Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

cześć Peilin,

Dzięki za radę. To co w tej sytuacji? Mam wybudowac dom do stanu, powiedzmy, surowego. Następnie wziąć prywatnie gazownika, który zrobi przyłącze w porozumieniu z gazownią. A potem podpisac umowę z gazownią na odbiór gazu - z wiadomym już terminem. Czy tak? I poprosze o namiar na gazownika :lol:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moim zdaniem powinnas skontaktowac sie z ktoryms z prywatnych wykonawcow (jesli chcesz z Bojanowskim to tel wyslalam na priv) i pogadac ile czasu wczesniej musisz sie tym zajac. I wez poprawke na ich optymizm :D.

U nas sytuacja jest o tyle bardziej skomplikowana, ze trzeba podciagnac tez gazociag. Warunki mialam, ale sie przeterminowaly. Wiosna wystapilam o nowe (4 tygodnie czekania), potem zlozylam wniosek o podpisanie umowy i do konca wrzesnia nic nie zrobili :evil: . Teraz zajmuje sie tym p.Bojanowski i jest szansa, ze gaz bedzie przed zima, a najpozniej wiosna, jesli zostawilabym to do zalatwienia gazowni - gaz mialabym najwczesniej kolejnej jesieni! Na poczatku wydawalo mi sie, ze bedzie prosciej, szybciej i taniej jesli zalatwie wszyskto przez gazownie, a okazalo sie odwrotnie :evil: .

Ale co tam gazownia, piszcie jak postepy na budowach :D .

U nas zrobiona jest instalacja wod-kan i czekamy na wylewki i tynki. No i wreszcie mamy plot :D

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób zamierzających wstawiać lub, które już kupiły okna drewniane. W jakiej kolejności zamierzacie lub wstawialiście takie okna? Polecane jest zamontowanie okien drewnianych po zakończeniu mokrych prac wewnątrz (czyli tynków i szlicht), a przed ociepleniem budynku. Nasz architekt twierdzi z kolei, że wystarczy, jak bedzie po prostu ciepło. Chodzi o to, aby wilgość ze schnących tynków nie wypaczyła okna.

Jakie są wasze doświadczenia w tej sprawie? Planujemy budowę i kolejność prac jest niezwykle istotna :lol:

Aha, polecacie jakiegoś producenta okien drewnianych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamówiliśmy okna sosnowe i zamierzamy je wstawić po tynkach, które właśnie się robią. Dobrze byłoby wstawić je dopiero po wylewkach, ale nie wiem, czy nie będzie już za zimno. Generalnie zdania są podzielone i nawet na forum są dwie grupy. Jedni uważają, że lepiej okna po tynkach, bo się wypaczą, a drudzy, że to muszą być kiepskie okna, jeśli nie wytrzymają wilgoci z tynków. Do tej drugiej grupy należy nasz kier. bud., ale my woleliśmy nie ryzykować. Plus jest taki, że nie musimy codziennie jeździć, żeby wietrzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżanki i kolegów z grupy Izabelin:-)

 

Jak członek grupy Babickiej wyczerpałem już możliwości poszukiwawcze w dziedzinie ekip do ogrodzenia (część w klinkierze). Proszę Was o pomoc w tej materii.

 

Obecna ekipa wystawiła mnie do wiatru (zwodzili mnie 1,5 miesiąca) i muszę pilnie znaleźć kogoś kto wykona mi 100mb ogrodzenia. Jeśli możecie to pomóżcie biednemu inwestorowi :-)

 

Witam - jestem co prawda nowy ale na sadowej jest osoba ktora robi ogrodzenia - nie wiem czy sie przyda ale sadowa 8 - skwarek. dodatkowo mam kolege w babicach - raubo - moze beda cos wstanie pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam izabelin i hornowek.

ja dopiro zaczynam jestem ZIELONY ale sa sily i checi.

 

Pozdrawiam wszystkich. Moze jakies komentarze do mojego projektu

 

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m446ad0873f682

 

Z zewnątrz śliczny domek, trochę podobny do mojego. :wink:

W środku gdyby obrócić o 90 stopni i zamienić wiatrołap z łazienką, to też podobny. :wink:

 

A tak już z moich doświadczeń, to mam dla Ciebie taką radę, żebyś sobie narysował domek w większej skali na papierze milimetrowym i go umeblował. Wydaje mi się, że Archon rysuje meble w innej skali niż cały dom i na planie wnętrze wydaje się przestronne, a w rzeczywistości już takie nie jest. Na pewno kominki rysują za małe. Głębokość kominka z obudową, to około 70 cm, a oni rysują np. 50. Tyle to ma sam wkład.

Ja niestety tego wcześniej nie zmierzyłam i teraz nam wywali kominek na pół salonu.

 

A tak w ogóle, to gdzie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam izabelin i hornowek.

ja dopiro zaczynam jestem ZIELONY ale sa sily i checi.

 

Pozdrawiam wszystkich. Moze jakies komentarze do mojego projektu

 

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m446ad0873f682

 

Z zewnątrz śliczny domek, trochę podobny do mojego. :wink:

W środku gdyby obrócić o 90 stopni i zamienić wiatrołap z łazienką, to też podobny. :wink:

 

A tak już z moich doświadczeń, to mam dla Ciebie taką radę, żebyś sobie narysował domek w większej skali na papierze milimetrowym i go umeblował. Wydaje mi się, że Archon rysuje meble w innej skali niż cały dom i na planie wnętrze wydaje się przestronne, a w rzeczywistości już takie nie jest. Na pewno kominki rysują za małe. Głębokość kominka z obudową, to około 70 cm, a oni rysują np. 50. Tyle to ma sam wkład.

