Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Joasia,

Ty masz ścianę trójwarstwową, prawda? Wylewki robiliście do samych okien? Bo mnie człowiek od okien mówi, że powinnam zakończyć wylewkę jak się zaczyna wełna w ścianie, a dalej na wełnie położyć styropian (ciągłość izolacji) ale przecież do styropianu nie przykleję płytek podłogowych????

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos moze mi polecic ekipe do podbitki.

Musze dokonczyc przed zima, to co inni rozgrzebali.

Bede wdzieczny za jakies namiary.

 

Mój dekarz robi podpitkę ale poza sezonem, tzn jak nie robi dachów. Nie pytaj mnie kiedy u niego kończy się sezon :wink:

Namiar idzie na privvvvvvvvvvvvvvvvv

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj,

styropian dochodzi do samych okien, a wylewki kończą się na linii wełny. Została tam dziura, którą musimy teraz uzupełnić wylewkami aż do progów okien. To było zostawione dlatego, że gdy były wylewki, jeszcze nie było okien, i nie było wiadomo, dokąd te progi dojdą. Nie wiem, czy to jest "najbardziej prawidłowo", ale jeśli chcesz zobaczyć to w naturze, to zapraszam - daj znać na priva.

 

Dzięki za info o granicie. Tych z Mszczonowa namierzyłam już w internecie. A czy mogłabyś się dowiedzieć bliżej o tych z Wilanowa?

 

Pzdr. Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia,

Podaję adres: http://granimex.pl/ Podobno mają dobre ceny - do sprawdzenia.

 

Jeśli chodzi o okna to pewnie macie podparte na cegłach albo drewnie? Wylewkę trzeba będzie i tak podprowadzić pod okno bo na czym położyć podłogę. Czyli dolejecie sobie wylewki na taką samą grubość jak ta, którą już macie. Tak? U mnie zaproponował dostawca okien takie samo rozwiązanie. Sytuacja taka sama - montaż okien po wylewkach. Z tym, że pytałam Jareko i on twierdzi, że można, a nawet wskazane jest, z wylewką podjechać jakiś centymetr pod okno i oprzeć okno na wylewce.

Na razie stanęło na tym, że podjadę z wylewką pod okno i pewnie postawię na cegłach. Wycyrklować się nie da. Najwyżej będziemy poprawiać wylewkę.

Też nie wiem czy to do końca dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, wcale nie mieliśmy ich podpartych, bo te łosie zamontowali je tylko na pianę (no, i oczywiście kotwy). Ale nic to - jak nam panowie od tarasu robili izolację, to wyskrobali tę pianę na tyle, żeby miejsce pod progiem wybetonować - i już mamy podparcie. :p

Dzięki za ten granimex. Weszłam na ich stronę - naprawdę mają OK ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, wcale nie mieliśmy ich podpartych, bo te łosie zamontowali je tylko na pianę (no, i oczywiście kotwy). Ale nic to - jak nam panowie od tarasu robili izolację, to wyskrobali tę pianę na tyle, żeby miejsce pod progiem wybetonować - i już mamy podparcie. :p

:-? A czy nie wyskrobali za dużo i nie zrobił się mostek cieplny z betonu???:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił, oczywiście. :D Wyskrobali całą pianę, podłożyli styropian od wewnątrz tak, że wchodził pod okno na jakieś 2 cm, i od zewnątrz zrobili ten próg betonowy, na który położyli izolację (mamy izolację sopro 423, której nie da się położyć na pianę, tylko na beton). Potem wyjęli ten styropian i sobie poszli. Teraz my damy tam izolację (chyba sztywną piankę poliuretanową) i uzupełnimy wylewkę tak, żeby dochodziła do samego okna.

 

Dobrze będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki, wylewki, piękna pogoda na wylewki

 

Witam,

 

jest to mój pierwszy wpis, zatem proszę o wyrozumiałość. Nie wiem, jak dodawać nowy temat w grupie Izabelin, dlatego pozwoliłem sobie wykorzystać ten post, aby nawiązać kontakt z członkami Grupy.

Niedawno z żoną kupiliśmy działkę w Izabelinie, z domem w stanie surowym. Na wiosnę rozpoczniemy prace, teraz jednakże chcielibyśmy uporządkować teren - jest sporo ziemi narzuconej (spod wykopów fundamentów) na terenie działki, obecnie na niej rosną chwasty i trawa. Czy ktoś orientuje się, ile czasu może zająć praca spychacza - obszar około 600-700 m.kw. do uporządkowania. Stawki znam - od 80 do 100 zł za godzinę, zależy od wykonawcy. A może jest ktoś wart polecenia?

