Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moi Drodzy,

 

jak zwykle pisze do Was tylko w potrzebie, ale za to dzielnie czytam co piszecie. Problem w tym, ze ja na razie robie pielegnacje na mojej dzialce, a Wy juz domy postawiliscie :-( Mam nadzieje, ze nadejdzie dzien, w ktorym i mnie sie to przydazy...

 

Tymczasem... PLOT.

 

Czy na postawienie plotu tymczasowego trzeba miec jakies papiery z gminy?

A jesli nie tymczasowy tylko juz taki na stale, to czy macie zaufana firme/pana Kazia, ktora/y zajmuje sie takimi rzeczami?

 

Dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

Ola

 

p.s. Czy wsrod Forumowiczow sa ludzie z Bajkowej z Hornowka? Szukam sasiadow.

 

Czeœć Ola,

 

Jesli z działkš wszystko będzie OK , to najprawdopodobniej będziemy sšsiadami z Bajkowej.Dzisiaj podpisujemy umowę przedwstepnš.

Która działka jest w Twoim posiadaniu i kiedy zamierzasz zaczšć całš papierologię z pozwoleniami ?

 

Poza tym witam wszystkim forumowiczów z Izabelina!

 

Pozdrawiam,

 

Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czeœć Ola,

 

Jesli z działkš wszystko będzie OK , to najprawdopodobniej będziemy sšsiadami z Bajkowej.Dzisiaj podpisujemy umowę przedwstepnš.

Która działka jest w Twoim posiadaniu i kiedy zamierzasz zaczšć całš papierologię z pozwoleniami ?

 

Poza tym witam wszystkim forumowiczów z Izabelina!

 

Pozdrawiam,

 

Danka"

 

Nasza dzialka to pierwsza nie-ogrodzona patrzac od strony Kurowskiego.

Zaczyna sie mniej wiecej w tym miejscu, gdzie zwykle mozna spotkac koze :-)

 

 

A Wasza? Na ktora sie zdecydowaliscie?

Z mediami chcemy zaczac w sierpniu, potem plot, z domem jeszcze troche poczekamy...

 

Pozdrawiam,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danka"

 

Nasza dzialka to pierwsza nie-ogrodzona patrzac od strony Kurowskiego.

Zaczyna sie mniej wiecej w tym miejscu, gdzie zwykle mozna spotkac koze :-)

 

 

A Wasza? Na ktora sie zdecydowaliscie?

Z mediami chcemy zaczac w sierpniu, potem plot, z domem jeszcze troche poczekamy...

 

Pozdrawiam,

 

Ola

 

 

Ola,

 

Umowa przedwstępna podpisana , tak więc pewnie będziemy sąsiadami.Nasza działka, jest chyba ze 3 działki za Wami .Nie ma na niej nic charakterystycznego, ale jest ok 150-200 m od Was.Na razie nie da się tam dojechać samochodem , bo na drodze rosną drzewka i są spore nierówności. Budować zaczniemy się na wiosnę 2007 lub 2008.Zależy co będzie z prądem.Jeśli Wam się uda go załatwić, to do nas będzie już coraz bliżej.Na razie zajmiemy się cała papierologią związaną z pozowleniem na budowę i odlesieniem.Mam nadzieję,że podzielisz się z nami swoim idoświadczeniami.Zaczniesz pewnie pierwsza.

 

Pozdrawiam,

 

Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna dzialeczka, koza tez :D . Kilka tygodni temu bylam tam na spacerze z moim dzieckiem i psem i musze przyznac, ze koza byla hitem dla obojga :D. Jedyny minus to te wstretne ploty po drugiej strony ulicy, ale moze sasiedzi sie lepiej postaraja, jak zobacza, ze ktos mieszka z tylu :wink: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna dzialeczka, koza tez :D . Kilka tygodni temu bylam tam na spacerze z moim dzieckiem i psem i musze przyznac, ze koza byla hitem dla obojga :D. Jedyny minus to te wstretne ploty po drugiej strony ulicy, ale moze sasiedzi sie lepiej postaraja, jak zobacza, ze ktos mieszka z tylu :wink: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ,

Nie, nie robilismy takich nadprozy, wszedzie mamy pionowo. Jedyne co moge Ci doradzic (ale pewnie tam juz bylas) to pogadaj z fachowcami z Klinkier -Bud (lub cos w tym stylu) pod Konstancinem.

