Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

 

A moze jest na formu ktos, kto kupil dzialke przy Bajkowej lub Federowicza i ma juz info dotyczace przyszlosci tych terenow?

 

Pozdrawiam,

 

Ola

 

Witam !

 

Ja mam działkę przy Federowicza.

Co chcesz konkretnie wiedzieć?

 

Pozdrawiam,

Hej ja też mam działkę przy Fedorowicza.Która jest Twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podobno udało się Wam zmienić miejsce wjazdu gratuluję.Widać też badania guntu

 

A owszem. Kontaktów z p. Florczakiem z Zarządu Dróg Powiatowych nikomu z forumowiczów nie życzę. Tacy urządnicy powinni być dawno wykopani na bruk. Ale udało się, przynajmniej teraz garaż może być na północnej ścianie budynku a nie południowej.

 

Badania gruntu też zrobione. Grunt to piasek (co nie jest zbytnim zaskoczeniem) woda na 2m.

 

Z ciekawostek których się ostatnio dowiedziałem to woda jest planowana na 2008 rok, kanalizacja na ten sam lub 2009.

Będzie budowany wodociąg w ul. Federowicza, nie planują przyłączania naszych działek do tej nitki wodociągu idącej w lesie.

 

Pan z wodociągów zalecał wstrzymanie się z budową szamba do ostatniej chwili, bo może się okazać, że zanim się zakończy budowa to kanalizacja już będzie a przecież przyłączenie do niej jest i tak obowiązkowe.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno udało się Wam zmienić miejsce wjazdu gratuluję.Widać też badania guntu

 

A owszem. Kontaktów z p. Florczakiem z Zarządu Dróg Powiatowych nikomu z forumowiczów nie życzę. Tacy urządnicy powinni być dawno wykopani na bruk. Ale udało się, przynajmniej teraz garaż może być na północnej ścianie budynku a nie południowej.

 

Badania gruntu też zrobione. Grunt to piasek (co nie jest zbytnim zaskoczeniem) woda na 2m.

 

Z ciekawostek których się ostatnio dowiedziałem to woda jest planowana na 2008 rok, kanalizacja na ten sam lub 2009.

Będzie budowany wodociąg w ul. Federowicza, nie planują przyłączania naszych działek do tej nitki wodociągu idącej w lesie.

 

Pan z wodociągów zalecał wstrzymanie się z budową szamba do ostatniej chwili, bo może się okazać, że zanilem się zakończy budowa to kanalizacja już będzie a przecież przyłączenie do niej jest i tak obowiązkowe.

 

Pozdrawiam,

Wiecie może coś o energi elektrycznej.Napisałam nowe pismo do nich i w odp.kazano dostarczyć pozwol.na budowę bo od tego czasu dopiero zaczną procedurę.No i dostarczyliśmy.Podobno też nikt poza 12 nie był w gazowni i co Wy na to.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może coś o energi elektrycznej.Napisałam nowe pismo do nich i w odp.kazano dostarczyć pozwol.na budowę bo od tego czasu dopiero zaczną procedurę.No i dostarczyliśmy.

 

Kolega ma jakąś daleką rodzinę w tym ZEWT. Z tego co się pytał to jeżeli jest kwestia budowy infrastruktury (a tak jest w naszym przypadku) to raczej nie ma szans, żeby o było szybciej niż we wrześniu.

Ale pismo napisać można. Jak już będę miał pozwolenie na budowę to też napiszę, a co mi szkodzi? :)

 

Podobno też nikt poza 12 nie był w gazowni i co Wy na to.Pozdrawiam

 

W gazowni jeszcze nie byliśmy bo nie jesteśmy do końca przekonani czy na pewno chcemy gaz. Poza tym myślę, że i tak gazu to tam prędko nie będzie...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Czy myśleliście już nad kwestią prądu na budowę?

Na Szkolnej po naszej stronie jest tylko linia oświetlenia ulicznego.

Pozdr.

 

Margaret,Klememi

Wybieram sie do ZEWT, zeby ustalic czy da rade przyspieszyc podlaczenie "grupowe".Jest 4 chetnych :D

 

Dzisiaj rozmawialismy tez w kwestii kanalizacji, jest szansa na podlaczenie "naszych" 4 dzialek z kanalizacja w Kurowskiego, wstepnie wycena to kwota jaka musielibysmy wydac na szambo( do 6000 PLN/dzialka). Bede mial wyliczenia szczegolowe to sie "podziele" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Czy myśleliście już nad kwestią prądu na budowę?

Na Szkolnej po naszej stronie jest tylko linia oświetlenia ulicznego.

Pozdr.

