Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hitman,

Nie chcę tutaj wywoływać dyskusji o wyższości jednej miejscowości nad drugą bo ktoś mógłby się poczuć urażony.

Ładne działki były swego czasu w Hornówku na skraju lasu bodajże na Szczerej (mam nadzieję, że nie mylę ze Skrajną). Tam o mały włos byśmy kupili ale ktoś nas ubiegł. Spokojnie i ładnie jest na Poprzecznych. Natomiast nam nie podobały się niektóre wąskie drogi między 3-go Maja a Kurowskiego(np. Boiskowa), nie tylko ze względów komunikacyjnych ale i problemów z opracowaniem dla nich planów kanalizacji i wodociągów. Problemy, o których piszę sięgają trzech lat wstecz więc może się coś zmieniło.

Ceny w Izabelinie są tradycyjnie wyższe i trudno wytłumaczyć z czego to wynika. Atrakcyjność leśnych działek? Moda na tę miejscowość? Niska podaż działek?

Wydawać by się mogło, że przy tych cenach jest to miescowość typowo rezydencjalna ale to tylko część prawdy. Jest tu wiele starych zabudowań należących do ludzi o różnym statusie majątkowym i część bliżej 3-go Maja jest przez nie zdominowana. Nie buduje się tu tak dużo jak w Hornówku. Wydaje się, że wysokie ceny w powiązaniu z dużymi powierzchniami hamują rozwój nowych inwestycji. Owszem jest piękny las i im bliżej Sierakowa tym ładniejszy i powietrze jest bardziej leśne, ale niestety pokutują siermiężne przyzwyczajenia - las jest bardzo zaśmiecony. A pod budkami z piwem miejscowa żulernia jest wcale nie rzadkim widokiem.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitman,

My zdecydowalismy sie na Hornowek, nie dlatego, ze uwazamy, ze jest lepszy. Dzialka, ktora nam sie spodobala i na ktora bylo nas stac byla w Hornowku. Na etapie poszukiwan bralismy pod uwage Hornowek, Izabelin, Laski i troche Lipkow. Moim zdaniem sa ladne i brzydkie dzialki (i klopotliwi sasiedzi) zarowno w Izabelinie jak i w Hornowku i nazwa miejscowosci nie ma nic do rzeczy. Aczkolwiek, musze przyznac, ze robia na mnie wraznie piekne, duze i lesne dzialki w Izabelinie przy lesie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja nietety spróbowałem budować z Dombud 3 Skulimowscy.Budować to dużo powiedziane.ZDECYDOWANIE I STANOWCZO ODRADZAM.Polecam link http://dombud-3.info/,to tak jakbym ja pisał.Panowie na poczatku robią dobre wrażenie, a i cenowo są nienajgorsi.Niestety w wykonawstwie TRAGICZNI.W razie potrzeby służę dowodami i ekspertyzami potwierdzającymi moją opinię.Nie było jednej osoby nie związanej ze Skulimowskimi,a znającej się na budownictwie,która nie zadałaby pytania "a kto to tak sknocił?".Nie pozwoliłem panom Skulimowskim dokończyć inwestycji gdyż każdy kolejny etap owocował nowymi wadami, usterkami wykonawczymi i niezgodnościami z projektem.Na chwile obecną koszt koniecznych napraw równa się połowie przedstawionej mi wyceny.NIEKOMPETENCJA,BRAK NADZORU,KŁAMSTWO,BAŁAGANIARSTWO,NIECHLUJSTWO oto referencje jakie mogę wystawić taj firmie na podstawie własnych doświadczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej rrobertr,

No, nie jest różowo z tymi formami budowlanymi:((( Niestety nikt z nas nie ominie etapu stawiania stanu surowego Trzymajmy kciuki, aby usterek było jak najmniej...

:-?

 

A co do cen działek... Hmmm, ostatnio zaskakują mnie ceny w Hornówku. Izabelin to w ogóle teraz już jest jakaś paranoja :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z Was posiada moze w wersji elektronicznej aktualny plan zagospodarowania przestrzeni dla Izabelina i okolic i moze mi go podeslac mailem ([email protected]) lub przeslac link do miejsca na internecie, gdzie moge go znalezc (kiedys gdzies go widzialam, a teraz nie moge go zlokalizowac...)?

 

Dzieki!

