Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Karorka,

 

bede wdzieczna jak uda CI sie czegos dowiedziec od twojej kolezanki.

 

Dzisiaj natknelam sie na kolejna firme oferujaca budowe domow pod w stanie surowym badz pod klucz. Firma ta to Arkada, wspolpracujaca y biurem projektowym Atrium. Slyszeliscie cos o nich, sa sprawdzeni?

 

Czekam na Wasz odzew, z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

 

Dostałam wstępną ofertę fimy Haas, która wyceniła nasz domek w kameliach 2 z biura Archon w stanie developerskim na jedyne...... 597700 zł. Wprawdzie super materiały i pompa ciepła też uwzględniona ale.... mimo wszystko to chyba trochę wygórowana cena zważywszy, że domek ma tylko 129 m2 pow. użytkowej. A może takie są ceny? Za ile Wy postawiliście swoje domy? Według różnych info z prasy przybliżona cena za metr kwadratowy stanu developerskiego to jakies 2500 zl. Porażona ceną zaczełam roglądać się za innym wykonnawcą. Czytając różne wątki na forum muratora muszę przynać, że większość z Was miała niemile doświadczenia z fimami budowlanymi. Czy ktoś z Was może polecić sprawconego generalnego wykonawce. Dobre opinie miała firma Mibud, ale oni już nie budują domków jednorodzinnych. Firma Dombud3 chyba do najlepszych też nie należy...... Czyżby na naszym rynku nie było dobrych firm budowlanych. Byłabym wdzięczna za wszelkie namiary na sprawdzone firmy.

 

Dzięki i pozdrawiam[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia,

Wiem od kominkarza, że duża hurtownia kamienia jest gdzieś na Wilanowie. Druga jest w Mszczonowie przy trasie katowickiej - mają swoją stronę w internecie. Niestety nie znam adresu.

Pozdrawiam

jj

 

 

Hurtownia kamienia jest przy ul. Ordona 1 w Warszawie - Wola (troche blizej niz Wilanow!)

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleks3,

Moim zdaniem cena jest mocno przesadzona. Za stan surowy zamknięty z super materiałami: dobre ocieplenie, gotowa elewacja, dachówka ceramiczna, instalacje wewnętrzne, podłogówka, tynki, wylewki, ocieplenie poddasza z kartongipsami, stolarka drewniana powinno wyjść nie więcej niż 1600-1700 zł za m kw. Oszczędzając na materiałach można zejść jeszcze niżej. W tej cenie mieści się projekt indywidualny i wszystkie media (woda, prąd, gaz, kanalizacja).

Budowa metodą gospodarczą.

 

Z tego wynika, że z podanej przez Ciebie ceny zostaje jeszcze 3000zł na 1 m kw na wykończenie. Oj to można poszaleć. Wszędzie marmury i egzotyczne parkiety. :wink:

 

Innym rozwiązaniem jest zatrudnić dobrego kierownika budowy/ inspektora nadzoru, który Ci zorganizuje całą budowę - załatwi materiały i wykonawców. W tej branży ludzie się znają i wiedzą kto jest co wart.

 

Pozdrawiam :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które niedawno się budowały. Ile zapłaciliście za stan surowy (z dachem lub bez)?

Podobnie jak Aleks chciałam wynająć firmę deweloperską ale poraziły mnie "pozytywne" opinie i CENY :-?

Teraz rozmawiam z budowalańcami. Jeden pan zaproponował ok. 40tyś za robociznę za stan surowy domku 170 m2 pu.

Czy ktoś może podać orientacyjne ceny za robociznę i ile wyniosły materiały (choć wiem, że ceny materiałów idą w górę :( ).

Z góry dziękuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden aktualny temat, jaki się pojawił przy okazji rozmów z budowlańcem.

Pan twierdzi, że jest dużo kradzieży z budów w naszych okolicach. podobno ostatnio wyciągnęli z jego budowy kable ze świeżego tynku.