 

Margaret,Klememi

Wybieram sie do ZEWT, zeby ustalic czy da rade przyspieszyc podlaczenie "grupowe".Jest 4 chetnych :D

 

Dzisiaj rozmawialismy tez w kwestii kanalizacji, jest szansa na podlaczenie "naszych" 4 dzialek z kanalizacja w Kurowskiego, wstepnie wycena to kwota jaka musielibysmy wydac na szambo( do 6000 PLN/dzialka). Bede mial wyliczenia szczegolowe to sie "podziele" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie bylo..

Witam wszystkich nowych sasiadow. U nas powoli do przodu. Mamy tynki-maszynowe (gipsowe) - sa wstretne i bedziemy prawie wszedzie klasc gladz :evil: . Nie wierzcie, jak ktos Wam mowi, ze tynki maszynowe gipsowe nadaja sie do malowania, bo sie nie nadaja.

Z plusow to lada chwila (mam nadzieje) bedziemy miec gaz, na razie nie chce zapeszac, ale wspolpraca w tym zakresie z panem Bojanowskim przebiegla bardzo sprawnie. Czekamy tylko na pozwolenie na budowe wew instalacji gazowej ze starostwa.

JJ, co do serwisow, to moim zdaniem nie ma wielkiego znaczenia czy jest blisko czy nie, tylko od dyspozycyjnosc serwisanta. Obecnie mamy piec Buderusa, ktory serwisuje pan polecony przez TWM Termo z Batyckiej (polecam!), ktory na moje telefony reaguje bardzo szybko. W nowym domu bedzie kondesat Viesmana, bo podobno sa bardzo dobre

Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Czy myśleliście już nad kwestią prądu na budowę?

Na Szkolnej po naszej stronie jest tylko linia oświetlenia ulicznego.

Pozdr.

 

Margaret,Klememi

Wybieram sie do ZEWT, zeby ustalic czy da rade przyspieszyc podlaczenie "grupowe".Jest 4 chetnych :D

 

Dzisiaj rozmawialismy tez w kwestii kanalizacji, jest szansa na podlaczenie "naszych" 4 dzialek z kanalizacja w Kurowskiego, wstepnie wycena to kwota jaka musielibysmy wydac na szambo( do 6000 PLN/dzialka). Bede mial wyliczenia szczegolowe to sie "podziele" :D

 

Wlasnie dzis dzwonilam do ZEWT i podobno jesli sama zaplace za projekt (ok 3 tys) to prad bede miala za 3-4 mce, co szczerze mowiac i tak mnie srednio urzadza.

Oczywiscie jestem za przyspieszeniem wszelkimi sposobami.

Podobnie z kanalizacja. Thomasso, dzieki.

Poslalam na priva moj numer kom, w razie pytan mozesz dzwonic.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów!

Thomasso, dzięki za info o dzienniku budowy. Własnie się zastanawiałam jak tą kwestię rozwiązać :D

Co do prądu - przyłącze prądu budowlanego można zrobić bardzo szybko - 1-2 tyg. Koszt (liczone dla odległości ok 35m os słupa) to ok 2000.

Mam wrażenie, że w każdym urzędzie chcą "oskubać" budującego z ostatniej złotówki...

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przyłącza wodociągowego - wciąż mam wątpliwości, więc może ktoś mnie poratuje informacjami z własnego doświadczenia :lol:

 

Byłam w GPWiK i przyłącze robią bardzo szybko - ok. 2 tyg od zgłoszenia. Pani wyceniła tę usługę (całościowo, łacznie z odbiorem) na 3000 zł dla mojej działki. A wyszło raptem poniżej 10 m długości.

 

Zadzwoniłam też do firmy na Sierakowskiej - pan też robi takie przyłącza (i tez od A do Z) - co do kosztów to zaczął wyliczać sporo rzeczy do załatwienia - ale jak policzyłam z grubsza wyszło mi trochę ponad 2000zł. Pan dodał, że potrzebne jest uzgodnienie ZUT, a w wodociągach mówią, że nie. No i mam mały mętlik w głowie.

 

No i stąd pytanie - czy komuś podłączała wodę firma prywatna (nie GPWiK) i jak to wygląda? Jest to bardziej konkurencyjne niż gminne wodociągi?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów!

Potrzebuje pomocy, pilnie szukam glazurnika który dokończył by robotę po moim glazurniku, który się ulotnił i od początku grudnia nie daje znaku życia...

Jest do położenia trochę glazury na ścianach i podłoga w nie dużej łazience, jak również zafugowanie wiatrołapu i spiżarni...do tego zamontowanie drzwi do kabiny prysznicowej – sztuk 2...Nie ma tam więcej niż z 3 do 4 dni roboty....

Jeśli macie kogoś to proszę o kontakt na priv....

Aha, robota jest w Borzęcinie...

Dzięki.

p.s. jeśli się sprawdzi, to na wiosnę mamy jeszcze do zrobienia duży taras i wejście do domu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...