 

U nas juz sa prawie wszystkie okna, a dzisiaj bedzie jeszcze alarm. Oczywiscie wszystko jest za pozno i z niczym sie nie wyrabiam i bardzo tesknie do czasow, gdzie wszystko kordynowal Mibud, a ja ogladalam tylko efekty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Mam problem związany z nadprożami w klinkierze, w których cegła ma być kładziona poziomo. Chodzi o to żeby nie było widać od spodu dziur w cegle. Robiliście może coś takiego?

Pozdrawiam :lol:

jj

 

Sš dwa rodzaje cegły klinkierowej - pusta (z dziurami) i pełna. Niestety ta pełna też nie jest taka elegancka i gładka od spodu jak z boku - ale i tak wyglšda lepiej niż dziury. Wadš jest cena - pełna jest dwa razy droższa od pustej.

W ostatecznoœci możesz na koniec obłożyć cegły płytkami z klinkieru ale jest to rozwišzanie mniej trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwirs,

Dziękuję za info. Byłam przekonana, że nie można zastosować cegły pełnej ale udało się sprawę wyjaśnić.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75996

Co ja bym zrobiła bez forum? Pewnie zaklejałabym dziury zaprawą :wink:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

jj

PS Iwona, czasem czuję się zmęczona i mam ochotę wyjechać gdzieś na ciepłą plażę, ale jak patrzę jak rośnie to jakoś tak mi się robi lepiej. A na plażę i tak kiedyś wyjadę. :)

PS 2 Z telefonami jakiś koszmar. Powiedzieli mi, że trzeba ciągnąć 1km linii magistralnej rzędu jakieś 100 par czegoś tam. Wygląda na to, że to chyba aż gdzieś od 3-go Maja. Podobno jak skrzyknę sąsiadów to może się zastanowią. Koło mnie mało się buduje i nie bardzo wiem, którędy ta linia ma iść i których sąsiadów obstawiać. Znacie może jakiegoś sensownego instalatora, który mógłby to wytłumaczyć po ludzku. Na błękitną linię nie ma co liczyć.

Pzdr

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ,

Ja na plazy juz bylam - na poczatku lipca i niestety nastepna szybko sie nie zapowiada. W planach byl Liban w pazdzierniku :cry:, a teraz to chyba musze czekac do zimy.

Ja powoli mam dosc! Podziwiam wszystkich budujacych bez generalnego wykonawcy. Szalu mozna dostac! :evil: Montaz okien i drzwi zewnetrznych po raz kolejny sie opoznil, wiec nie ma jak zamontowac alarmu. Nie mowiac o tym, ze elektryka jest niegotowa i trzeba ciagnac prowizorke do alarmu! A fachowiec od tynkow sie nie odzywa i cale szczescie, bo mial zaczac dzisiaj, a nic nie gotowe :oops: .

Jak macie jakies zlote rady dotyczace kordynacji budowy to sie podzielcie, pilnie ich potrzebuje.

Mam tez pytanie o studnie - czy ktos robil badz planuje robic? Ja na poczatku nie planowalam, bo mamy wodociag, ale ostatnio okazalo sie, ze podczas upalow sa problemy z woda tzn cisnienie spada w sposob uniemozliwiajacy podlewanie automatyczne, a dodatkowo gmina straszy, zeby nie podlewac ogrodow, bo za chwile wody w ogole nie bedzie.

 

Pozdrawiam

 

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

na Bajkowej ploty sa rzeczywiscie okropne - obawiam sie jednak, ze sasiedzi nie zechca nic z nimi robic. Generalnie rzecz ujmujac to wiem z plotek, iz bojkotowali "uwolnienie" dzialek przy Bajkowej i zgode gminy na przeksztalcenie ziemi w budowlana :-(

 

Jesli chodzi o papierologie to tradycyjnie juz napisze, ze zajme sie tym w sierpniu, po urlopie (zeby nie bylo watpliwosci nie wybieram sie na plaze!).

 

Danka- w sprawie wycinki drzew tzw. pielegnacji musisz sie skontaktowac z lesniczym. Do mnie przyjezdzal pan Julian Dobrzynski tel. 722 71 02, jest dosyc elastyczny jesli chodzi o godziny pracy (spotkalismy sie w sobote wieczorem).

 

Jesli bedziesz miala dodatkowe pytania - daj znac.

 

Pozdrawiam,

 

Ola

 

p.s. doskonale znam te dzialke, bo mieleismy ja kupic, ale potem pojawila sie ta, ktora mamy (wieksza i tansza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...