Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Ola,

 

Dzięki za info. Jeœli działkę " całkiem" kupimy, to od wrzeœnia/paŸdziernika weŸmiemy się za wycinkę.

 

PS.Wyglšda na to,że wymieniłyœmy się działkami. Twoja działka była przedmiotem naszych zainteresowań w lutym tego roku.Niestety mimo doœć atrakcyjnej ceny za metr nie mogliœmy się na niš zdecydować ze względu na zbyt duże wymiary.Szukaliœmy czegoœ mniejszego.Po 4 miesišcach szukania nie trafiło się nic ciekawszego , a potem było już za póŸno.Została tylko ta na "końcu œwiata" i podjęliœmy to wyzwanie. Mam nadzieję,że kiedyœ uda się nam do niej dojechać , zapalić œwiatło w domu i coœ ugotować

Do zobaczenia na Bajkowej -na razie pełnej koszmarów

 

Danka

_________________

Jeszcze Optymistka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iwona,

Mamy studnię. Funkcjonuje dwa lata i nigdy nie było problemów z wodą. Woda jest na głębokości 17m podobnie jak u reszty sąsiadów. Jeszcze nie badana ale jeśli wyniki wyjdą pozytywnie to nie będę się spieszyć z podłączeniem do wodociągu.

Studniarz - Adam Maciejewski 607598411.

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej!

Spadlismy na 2 strone! Czas sie poprawic :D

U nas powoli sytuacja sie stabilizuje tzn okna sa i to prawie skonczone, alarm jest, umowieni sa fachowcy od tynkow i instalacji, elektryk chyba konczy, plot prawie dogadany (ale bedzie nie wczesniej niz za miesiac), z ogrodnikiem wstepnie rozmawialam. Chyba zaczynam sie przyzwyczajac do samodzielnej koordynacji budowy :D .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam kolejne pytanie :D

Czy ktos korzystal najpierw z gazu w zbiorniku, a potem z gazu w ulicy? Mam niejasne przeczucie :-? , ze gazownia nie wyrobi sie z podlaczeniem nas w tym roku, a nawet wiosna 2007, wiec sprawdzam inne opcje. Dowiedzialam sie, ze z piecem nie bedzie problemu - trzeba tylko wymienic dysze, nie wiem natomiast czy nie ma innych pulapek :) .

I czy na zbiornik na zewnatrz tez potrzeba jakis projekt?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zglaszam sie dowas z ogromna prosba o pomoc w znalezieniu jakiejkolwiek ekipy do uzupelnienia kawalkow sciany pod wiezba oraz odeskowania wiezby i opapowania

pierwsza ekipa nawalila a druga niemogac sie doczekac dokonczenia swojejj roboty obecnie moze przyjsc dopiero we wrzesniu(wcale sie im niedziwie , ale teraz stoje w miejscu od 3 tygodni )

 

prosze poratucie namiarami na jakies ekipy, bede dzwonic i spradzac moze gdziessie wstrzele roboty mam gdzies na tydzien

 

ekiopy tynkarskie wewnetrzne i do ocieplen tez sa mile widziane, glazurnicy itp bardzo chetnie przyjme

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peilin napisała:

Mam niejasne przeczucie , ze gazownia nie wyrobi sie z podlaczeniem nas w tym roku, a nawet wiosna 2007, wiec sprawdzam inne opcje.

Ja też mam pytanie w sprawie podłacznia gazu: mamy warunki przyłączenia, teraz chcieliśmy podpisać umowę o podłączenie i Pani z gazowni powiedziała coś takiego, że jeśli napiszemy, że chcemy podłączyć gaz w terminie obowiążującym gazownie czyli 5 miesięcy, to do tego czasu musimy mieć wykonany projekt i podłączenie od płotu do domu (już nie wiem, czy w domu też nie) :o

Jak to u Was było (jest)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa!

Czyli gazownia kazdemu mowi cos innego :evil:. Nam po wydaniu warunkow kazali jak najszybciej podpisac umowe o przylaczenie. Stosowny wniosek wypelnilam jeszcze tego samego dnia (22 maja), ale umowa jeszcze nie jest przygotowana. Prawdopodobnie bedzie pod koniec sierpnia :evil: . Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w naszym przypadku sprawa jest o tyle skomplikowana, ze gazownia bedzie ciagnac gazociag na swoj koszt (ma na to 10 msc), a potem tez gazownia bedzie robic przylacze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do awtomatki to najważniejsze jest ciśnienie, które musi być wyższe niż nominalne ciśnienie podawane na tryskaczach ( różne mają różnie ), ale poniżej 2 atm. to raczej nie będzie działać !

I od uzyskania ww. informacji radzę zacząć, potem obliczyć wydajność

studni, no i oczywiście dobór pompy.

pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka,

wiem ze budujes wedlug projektu s Archonu. My bedziemy budowac Orchidea2, tez s Archinu.S tego powodu,mam pytanko: ze miszczis sie z kosztami w kosztorisie?

Na razie się mieszczę - ale mam dopiero stan surowy. Część materiałów kupiliśmy zimą, kiedy były tańsze - np. teraz maxy, z których budowaliśmy podrożały prawie 100%, ekipę też wzieliśmy najtańszą, jaką znaleźliśmy. Teraz czeka nas wykończeniówka i tutaj już na pewno się nie zmieścimy. Kosztorysy opracowywane przez biura projektowe są specjalnie zaniżane, żeby naciągać klientów. Na przykład instalacja c.o. w projekcie jest trójnikowa - teraz już nikt tak nie robi, a rozdzielaczowa jest oczywiście droższa, nie wspominając o ogrzewaniu podłogowym. Instalacja elektryczna też bardzo skromna - mało gniazdek i mało puntków oświetleniowych. Dalej - wylewka na poddaszu grubości 3cm :o . Takie oczy zrobili nasz kier. bud. i wykonawca jak to usłyszeli. 5 cm to jest minimum, inaczej będzie pękać. Pewnie jeszcze coś by się znalazło. Generalnie lepiej doliczyć sobie jakiś zapas do tego kosztorysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj i tu :D

 

Jakiego typu są te problemy z prądem?

 

Ja mam problemy ze studnia, a wlasciwie moge miec, okaze sie za 2 tygodnie. Pan Studniarz byl bardzo sceptycznie nastawiony co do wody na naszej dzialce, ale co tam zaryzykujemy. Tragedii nie ma, bo jest wodociag, ale wode ze studni chcielismy wykorzystac do podlewania ogrodu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...