Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

A tak przy okazji to czy jest ktos na tej grupie kto mial podobna sytuacje, tzn. dzialka narozna przy Kurowskiego z adresem bocznej ulicy? I jak taka sytuacja wplywala na warunki przylaczen mediow?

 

Pytam bo fakt, ze w Kurowskiego jest kanalizacja do ktorej (chyba) nie mozna sie przylaczyc bo dzialka ma adres ulicy bocznej to brzmi troche jak Monty Pyton ;-)

 

I jeszcze jedno - powiedziano nam przy zakupie, ze wlasciwie nie ma szans zrobienia wjazdu od Kurowskiego. Czy ktos wie czy takie wymagania moga byc prawdziwe?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc Margaret,

my mamy juz pozwolenie na budowie, a s powodu ze jestesmy w strefie archieologiczny, mamy zaklepany termin na rozpociecia budowy koniec kwietnia 2007

Planujemy na wiosny podlaczyc sie do wodociagu.. i zalatwiac prad. Mamy problem, bo niemamy sasiada s pradem) tak blizko, a prze ulicy nie bedziemy mogli sie polaczyc tak ze zaczynamy zalatwiac ten budowlany juz pod koniec marca.

Wiem ze w tej chwili jest przygotowany projekt kanalizacji w ul. Szkolenj.Tak ze uzgadnialismy gdzie bedzie dla nas studzienka kanalizacjina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret,

chyba jestesmy bezposrednimi sasiadkami :)

Planujemy zaczac budowe na wiosne, wlasnie architekt robi dla nas projekt. Mam pytanie - ile metrow od ulicy zamierzacie postawic dom? Zawsze lepiej, by sasiedzi mieli domy mniej wiecej na tej samej wysokosci... My zamierzamy jak najblizej szkolnej, by z tylu domu miec juz tylko duzy ogrod i troche intymnosci.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Klemeni,

gmina pozwala na 5,5m..my chcielismy 6m. ze by sie zmescil samochod bez problemu na pojezdzie przed garazu. Wybralismy dom s dach 4-spadoy s lukarniamyAle tez wiem ze ja sa te wasze dialki (twoja i Margeret) ilica ma lkki zakret, nie jest prosta.i granica dzialek nie jest na granicy ogrodzenia. U nas jest roznica 40 cm pomiedzu granicy dzialek i ogrodzenie. Ogrodzenie ma byc cofniety w stronie dzialki. Ale naprawda fainie by bylo ze by wsytkie domy byli w jednej linji. Wiem ze tez moj sasiad (pomedzy mnie i Margeret) tez planuje rozpoczac budowa na wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maje,

Mnie się wydaje, że adres nie ma tu nic do rzeczy jeśli pasuje Ci przyłączenie się od strony Kurowskiego. Zadzwoń do działu inwestycji w Gminie i się dowiedz. Tam są bardzo mili i rozsądni ludzie. Mnie powiedziano, że zrobi się przyłącze wodociągowe tam gdzie będę chciała. Nie ma problemu, że na mapie jest wrysowane w zupełnie innym miejscu.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

Hornówek się buduje! :D

Jak kupowaliśmy działkę to cena była z kosmosu, ale ostatnio widzieliśmy oferty na Kurowskiego za 120 Eur/m2!!

 

My już kończymy uzgodnienia z architektem. Dom będzie się zaczynał od 7 m od granicy działki. Nie ma sensu robić bliżej, bo się samochód nie zmieści i będzie niewygodnie. Tak nam poradził architekt. Liczyliśmy tak: 4,5m na samochód, 1,5m na bramę garażową, 0,5 na słupki ogrodzeniowe i zostaje 0,5m. 7 metrów to jest naprawdę nie za dużo. Chociaż staraliśmy się nie "wyjechać" za daleko, bo też chcemy urządzić sensowny ogród za domem

:D

Aha, i z racji wąskiej działki dom będzie dość długi -16,5 m.

 

Dzwoniłam do gminy jakies 2 miesiące temu w sprawie kanalizacji i tam się dowiedziałam, że na razie nie trzeba nic robić w sprawie przyłącza. Jesli jest projektowana już Szkolna to gdzie się nalezy zgłosić w sprawie jakiś uzgodnień?? Prosze o info. Nie uśmiecha mi się robienie tymczasowego szamba...

 

Pozdrawiam sąsiadów

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jj!

Musimy sie jeszcze zastanowic jak bedziemy stawiac dom, bo jak nie przy Kurowskiego, to nie jestem pewna, czy oplaca sie przez cala dzialke ciagnac kanalizacje. Moze bardziej sie bedzie oplacalo poczekac az puszcza przez Pietkiewicza... Ktos moze wie przypadkiem, kiedy tamtedy beda ciagnac?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Margaret,

nasz dom bedzie Orchidea 2 , s pracowni Archonu, a dla tego ze dzialka jest wazka, dom ma dlugosc: 17.9m bez tarasa s tylu.