Ja niestety tego wcześniej nie zmierzyłam i teraz nam wywali kominek na pół salonu.

 

A tak w ogóle, to gdzie budujesz?

 

SADOWA - to juz chyba Hornowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jj!

Musimy sie jeszcze zastanowic jak bedziemy stawiac dom, bo jak nie przy Kurowskiego, to nie jestem pewna, czy oplaca sie przez cala dzialke ciagnac kanalizacje. Moze bardziej sie bedzie oplacalo poczekac az puszcza przez Pietkiewicza... Ktos moze wie przypadkiem, kiedy tamtedy beda ciagnac?

M.

 

moja dzialka jest w planach (tzn ma tam isc rura 7 m od garnicy z sasiadem)) Gmian sama nie wie kiedy to bedzie - nawet nie udzielaja zadnych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Andrzej,

ja by powiekszyla lazienka na gorze, zamiast garzderoby Nr 8.

Pokoje na gorze ni sa za bardzo duze..

My tez mamy dom s Archonu..udalo nam sie zobaczyc jak wyglada dom w rzeczywistosci. Skontaktuj sie s biura na Bartyckej,moze ktos w okolicy W-wy juz boduje taki dom i jest mozliwost zobaczenia go. Przyjzy sie otworach okiennych, wydaje mi sie ze pokoje 4,5 na strychu maja za maly..

Kozanka ma racja, pokoje na papierrzy zawsze wygladaja na wiekszy, a w realiach jest inaczej

A tak s inny beczki poszukuje ekipa do budowy domu na wiosny 2007, bede bardzo wdziecna za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Andrzej,

ja by powiekszyla lazienka na gorze, zamiast garzderoby Nr 8.

Pokoje na gorze ni sa za bardzo duze..

My tez mamy dom s Archonu..udalo nam sie zobaczyc jak wyglada dom w rzeczywistosci. Skontaktuj sie s biura na Bartyckej,moze ktos w okolicy W-wy juz boduje taki dom i jest mozliwost zobaczenia go. Przyjzy sie otworach okiennych, wydaje mi sie ze pokoje 4,5 na strychu maja za maly..

Kozanka ma racja, pokoje na papierrzy zawsze wygladaja na wiekszy, a w realiach jest inaczej

A tak s inny beczki poszukuje ekipa do budowy domu na wiosny 2007, bede bardzo wdziecna za namiary

dzieki - jest to nowy projekt i nie ma reazliacji tego domu. mysle ze najlepszym rozwiazaniem jest pojsc na dzialke, wbic slupiki i oznaczyc linka, a moze u nas ktos budowal dom z tej firmy???

Lazienke zamierzam powiekszyc. Problem polega na tym ze mamy ograniczona mozliwosc zabudowy no i ta rura 7 m trzeba zaostawic.

Co na namiary mam 2 mozliwosci 2 firmy z polecenia - 1 od kloegi z hornowka (jego wujek ale nie wiem jak robi) oraz wujek mojej bratowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mielismy firmy s polecenia, ale sie okazuje ze maja terminy juz zajety za nastepny rok..;-(( tak ze szukamy..

Nie jest kwestiaj ze by sie dom zmescil na dzialke, zawsze mozna pogadac ze sasiadem, jesli ci brakuje paru cm, nie muszys zachowac te przepisowe 3m..Tez jest kwestija jak wyglada we srodku .

Moj kolega buduje "Dom w Glogu" wychodzi super, nie bylo problemu s projektem

My bedziemy budowac "Orchidea 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mielismy firmy s polecenia, ale sie okazuje ze maja terminy juz zajety za nastepny rok..;-(( tak ze szukamy..

Nie jest kwestiaj ze by sie dom zmescil na dzialke, zawsze mozna pogadac ze sasiadem, jesli ci brakuje paru cm, nie muszys zachowac te przepisowe 3m..Tez jest kwestija jak wyglada we srodku .

Moj kolega buduje "Dom w Glogu" wychodzi super, nie bylo problemu s projektem

My bedziemy budowac "Orchidea 2"

jak szukasz ekipy. czesto bywam na obiadach w chochli i juz 2 rok widze ten sam samochod z ekipa budowlana, ktora sie tam stoluje, zapisalem numer ale nie wiem co do jakosci 012 416 51 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mam architekta spoza Wwy, który nie chce sie zabierac za projekt zagospodarowania dzialki, bo podobno najlepiej zatrudniac do tego kogos miejscowego. W zwiazku z tym pytanie - czy mozecie kogos polecic? Bede wdzieczna takze za podanie przyblizonych kosztow takiej "przyjemnosci".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Klememi,

Hmm, czy chodzi o wrysowanie domu na mapę do celów projektowych i zaznaczenie tam wjazdu itp?? Nasz architekt zrobił to bez problemu, przyniosłam mu tylko plan zagospodarowania przestrzennego z gminy z zaznaczoną min. linią zabudowy. Samo wrysowanie na mapę budynku, ogrodzenia i innych szczegółów kosztuje 800-1000 zł. To cena naszego architekta. Tylko zastanawiam się, czemu twój spec robi problemy?? Może o czy innym myslimy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...