Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Małgosia,

Dostałam pismo z Gminy, że w przyszłym roku będą robić wodociąg w naszej ulicy. Koszt podłączenia 2000 zł od działki (określony na sztywno). Mam tylko zgłosić się do maja do Mokrych Łąk i podpisać umowę. Byłam w Gminie aby zapytać o miejsce przyłączenia i stwierdzili, że przyłączą mnie tam gdzie będę chciała. Brzmiało to raczej bezproblemowo. O ile wiem wodociągi są już uzgodnione w ZUDzie bo przy okazji inwentaryzacji gazu na mapie, którą dostaliśmy był zaznaczony i wodociąg i przyłącza. Ponieważ nikt ze mną nie uzgadniał przyłącza więc zadzwoniłam do gminy i zapytałam o to. Odpowiedź była j.w. - przyłącze się przesunie i nie ma sprawy.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jj,

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Na Szkolnej jest wodociąg. Ja też byłam w Mokrych Łąkach (dokładnie u pani Danuty Gutowskiej) i powiedzieli ok 3000zł za przyłącze (ponieważ domu jeszcze nie ma to rura będzie się kończyć na razie na działce). Czy może planują "zmasowaną" akcję podłączenia nowych działek?

:wink:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosia,

W Izabelinie na części ulic oddalonej od 3-go Maja nie ma wodociągu i kanalizacji. W tym roku planują masowo kłaść wodociągi na 14 ulicach w Izabelinie C, oraz na Sosnowej i Kampinoskiej w Hornówku. Wodociągi są już uzgodnione w ZUDzie (przynajmniej na mojej mapie to widać), podobnie przyłącza do działek. Koszt od jednej posesji to 2000 zł. A do twojej działki nie ma zaznaczonego na mapie przyłącza wodociągowego?

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja jeszcze w sprawie wysokosci wody na dzialce - u nas (rog Kurowskiego i Pietkiewicza) jest na 80 cm!!! Dramat. Chcielismy w ogrodzie wykopac basen, ale w takiej sytuacji to chyba mozemy zapomniec... Basen sam sie bedzie robil na powierzni.

Geolog wspominal, ze byc moze w czasie budowy trzeba bedzie robic iglofiltry (czy jak to sie tam nazywa), a jeden z architektow, z ktorymi rozmawiamy wspomnial, ze dom trzeba bedzie wybudowac nie na klasycznych fundamentach, tylko na plycie, co jest duzo drozsze.

 

Czy ktos budowal na plycie albo stosowal iglofiltry?

 

A z innych tematow to jak dobrze pojdzie w przyszlym tygodniu wybierzemy architekta i ruszamy z kopyta!

 

Pozdrawiam,

 

Maje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wlasnie koncze remont domu w Hornowku i w zwiazku z czym mam do sprzedania od reki.

 

1/. Sprzedam TANIO wyjete okna PCV , stan b.dobry.

Rozpiske okien wysylam na prosbe. Jest ich okolo 10 razem ,w tym 2 potrojne balkonowe.

 

2/. Sprzedam TANIO umywalke okragla CERESIT z blatem z MARMURU.

Wymiary podaje na zyczenie, moge tez przeslac zdjecie.

 

3/. Sprzedam BRAME GARAZOWA z automatem i dwoma pilotami w kolorze bialym.

 

4/. Sprzedam DRZWI WEWNETRZNE I WEJSCIOWE - BIALE.

 

Kontakt [email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrego inspektora nadzoru. Mozecie polecic kogos?

 

Thomasso,

w poniedziałek-wtorek będę uzgadniać szczegóły z moim inspektorem. Jest z polecenia kolegi, ktory własnie kończy budowe i ktory ma ojca budowlanca wiec wybor inspektora chyba byl przemyslany.

Spytam go czy wzialby dwie sasiednie budowy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów,

My się chyba zdecydujemy na nadzór autorski. Nasz architekt jest z Żoliborza i będzie przyjeżdżał oglądać newralgiczne etapy budowy. Zażyczył sobie ok 400zł/wizytę. A ile Wy przewidujecie zapłacić?

