Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To wcale nie jest dziwne. Zwłasza jesli ten architekt miałby robić również adaptację. Ja właśnie miałam architekta do adaptacji z drugiego końca Warszawy i był problem, żeby się spotkać. Raz, kto do kogo miał jeździć i tracić czas na dojazdy, a po drugie kiedy. Spotykaliśmy się więc w centrum Warszawy i tylko w soboty - inaczej nie było kiedy. I dlatego adaptacja się przeciągnęła kilka tygodni, bo a to jeszcze trzeba okienko przesunąć, a to jeszcze taras poszerzyć, a to przesunąć cały dom jeszcze dalej od ogrodzenia itd. Lepiej więc mieć architekta na miejscu, bo wtedy wieczorem można się spotkać i wszystko szybko załatwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamówiliśmy okna sosnowe i zamierzamy je wstawić po tynkach, które właśnie się robią. Dobrze byłoby wstawić je dopiero po wylewkach, ale nie wiem, czy nie będzie już za zimno. Generalnie zdania są podzielone i nawet na forum są dwie grupy. Jedni uważają, że lepiej okna po tynkach, bo się wypaczą, a drudzy, że to muszą być kiepskie okna, jeśli nie wytrzymają wilgoci z tynków. Do tej drugiej grupy należy nasz kier. bud., ale my woleliśmy nie ryzykować. Plus jest taki, że nie musimy codziennie jeździć, żeby wietrzyć.

KozAnka,

U nas też robimy tynki. Okna będziemy wstawiać po tynkach i po wylewkach pod koniec listopada. Trochę ryzykownie ale nie mieliśmy specjalnie wyjścia.

Kierownikowi łatwo mówić - w końcu to nie jego okna :wink:

Wylewki planujemy na za miesiąc. No i mam pytanie - czy środek listopada to dobry termin na robienie wylewek? Trochę się martwię, że chwyci mróz i może porozsadzać beton. Jak wy planujecie to zrobić?

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj, nie wiem co z tymi wylewkami. My też będziemy mogli je robić dopiero za miesiąc i też się boję, że popękają. Okna wg umowy powinni nam wstawiać w tym tygodniu, ale wcale mi się nie spieszy. Dopóki jest ładna pogoda, to nie chcę wstawiać. Niech chociaż tynki schną, ale jak już będą przymrozki, to na pewno wstawimy. Najwyżej będę codziennie jeździła i wietrzyła.

A jakie robisz tynki? cem-wap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka,

Chyba zaryzykuję i zrobię te wylewki. Dodamy plastifikatora i zrobimy wylewki z mixokreta. Podobno jest w nich mniej wody więc schną krócej.

Powinno mi się udać wejść z robotami za jakieś 3-4 tygodnie.

Tynki robimy cementowo-wapienne ale mamy problem z drewnianymi belkami na poddaszu, które wystają po parę centymetrów z murowanych ścianek działowych (architekci :evil: !!!!).

Wiesz może ile czasu robi się wylewki? Czy 2-3 dni wystarczy? Czy ja muszę zorganizować docieplenie podłogi a ekipa przychodzi z maszyną i tylko kładzie szlichtę, czy też robią wszystko?

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemeni

Mogę podać namiar na p. Mazur - pracuje w dziale architektury w gminie Babice. Kilka osób z grupy babickiej chwaliło ją - ja korzystam z jej usług, ale jeszcze sprawa jest w trakcie załatwiania, więc zdania wyrobionego jeszcze nie mam, chociaż pierwsze wrażenie jest korzystne.

tel 22 722 96 26 - dom

22 722 9004 praca

Teraz ja mam pytanie - czy robiliście jakąś instalację alarmową? Podzielcie się swoimi uwagami - kogo wzięliście, ile to kosztowało, jakie urządzenia (czujki ruchu czy też kontaktrony?) Czy w ogole nie robicie?

Mam straaaaaasznie mało czasu, bo muszę to zrobić przed tynkami, czyli w kilka dni :roll:

 

Dla wszystkich przed rozpoczęciem budowy: swojej firmy budowlanej nie polecam, natomiast ci, którzy kładli mi dachówkę - są SUPER. POLECAM ZDECYDOWANIE. Szybko, dobrze, czysto, sprawnie.

