się porozumieć.

 

- ;

- pani architekt zapisała nasze potrzeby odnośnie wnętrza (tradycyjne, zamknięte pomieszczenia z czytelnymi podziałami) po czym zrobiła

nam otwartą nowoczesną przestrzeń. Przyznam, że doznałam szoku.

- ta otwarta przestrzeń nijak nie dała się podzielić - przeżyliśmy kryzys pt. rezygnujemy z projektu.

- wiele z rozwiązań podziału wnętrz pochodzi ode mnie. (Myślę, że powinnam mieć udział w gaży - generalnie mój wkład w projekt był raczej za duży).

- pani architekt jest wąsko wyspecjalizowana; w sprawach technicznych podpiera się specjalistami. Sama raczej nie doradzi.

- wa też wąską wiedzę odnośnie wentylacji - podpiera się poziomymi kawałkami wentylacji by przesunąc komin bo tak ładniej.

- trwało to pół roku.

 

W starostwie się nie czepiali. Część konstrukcyjną robił specjalista więc nie powinno być błędów. Przekonamy się na budowie.

Jeśli chcesz namiar mogę ci wysłać na priva.

Pozdrowionka

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...