 

 

Byłam odebrać pozwolenie na budowę. Weszłam po odbiór 15.35 i nie mogli mi uprawomocnić decyzji, bo Pani naczelnik już nie było.... Żenada :-? Urząd czynny do 16. Więc jak Wy będziecie jechać zróbcie to wcześniej, żebyście nie jechali dwa razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

A z prądem coś się ruszyło we właściwym kierunku?

 

Na razie odebralam umowe. W poniedzialek bede dzwonic zeby dzialac dalej.

 

Nasz architekt tez przyjedzie kilka razy na wizje lokalna, dodalismy taki zapis w umowie o projekt. ale inspektora nadzoru i tak zatrudniamy bo sie na budowaniu nie znamy kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie jest proste jak drut. Gdyby było inaczej to murarze musieli by kończyć studia. Wystarczy zrobić przemyślany projekt i trzymać się go w trakcie budowy. A jeżeli w projekcie indywidualnym jest błąd to architekt i tak ma obowiązek przyjechać na budowę aby go naprawić.

 

Moim zdaniem najważniejsza jest ekipa. Żaden architekt ani inspektor nie pomogą jeśli ekipa to partacze. Jeśli majster buduje w ciągu sezonu kilka domów i jest w branży od lat to niewiele jest go w stanie zaskoczyć.

 

W kwestii architekta. Większość czasu spędzają przy biurku. Nie mają doświadczenia na budowie. Ich pomysły są często bardzo kosztowne ponieważ nie mają zielonego pojęcia o budżetowaniu budowy i żadnej motywacji aby trzymać koszty w ryzach. Zdecydowanie lepszy jest dobry kierownik budowy.

No i nic nie robi budowie tak dobrze jak osobisty nadzór inwestora.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj,

Masz rację - nic nie robi tak dobrze, jak wizyty inwestora. Pańskie oko konia tuczy :wink: Aha, my zamierzamy robić zdjęcia postępującej budowie podczas kazdej wizyty. Taki materiał dowodowy

Niemniej mój architekt sam buduje swoje domy (i sprzedaje np. w stanie surowym) więc jest tez praktykiem - nie boję się więc o jakieś dziwne rozwiązania:)) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie do forumowiczow:

 

Czy to prawda ze na planie zagospodarownia dzialki, ktory oddaje sie do naszej gminy celem uzyskania pozwolenia na budowe nie musza byc wrysowane przylacza? Tzn chodzi tylko o zaznaczenie gdzie bedzie dom, wjazd i droga do garazu?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Prawda. Przynajmniej ja nie mialam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dobrego inspektora nadzoru. Mozecie polecic kogos?

 

Thomasso,

moj inspektor dysponuje jeszcze czasem i moglby wziac tez nadzor nad Twoja budowa. Bierze 150zl za wizyte i proponuje ok 2 wizyt tygodniowo (mniej wiecej taka jest srednia jesli policzymy ilosc wizyt przez caly czas trwania budowy).

Jesli jestes zainteresowany, skontaktuje Cie z nim.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas dzisiaj na działce był leśniczy i strasznie dużo drzew przeznaczył do wycięcia, znacznie więcej niż przewidywałem. Ale twierdzi, że to konieczne ponieważ drzewa są słabe (wysokie, cienkie i z małymi koronami) a do tego ponieważ są posadzone na gruntach porolnych to są zaatakowane przez hubę korzeniową. I jedyna szansa to jest mocne przerzedzenie. Wtedy drzewa nie będą konkurowały o dostęp do światła (i rosły tylko w górę jak teraz) ale powinny się wzmocnić i rozbudować korony.

 

Straszył jeszcze, że jak po drugiej stronie Federowicza nikt się za przecinki nie weźmie to za 20 lat nie będzie tam wcale lasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiadki ze Szkolnej :D

Co do kanalizacji- lokalna firma sie nie podejmie :( Okazuje sie ze jest za gleboko ok 3 m, nie maja odpowiedniego sprzetu. Ale obiecali znalezc firme ktora to zrobi. Czekam na info od nich

 

Co do podlaczenia wody- bez problemu, trzeba zglosic min tydzien przed rozpoczeciem budowy. Przyjada i zrobia ( oczywiscie wczesniej umowa :) )

 

Teraz nie zalecaja robic przyalacza- zima moze nas zaskoczyc

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...