Z tego powodu polecał założenie okien plastikowych (a chcieliśmy drewniane) przed robieniem tynków - żeby kable i przewody "nóg nie dostały" i żeby zabezpieczyć roboty wew.

Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nigdy nie wypowiadałem się na tym forum a przeglądam je sporadycznie. Dzisiaj jednak zostałem sprowokowany poprzednim postem. Dokładniej chodzi o wypowiedz budowlańca. Po pierwsze z doświadczenia wiem że kradzieże są tu sporadyczne a jeśli już to budowlaniec obrał tezę z lenistwa. Fakty są takie - drewiniane okna wstawiamy po wiekszości robót mokrych wewnątrz i na zewnątrz, czyli po tynkach. A jeśli po tynkach to budowlaniec musi obrobić glify na końcu budowy. W przypadku okien plastikowych można wstawić je przed tynkami i obrabia sie w czasie tynkowania. Gorąco polecam okna drewniane, nie dajcie sobie wmówić że plastiki są lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Margaret,

pytanie gdzie byli ci budowlancy, jak "wypruwali" kable.

Co do okien-tyle opini ilu ludzi. Wazne, zeby byly funkcjonalne,dobre jakosciowo i co najwaazniejsze -to my wybieramy :lol: Chyba zamierzasz troche pomieszkac w nowo wybudowanym domu?

A jak ida prace przygotowawcze? Pozwolenie juzj est? A ekipy?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zajrzalam ostatnio na Bajkowa do Hornowka... cieszy mnie, iz cos sie tam dzieje:-)

 

Danka - czy macie juz jakies wiesci w sprawie mediow? Zlozyliscie juz jakies dokumenty? Widzialm, ze wydzieliliscie teren i wycieliscie drzewa...

 

A moze jest na formu ktos, kto kupil dzialke przy Bajkowej lub Federowicza i ma juz info dotyczace przyszlosci tych terenow?

 

Pozdrawiam,

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

Jestem nową osobą na tym forum, mam nadzieję, że będę miło przyjęta a Wasze rady ułatwią mi jak najszybsze spełnienie marzeń, czyli wybudowanie domku. :D

Działkę już mamy w Laskach, niedaleko ul. Brzozowej i Zakładu dla Niewidomych. Jest to miejsce, które pokochałam całym sercem i naprawdę nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej.

Ciekawa jestem, czy na forum sa osoby budujące sie w pobliżu czyli nasi sąsiedzi.

Na razie jesteśmy na etapie wyboru projektu. Przez zimę chcielibyśmy załatwić wszystkie formalności i wiosną ruszać powoli

 

Przepraszam za moje zbyt długie wywody i jeszcze raz pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleks,

 

My tez rozwazalismy budowe domu z prefabrykatow z podobnych powodow jak Wy - szybko i bez bolu.

Rozwazalismy Praefe, ale w koncu chyba sie nie zdecydujemy. Rozmawialismy z paroma osobami i czytalismy troche i wszyscy potwierdzaja, ze na laczenich scian powstaja mikropekniecia. Mozna tego uniknac, jezeli przezimujmy dom przed wykonczeniem (i potem wewnatrz polozymy tynki), ale w ten sposob, to cala ta zabawa traci troche sens.

 

Firma WiS (mam nadzieje, ze nie myle nazwy) twierdzi, ze w praefy buduje w takiej samej cenie jak w technologi tradycyjnej.

 

Nam jeszcze wprawdzie do budowy daleko (jestesmy na etapie poszukiwania architekta - przy okazji: moze ktos moze polecic kogos), wiec jak sie czegos dowiecie to dajcie znac!

 

Pozdr

 

Maje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za namiary do p. Kowalskiego - już z nim rozmawiałem, ma spychacz

 

Leszek

 

Pan Kowalski dzisiaj wyrównał teren działki - zajęło mu to tylko 4 godziny na ok. 800 m.kw.. Moja żona jest zachwycona efektami pracy. Rzeczywiście, warto poszukać dobrego wykonawcy. Dzięki jj za namiary

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...