Pan Jerzy Pisocki - 501 33 46 15

 

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa,

 

Najprostsza i najtańsza wersja alarmu - czujki pasywne podczerwieni. Minus - reagują gdy złodziej już jest w domu.

 

Wersja II - do czujek pasywnych dodajemy strefę chroniącą okna:

kontraktrony + czujki zbicia szyby (dla szyb, które można zbić) lub czujki wibracyjne (dla szyb antywłamaniowych). Wersja sporo droższa ze względu na ilość punktów instalacyjnych.

 

Można zrobić też czujki zewnętrzne w połączeniu tylko z czujkami podczerwieni lub full wersja - czujki pasywne, strefa obwodowa i czujki zewnętrzne.

 

Namiary na alarmiarza wysyłam na priv. Parę dni wystarczy.

 

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem alarm jest konieczny. w obecnym domu mamy tylko czujki ruchowe i nie dalej jak wczoraj kot wlaczyl alarm o 3 nad ranem :evil: . Moja wina, bo nie zauwazylam ze zwial do garazu. W nowym domu alarm jest bardziej skomplikowany i bedzie pozwalal na poruszanie sie po domu. Projekt i wykonastwo zlecilismy forumowemu Zbychowi i jestesmy bardzo zadowoleni. Niestety terminy ma odlegle, ale przychodzi, gdy sie umowi, sprawnie montuje i odpowiada na telefony/sms w razie problemow - POLECAM.

Co do wylewek to nam styropian ukladaja fachowcy od Mixokreta, nie wiem czy to standard, chyba raczej nie. Troche czasu mi zajelo przekonanie ich, ze maja to zrobic. Zatrudnilismy firme Maxibud, oglaszajaca sie na forum i na razie moge powiedziec, ze sa dobrzy dosc ok merytorycznie, natomiast bardzo sie opozniaja z terminami. Mimo tego na razie nie narzekam, bo wylewki na naszych plaskich dachach sa super.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim ma odpowiedzi.

ZBYCH niestety nie ma terminów do grudnia,

jj- umówiłam się z tym panem na sobote, zobaczymy, co zaproponuje.

czy zamontowanie kontaktronów w oknach nie powoduje utraty gwarancji na okna?

Czy możecie polecić jakiej marki, które są dobre, a których w żadnym wypadku nie brać?

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim ma odpowiedzi.

Czy możecie polecić jakiej marki, które są dobre, a których w żadnym wypadku nie brać?

pozdrawiam

justa

 

Chodzi o okna czy o kontraktrony :wink: Jeśli o to pierwsze to zamówiliśmy Gebauera. Nie brać Natury - są nieterminowi i mają kłopoty z jakością. Dealer Gebauera zrezygnował ze współpracy z nimi na rzecz M&S.

jj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj, jeśli chodzi o wylewki z miksokreta, to szybko się robi. Z tego co czytałam w dziennikach, to nawet 1 dzień w mniejszych domach, a 2 w większych. Pamiętam, że u Zeljki ponad 400 metrów robili w 2 dni. I u niej robili z ułożeniem styropianu - ekipa z forum.

 

A jeśli chodzi o alarmistę, to czy to jest może ten od Karorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze miałam napisać o tynkach. My również mamy słupy na poddaszu i nasz kier. bud. kazał je przesunąć i postawić obok ścianek działowych, właśnie ze względu na tynki. Nawet gdyby słupy były zlicowane ze ścianą to tynki na nich na pewno by pękały. Dlatego my od początku nastawialiśmy się na obudowanie ich płytami GK.

 

ps. Okna kupowałaś na Modlińskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj napisała

 

justa napisał:

dziękuję wszystkim ma odpowiedzi.

Czy możecie polecić jakiej marki, które są dobre, a których w żadnym wypadku nie brać?

pozdrawiam

justa

 

 

Chodzi o okna czy o kontraktrony Jeśli o to pierwsze to zamówiliśmy Gebauera. Nie brać Natury - są nieterminowi i mają kłopoty z jakością. Dealer Gebauera zrezygnował ze współpracy z nimi na rzecz M&S.

jj/quote]

chodzi mi o alarm, okna już wybrałam

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...