Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gosia,

Langiewicz budował u Jerzysia z Grupy Babickiej. Zbudował też dom na Skrzyneckiego w moim sąsiedztwie. Nie był drogi. Jerzysio go polecał.

 

Justa,

No to na pewno warto się skontaktować z P.Boczkiem jeśli ktoś chce budować pod klucz. To bardzo sympatyczny człowiek i z dużą wiedzą więc warto z nim porozmawiać.

Ostatnio widziałam wydanie specjalne Muratora o budowie pod klucz. Można dostać w księgarni na Bartyckiej.

Pozdrawiam :)

 

PS Jakie drzwi wstawić między garażem a domem? Jakiej firmy i gdzie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS Jakie drzwi wstawić między garażem a domem? Jakiej firmy i gdzie kupić?

 

My będziemy na pewno wstawiać antywłamaniowe, mniej wiecej takie jak wejsciowe, bo z garazu mamy wejscie do wiatrolapu i dalej do salonu.

Grunt, zeby mialy dobre zabezpieczenia przed wlamaniem i tez izolowaly termicznie.

Sprawdz Hormann lub tradycyjnie Porta.

 

Wesołych Swiat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Klemeni,

ronilas badania geodezjinych? Sasiad pomiedzi nam ( pomiedzy twojej dzialki i naszej)i, robil, wyslo mu ze poziom wod gruntowych jest na 90 cm.A jak u ciebie wyglada?.Ale ja jestem troche zdiwiona, ze tak wysoko, ale te badania byli robiony po najwieksa ulewa tej jesieni...My kopalismy pare dziur na dzialcei zawsze mielismy tylko piach i piach...Pry tym zloczysty..;-))

My narazie nie mamy zamiar robyc zadnych drenazy...Planujemy, tylko studnia do automatycznego podlewania ogrudka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy robione badania geotechniczne we wrześniu. Lustro wody na poziomie 1,4 i 1,45 m. My nie będziemy robić drenażu. Dom będzie bez piwnicy.

Zresztą zastanawiam się czy drenaż w czystym piachu jest konieczny. Moim zdaniem problemem może być pojawienie się wody w wykopie pod ławy, ale niektórzy budują prawie na bagnie i dają radę:)) Czy jest na forum jakiś specjalista geolog lub geodeta?

Pozdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zadzwoniłam do geologa, który robił nam badanie gruntu. Stwierdził, że jak woda jest na 1,4m i piasek to bez sensu robić drenaż. Poza tym wodę z drenażu trzeba gdzieś odprowadzić - czyli musi być spadek grawitacyjny (np. rzeczka w pobliżu), albo kanalizacja aby odpompować wodę (tej u nas brak). A na płaskim terenie gdzie tą wodę zrzucić??

jedyne co zasugerował geolog to zawołanie różdżkarza i sprawdzenie cieków wodnych, bo to podobno naukowo udowodnione, że nadmiar wody źle wpływa na ludzi :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret,

wodę z drenażu odprowadza się do studzienek chłonnych, a potem możesz ją wykorzystać np do podlewania ogrodu.

Poza tym ja chyba tez daruje sobie drenaz, u nas poziom wody 1,1m byl juz jesienia w czasie deszczeowym. Poza tym tez zawsze wydawalo mi sie, ze drenowac trzeba tylko bagna i gliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy w związku z drenażem.

Weźmy pod uwagę, że na około buduje się masę domów co wpływa na obniżenie poziomu wód gruntowych. Kiedyś na naszej działce woda była na 0,5m!! Teraz na 1,4. Jest różnica. Dodatkowo w Polsce mamy do czynienia z susza hydrologiczną, czyli generalną tendencją do obniżania lustra wody. Za kilka lat możemy mieć wodę na 3m. Wtedy będziemy mieli odwrotny problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy w związku z drenażem.

Weźmy pod uwagę, że na około buduje się masę domów co wpływa na obniżenie poziomu wód gruntowych. Kiedyś na naszej działce woda była na 0,5m!! Teraz na 1,4. Jest różnica. Dodatkowo w Polsce mamy do czynienia z susza hydrologiczną, czyli generalną tendencją do obniżania lustra wody. Za kilka lat możemy mieć wodę na 3m. Wtedy będziemy mieli odwrotny problem....

 

Margaret,

masz całkowita racje.

Czy dobrze kojarze, ze robisz rekuperacje? Mam 2 pytania:

Gdzie ukrywa sie przewody wentylacyjne? W stropie czy musza byc sufity podwieszane?

I czy rozprowadzeniem ciepla z kominka zajmuja sie te same kanaly?

 

z Gory dzieki za odpowiedz.

 

Pozdrawia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Specjalistą to ja nie jestem :wink:

Ostatnio sporo o tym było w ŁadnymDomu i Muratorze.

Kanały wentylacyjne można ukryć na nieużytkowym poddaszu. Natomiast wentylacja parteru to juz mniej oczywista sprawa. Z tego co wiem, to system DGP łączy się z systemem rekuperacji. Sama bedę zlecać projekt rekuperacji jakiejś firmie - tak, aby był gotowy przed rozpoczęciem budowy.

 

 

Może ktoś z forumowiczów poleci profesjonalną i rozsądną cenowo firmę, która projektuje i wykonuje systemy rekuperacji?

Słyszałam, że rekuperatory.pl są godni polecenia. Czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

Wszystkim miłym sąsiadom życzę w nadchodzącym roku wszystkiego dobrego. Żeby wasze domy rosły, piękniały i spełniały wasze marzenia. I gdy spotkamy się w tym miejscu za rok, abyśmy wszyscy mogli z satysfakcją powiedzieć: "ja to zbudowałem". Z pewnością tak będzie.

I dużo zdrówka kochani.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...