Pozdrawiam,

Maje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitman,

dlaczego Hornowek? Bo jest tam wiecej dzialek nie-lesnych niz w Izabelinie. A za lesnymi dzialkami nie przepadam, bo 1. igly, 2. cien, 3. placki na trawniku zwiazane z 1. i 2. , 4. prolemy z wycieciem kazdego drzewa ponad norme. Chociaz w izabelinie tez sa dzialki bez drzew, ale w hornowku byl akurat w danym momencie ich wiekszy wybor, stad taka decyzja. Dodatkowym atutem Hornowka jest o wiele mniejsza ilosc ludzi w lesie np w weekendy, kiedy to na szlaki turystyczne graniczace z niektorymi dzialkami w izabelinie sciagaja tlumy z warszawy. Takie jest moje zdanie.

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Klememi.

My tez na poczatku marzylismy o lesniej, ale potem przytoczone powyzej agumenty do nas przemowily.

Do tego dzis rozmawialam z architektem i powiedzial, ze wyciaganie igiel z rynien to koszmar. Nie wiem ile w tym prawdy... Moze niech sie wypowie ktos , kto ma lesna...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed firmą BESSY POLSKA mieszczącą się w Babicach Starych przy ul. Kutrzeby zajmującą się produkcją okien.

Pierwszy zgrzyt - faktura wystawiona na 300 zł więcej niż było w umowie.

2 - okna w wykuszu zostały tak ,,wymierzone" przez ich ,,fachowca", że nie mieściły się w otworze i wyobraźcie sobie, że ekipa tak je wmontowała!!!!!!! Poza obrys muru. Przykleili po prostu na piankę, żeby się tylko trzymało! Na moją interwencję poprawili to, ale nie było to w stylu - tak, zepsuliśmy, poprawimy, przepraszamy, tylko długo musiałam im udowadniać, że ,,styropian tego nie wyrówna" No bo ,,ja przecież nie będę przerabiał ,,Pani okien" i dopłacał do tego" Rozumiecie? Teraz to już moje okna

Teraz zauważyłam, że dwa okna mają nierówne skrzydła, tzn. na dole 1 skrzydło jest niżej od drugiego o ok. 5- 7mm . Zadzwoniłam, żeby przyjechali to wyrównać, a oni ,,nie mają czasu na takie drobiazgi" mają inną robotę a te nierówności są normalne i tak ma być!

Mam im zaufać

A za 2-3 miesiące i tak to osiądzie i wtedy przyjadą, a teraz nie mają czasu.

A jak wymieniałam okna 9 lat temu okna, to z Bartyckiej zawsze przyjeżdzali bez problemu, a było to 3 razy dalej niż z Babic.

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM FIRMY BESSY POLSKA Z BABIC.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam działkę leśną i uważam, że było warto bo jest zwyczajnie i po prostu piękna. Gdy po pół roku poszukiwań ją zobaczyłam wiedziałam, że to jest to czego szukamy. Tego samego dnia się zdecydowaliśmy.

A trawnika mieć nie będę - moje dziecko jest uczulone na trawę. Za to będą niskie byliny zadarniające. Kolorowe kobierce wrzosów i wrzośców, konwalii, bodziszków, przylaszczek i orlików. Do tego iglaki, rododendrony i azalie. Moje dziecko zażyczyło sobie poziomki i jagody.

Trzeba pamiętać, że w lesie ziemia jest kwaśna i miejscami piaszczysta. Można gdzieniegdzie dorzucić żyznej gleby ale wymiana całości nie wchodzi w grę. Dlatego trzeba dostosować rośliny do środowiska i sadzić takie, które właśnie takie warunki tolerują. A trawnik jest zwyczajnie nudny.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maje,

Jeśli potrzebujesz plan zagospodarowania przestrzennego wejdź na stonę Gminy Izabelin i znajdź uchwały. Tutaj link: http://bip.izabelin.pl/bip/index.php?id=d02

Tam poszukaj uchwał o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wszystko jest w pdf i są też skany mapek. Niestety nie pamiętam dokładnych dat uchwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam warunki przyłącza wody. Mam pytanie do osób doświadczonych w tej kwestii. Czy teraz mam się skontaktować z kimś kto robi fizycznie projekt i samo przyłącze? Ile czasu trwa taka procedura od zgłoszenia się do podłączenia wody?

Czy ktoś może poratować namiarem na osoby trudniące się przyłączami wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ponawiam prośbę o namiary na kogoś, kto robi przyłącza wody. Czy ktoś poratuje namiarem na sprawdzoną osobę? Z góry dziękuję.

 

A probowalas moze w "Mokre Laki"- to Truskaw( jakby przedluzenie Kurowskiego do Truskawia - jakies 500 m po lewej stronie)

 

Namiary podawalem kilka postow wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...