Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Witam

 

Ja też poproszę o namiary

 

Zgóry dziękuję :)

 

Witam

 

Dużo namiarów jest na stronie agencji Kampinos.

http://www.kampinos.com.pl/index.php?option=com_contact&catid=28&Itemid=38

Jest tam również geodeta którego poleca Klememi.

Przy okazji On robi nie tylko usługi geodezyjne ale również geotechniczne.

I o ile cena za mapę jest u niego konkurencyjna, to za badanie geotechniczne zupełnie nie - udało mi się znaleźć znacznie taniej.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje u niego mapa?

 

Ja mam tez geologa do badan za rozsadna (tak mi sie wydaje) cene. Jakby ktos potrzebowal to sie moge podzielic.

 

Maje

 

Maje,

o ile dobrze pamietam za mape placilam 950 zl. To bylo we wrzesniu. Nie wiem, czy to tanio czy nie, nie porownywalam cen. Opieralam sie raczej na opinii.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje u niego mapa?

 

Ja mam tez geologa do badan za rozsadna (tak mi sie wydaje) cene. Jakby ktos potrzebowal to sie moge podzielic.

 

Maje

 

To zależy od wielkości działki + ilości pracy.

U mnie dla działĸi 1420 m2 zalesionej (czyli trochę roboty z nanoszeniem drzew będzie miał) chce 850 PLN.

 

Geodeta za 3 odwierty + wykonanie dokumentacji wziął 600 PLN

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomasso,

Czy coś wiadomo w sprawie prądu?

 

 

Czy ktoś z rozpoczynających budowę na wiosnę rozbił rozeznanie w materiałach budowlanych? Ceny porażają - a właściwie podwyżki... Normalnie jak za PRL, nie wiesz kiedy co za ile kupisz :roll:

Zamówiłam wczoraj w hurtowni część materiałów na stan zero. W stosunku do cen z dzisiaj zaoszczędziłam jakieś 1000zł (czyli ok 10%).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt jeszcze o tym nie myśli ale jak u Was w Hornówku z internetem.TP mi odpowiedziała,że nie ma takich możliwości.Może poradzicie co zrobić.

 

Witam !

 

Możliwości są co najmniej 3:

 

1. Internet w technologiach GSM - EDGE / UMTS.

Zasięg UMTS się szybko rozwija, ceny spadają

Przykładowo dla iPLUSa: zasięg UMTS kończy się na Laskach (czyli już blisko)

EDGE w Hornówku już jest. Ceny od 60PLN / mies

 

2. Sferia czyli technologia CDMA. Izabelin jest w zasięgu Sferii, trudno powiedzieć jak w lesie w Hornówku. Najprościej poprosić jakiegoś znajomego z telefonem w sferii, żeby przyjechał i zabrał ze sobą terminal i sprawdzić. Albo umówić się na sprawdzenie z handlowcem.

Niestety ma to kilka wad:

- transfer tylko 115 kbit/s (ale przynajmniej symetryczne)

- brak możliwości korzystania z telefonu w trakcie korzystania z internetu

- strasznie skomplikowany system rozliczeń - chyba, że do tej pory już coś zmienili.

 

3. Ktoś stawia na działce maszcik (niewielki, byle by wystawał ponad las), kupuje radiówkę (najbliższe punkty dostępowe są na wieżowcach ITME na Wólczyńskiej, więc no problem), stawia jakiś prosty router i zostaje mini providerem dla kilku najbliższych sąsiadów.

 

To tak na szybko tyle mi przyszło do głowy.

 

Ale najpierw i tak musi być prąd ;)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się znam ale chyba to nie wypali.Internety oferowany przez plusa czy erę mają za małe limity jak dla naszej rodzinki.Jeśli chodzi o radiówki to też już tego próbowaliśmy i do kitu.Ciągle były problemy więcej wydawałam na telefon do techników niż na abonament.Las też będzie dużym problemem najlepszy byłby internet na łączach stacjonarnych(neoatrada).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie rozpoczęłam gromadzenie "papierków" niezbędnych do pozwolenia na budowę wymarzonego domku w Hornówku przy XV poprzecznej . Otrzymałam już warunki z elektrowni i gazowni, teraz czekam na mapę,a przed nami trudna decyzja, wybór projektu. Mamy wybrane dwa projekty mi in Tamaryszki 2, które są wybudowane przy Bajkowej. Chętnie obejrzelibyśmy ten domek w środku więc właściciela ewentualnie prosimy o kontakt.

z góry dziękuje Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klememi - mozesz mi tez przeslac namiary na geodete?

 

 

Teraz tylko trzeba znalezc ekipe do budowania... Ponoc nie jest z tym latwo.

A moze ktos moze kogos polecic?

 

Pozdrawiam,

 

Maje

 

Maje,

namiary na geodete i firme budowlana poszly na priva.

 

Pozdrawiam,

 

Witam,

czy mogę prosić również o namiary na ekipę budowlaną i krótkie info o ich wykonaniu.

dzięki

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaf witaj!

Budujemy sie tuz obok tzn na Łącznej pomiędzy XII i XV Poprzeczna.

Pozdrawiam

Iwona

 

Witaj Peilin

Nie wiesz jak z kanalizacją na tych ulicach, czy w tym roku będą coś robić? Z tego co mi powiedzieli to plany przygotowują, a czas na wykonanie to trzy lata. My planujemy rozpocząć budowę na wiosnę przyszłego roku albo jak się uda z planami to na jesieni tego roku. Na razie poszukuje ekipy i kierownika budowy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Czy przypadkiem nie potrzebuje ktos studzienki wodnej? Chetnie odsprzedam swoja - wodociagi przy budowie przylacza zakonczyly moja czesc studzienka wlasnie. Teraz, po zakonczeniu budowy licznik ktory w niej by umieszczony przenioslem do domu a dziure po studzience zsypalem... Wiec cala studzienka juz mi nie jest potrzebna. Nowa kosztuje cos kolo 1500 PLN. Swoja chetnie odstapie za 700 - jest jak nowa tyle tylko ze nieco ziemia przybrudzona...

 

pozdrawiam sasiadow, Pawel 607 053 900

 

ps. mieszkam w Hornówku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

po sąsiedzku (bo z Ożarowa Mazowieckiego) mamy prośbę : ma ktoś może namiary na dobrych :) fachowców od wykonania stropu między piętrem a poddaszem oraz ścian g-k na pietrze? kogos sprawdzonego i solidnego :)?

 

z góry dzięki - w zamian ;) mogę polecić wykonawcę stanu surowego - nie jest tani ale bezproblemowy i solidny

 

qki&pati

 

tak btw: ktoś miał do czynienia z firmą extra-dachy z Koczarg? co prawdą już mi kładą dach więc na opinie przy wyborze za późno, ale ktoś może korzystał z ich usług i napisze dwa zdania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje wod-kan w tym ogrzewanie podlogowe robila u mnie firma z Bartyckiej TWM Termo (maja strone www). Jeszcze nie skonczyli, ale jak na razie wspolpraca uklada sie super.

Aaf, co do kanalizacji to mnie poinformowali, ze bedzie do 2010, ale oczywiscie to plany, nikt tego nie zagwarantuje.

Paber, dlaczego przenosiles licznik do domu? U mnie (w Truskawiu) zamontowali licznik w studzience (dom stal i byl zamieszkany) i powiedzieli, ze tak ma zostac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...