My bedziemy meli brama samonosna, chowajaca sie w bok, dla tego tych 1.5m nie liczylismy, te 6m od ulicy powinno byc w porzadku. My bylismy na spotnakie w gminy na pocatek wrzesnia s firma ktora projektuje kanalizacji. Uzgodnilismy w tedy gdzie bedzie studzienka w ulicy, ze by nam naj-bardzej pasowalo. Dla tego ze pozwolenie na budowie dostalismy w sierpniu i na aktulanych planach nie byl jeszzce nanieszony dom, do nas zadzwonia, ze by doprojektowac przylacza besprosredniu do domu, wtedy wszystkie uzgodnienia biora na siebie, a za to placi gmina. 1,5 roku temu jak kupuwalismy dzialka w gminie mowyly ze Szkolna bedzie kanalizowana odrazu po ul. Kurowskiego.. ale teraz sie chyba troche zmenilo, bo sie ukazuje ze jest latwiej skanalizowac ulicy, ktory sa rowne, jak te wszystkie Poprzecny, a Szkolna na dolki i gorki i bedzie bardzej klopotliwa..:-( zobaczymy jak to bedize wygladalo. My projekt szamba mamy, bo takie byly warunki gminy, ale mamy nadzeje ze dopuki sie wprowadzymy bedzie kanalizacji. Jesli chodzi o ceny dzialek w nie caly 1 rok, posli 100% w gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów z grupy Izabelin:-)

 

Jak członek grupy Babickiej wyczerpałem już możliwości poszukiwawcze w dziedzinie ekip do ogrodzenia (część w klinkierze). Proszę Was o pomoc w tej materii.

 

Obecna ekipa wystawiła mnie do wiatru (zwodzili mnie 1,5 miesiąca) i muszę pilnie znaleźć kogoś kto wykona mi 100mb ogrodzenia. Jeśli możecie to pomóżcie biednemu inwestorowi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj na gazownie!!!! :evil:

Warunki dostalam w maju, wniosek zlozylam od reki, a oni do dzisiaj nie raczyli przygotowac umowy. Obecnie machnelam na nich reka i wszystko zalatwiam przez prywatnego wykonawce. Jakbym w maju zdawala sobie sprawe, ze nie ma na nich co liczyc pewnie bym miala juz gaz, a teraz tyko moge trzymac kciuki :evil: , zeby udalo sie przed zima.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Margaret,

my jestesmy w troche inny sytuacji..jest gaz na dzialce, byly wlasciciel sie podlaczyl do gazociagu, ale nie ma licznika gazowego..na dodatek i tak ta rura jest za daleko ot ulicy, bedziemy musialy ja wykopac..ale doztalismy wareunki bardzo szybko, to zalatwial moj maz..ale o gazu sie nie martwie..bo instalacja bedzie dopiero jak juz dom stoj, a gaz bede potrzebowala przed samym zamiszkaniem..gorzej s tym pradem i s to woda. Dla wody mamy warunki: ze by licznik wody musi stac w domu, a dom narazie nie ma..;-(( Mislelismy o studnie, ale sie okazalo ze potrzebujemy studnia glebinowa(25-28m) a ze by wyczagnac wody ot nej, jest potzrebna pompa na prad i sie robi bledne kolo. Tak ze na wiosny (marzec) zalatwiamy projekt wody. Sasiad zalatwial, bardzo szybko i bez problemow. Cena tez byla przystepna-normalna 50zl/m przelacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Peilin, JI

Ludzie w Stare Babice podlegaja pod "Eko-Babice" a Hornowek pod "Mokre laki". My dostalismy takie warunki od nich na wiosne.

Nasz sasiad w tamtym roku sie podlaczyl do wodocziagu.Ma taki drewniany domek, polozyli licznika w piwniczka pod domem, 1,5 po poziom gruntu, ale na wiosny sie okazalo ze pekl glowny zawor... Po tym wypadku, zdecydowalismy ze woda bedziemy podlacac przed rozpoczienca budowa na wiosny..Podejrzewam ze tez bedzie jakis takie przejsciowe rozwiazanie, tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci!

U nas w Truskawiu licznik znajduje sie w ocieplanej studzience na dzialce i nic sie nie dzieje - nawet w wielkie mrozy ostatniej zimy nic sie nie stalo. Studzienka jest standardowa - taka jaka oferowaly Mokre Laki. Podobnie jest na budowie w Hornowku - taka sama studzienka i zadnych problemow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dziś dzwoniłam do gazowni. Umowę przygotowują po 3 miesiacach od wpłynięcia wniosku. No i żądają podania dokładnej daty odbioru gazu - aby wpisac w umowie. A jak się nie wywiążemy to... kary umowne :evil:

Pani tłumaczyla, że gazownia jakoś musi sobie zrekompensować poniesione koszty przyłącza.... To na co ja mam zapłacić te 4,5 tyś??? :cry:

Chyba pozostanie nam po prostu wybranie terminu i trzymanie kciuków za budowę... Aha, gazownia robi przyłacze min. 12 miesięcy od daty umowy. Prosze o info osób, które już przez to przeszły. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace po wplynieciu wniosku? :evil: Od 22 maja minelo juz troche wiecej :evil: Smieszne, ze strasza karami umownymi, ciekawe czy sami sa sklonni je placic jak sie nie wywiaza :evil:

Moja dobra rada - znajdz prywatna firme, ktora Ci to zalatwi szybciej i taniej. Mi obecnie wszystko zalatwia pan Bojanowski, ktorego polecala Ankalenka z grupy Stare Babice. Jak chcesz namiary to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...