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek,

Wydaje mi się, że jest to prosta praca nie wymagająca wiele czasu. Prace ziemne zlecam P.Kowalskiemu tel.607559973 - wykopy, przywóz piachu, wywóz gruzu. Na pewno ma koparkę ale nie jestem pewna czy dysponuje spychaczem.

Pozdrawiam

jj

PS Następnym razem naciśnij żółty przycisk "odpowiedz" u góry lub u dołu strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic Izbalina!

 

Od miesiąca jesteśmy właścicielami ładnej działki w Hornówku :D i od miesiaca wertuję wszelkie możliwe katalogi w poszukiwaniu TEGO JEDYNEGO projektu. Muszę przynać, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Zawsze jest jakieś ale..., cóż chyba nie da uniknąć się drobnych poprawek w gotowym projekcie... Ale nie o tym chciałam pisać...

 

Rozglądamy się już za ewentualnym wykonawcą. Czy ktoś z Was budował dom z prefabrykatów? Niestety nie mamy czasu na budowę domu metodą tradycyjną, poza tym wcale się na tym nie znamy :-? Wprawdzie przewertowaliśmy sporo fachowej literautury, ale do fachowców w tej dziedzinie nam jeszcze daleko. Dlatego chcemy powierzyć budowę domku specom z doświadczeniem.

 

Z firm, oferujących domy prefabrykowane znam: Bien Zenker z Łomianek, Haas oraz Schwabenhaus. Czy ktoś już z nimi budował? A może Wasi sąsiedzi bądz znajomi. Byłabym wzięczna za wszelki opinie. A może macie namiary na inne sprawdzone firmy specjalizująe sie w budownictwie gootowych domów.

 

Troche prześledziłam rożne wątki na forum muratora i wiem, że trochę osób budowalo z Preafą bądz z Unibud-em. Jakie są Wasze doświadczenia. Jak szybko realizowna jest budowa.

 

Z góry wielkie dzieki za wszelkie wskazówki.

 

Pozdrawiam :wink:

 

Aleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie prxzymierzalem do Bien Zenker. Jednakze kiedy przyszlo do konkretow i rezolutna Pani, wciaz nie przedstawiajaca nam takiego projektu jaki omawialismy z nia, powiedziala: ja sie z Panstwem moge spotykac ale kidy podpisujemy umowe, zrezygnoewalismy.

Domek wygladajacy jak z kart, 140 m2 rok temu mial kosztowac ponad 400 tys.

Wybudowalismy tradycyjny i taki jak chcemy, po przejrzeniu 10 kg katalogow.

I jestesmy zadowoleni.

Aha, a najlepszy tekst Pani z B-Z byl: nasze domy sie bardzo szybko nagrzewaja. Sa oszczedne.

Z fizyki pamietam, ze to co sie szybko nagrzewa to i szybko stygnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzieki za odpowiedzi.

 

O Bien Zenker slyszalam wiecej zlego niz dobrego. podobno chca jak najszybciej podpisac umowe, a pozniej za wszelkie poprawki badz odstepstwa od umowy, kaza sobie placic. Z drugiej strony jak zbieralam infos na Bartyckiej w W-wie to kobieta, opowiadala o swoim koledze z pracy, ktoremu firma Bien-Zenker wybudowala gotowy dom i podobno jest bardzo z niego zadowolony i co najistotniejsze szybko mogl sie do niego przeprowadzic.

 

Gosiu, zdaje sobie sprawe, ze eurodomy sa drozsze od tradycyjnego budowania, ale jak ktos nie ma czasu, mieszka w innej miejscowosci (do W-wy przeprowadzamy sie za jakis rok badz dwa, ze wzgledu na prace i postanowilismy, ze zamiast kupowac jakies tymczasowe mieszkanko od raz sie wybudujemy) i nie zna sie zupelnie na budownictwie to lepiej zlecic budowe fachowcom, aby sie nie uzerac i uniknac pomylek.

 

Dlatego drodzy czy nie bylabym wdzieczna za wszelkie namiary na sprawdzone firmy budujace z prefabrykatow, zarowno te co buduja tzw. domy z paczki w pare dnia jak i te, ktore wprawdzie buduja domy z materialow prefabrykowanych ale bardziej tradycyjnie w przeciagu paru miesiecy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...