Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie po sąsiedzku z grupy babickiej szukam fajnego przedszkola dla 4-latki od września, w okolicach babic, latchorzewa, blizne w kier na Żoliborz. mamy i tatusiowie przedszkolaków Podeslijcie mi namiary na priva. dzieki,

 

Jeś\li chodzi o instalacje wodne i co też polecam TTW Termo z Bartyckiej, u mnie juz skończyli, jest cieplutko aż miło. wszystko b.sprawnie i czysciutko, jak cos mi nie pasowało to przerabiali bez dod.opłat. jedna z moich lepszych ekip!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka z forum Stare Babice chwalila kiedys sloneczny domek w Lipkowie. W Izabelinie duza popularnoscia cieszy sie przedszkole Montessori na Szkolnej, ale jest potwornie drogie i podobno nie tak dobre jak jeszcze rok temu, wlasnie ze wzdledu na zbyt duza ilosc dzieci. Na Starym Bemowie jest Zielona Ciuchcia, ale tam rektrutacje podobno zakonczono w grudniu :o . Jest jeszcze podobno niezle przedszkole na Arkuszowej (obok Delikatesow 24h i na wysokosci gory smieci) i na Mlocinach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję architekta do wykonania adaptacji projektu i zagospodarowania z naszego regionu . Czy możecie kogoś polecić?

dzięki

A.

 

A dlaczego koniecznie z naszego regionu?

Jesli dasz projektantowi wypis i wyrys z planu zagospodrowania + badania geologiczne i mape, to zrobi to kazdy z uprawnieniami.

Moj architekt zrobil tylko projekt domu, a zagosp dzialki robila mi pani z Akami na Bartyckiej 26 paw.58 (przedstawiecielstwo m.in. Archonu). Wiem, ze robia tam tez adaptacje, nie tylko projektow Archonu. tel. 498 72 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję architekta do wykonania adaptacji projektu i zagospodarowania z naszego regionu . Czy możecie kogoś polecić?

dzięki

A.

 

A dlaczego koniecznie z naszego regionu?

Jesli dasz projektantowi wypis i wyrys z planu zagospodrowania + badania geologiczne i mape, to zrobi to kazdy z uprawnieniami.

Moj architekt zrobil tylko projekt domu, a zagosp dzialki robila mi pani z Akami na Bartyckiej 26 paw.58 (przedstawiecielstwo m.in. Archonu). Wiem, ze robia tam tez adaptacje, nie tylko projektow Archonu. tel. 498 72 20.

 

Ponoć szybciej można załatwić formalności w powiecie.

A kiedy trzeba wykonać badania geologiczne bo nie spotkałam się z takim wymogiem. Nasza działka jest w strefie archeologicznej i po zagospodarowaniu mapy mam się z nią udać do konserwatora na ul. Jasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaf,

adaptacje zrobi kazdy architekt, potrzebny jest plan zagospodarowania terenu- zrobia Ci komplet dokumentow. Ja tez mam dzialke w strefie archeologicznej.

Do pozwolenia na budowe bedziesz potzrebowal decyzji konserwatora i tyle.

 

Kwestiia czy masz nadzor archeologiczny przy robotach ziemnych czy tez nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi ze Szkolnej,

Tajnymi kanałami dowiedzieliśmy się, że ZEWT dopiero rozpoczyna przetarg na budowe przyłącza energetycznego dla nas. Jest szansa, że przyłącze będziemy mieli miesiąc wcześniej niż przewiduje umowa...

Cały proces inwestycyjny trwa ok pół roku - i z tego co się orientuje startuje dopiero po przekazaniu pozwolenia na budowę.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret,

caly proces trwa ok 7-8 miesiecy, tak jak pisalem. Do konca miesiaca ma byc przetarg na wybor wykonawcy, potem dokumenty( projekty) i wykonanie.

Moze uda sie im wczesniej ( lato), ale raczej bedzie to na jesieni.

 

Warunkiem koniecznym jest dostarczenie pozwolenia na budowe, inaczej wniosek nie trafia do dzialu inwestycji.

 

Sprawdzalem w ZEWT czy nie da sie przyspieszyc naszych podlaczen, ale nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaf,

 

z tego co wiem badania geologiczne powinno sie wykonac przy adaptacji gotowego projektu, zwlaszcza, jesli budynek ma byc podpiwniczony.

Poza tym czasem moze sie okazac, ze trzeba np zmodyfikowac

fundamenty.

 

Jeśli więc takie badania będą konieczne to zleci je architekt adaptujący projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaf,

badania geotechniczne mozesz zrobic sam, nie sa one wymagane, ale jesli chcesz byc pewien jaki rodzaj gruntu jest u Ciebie i jaki jest pzoiom wod gruntowych to mozesz takie badania zlecic..

 

Co do kierownika budowy- mowisz o kierowniku czy inspektorze nadzoru?

 

Cena ktora podales jest troche przesadzona, -nie podales jaki zakres.

srednio 150/200PLN za wizyte na budowie inspektora nadzoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaf,

badania geotechniczne mozesz zrobic sam, nie sa one wymagane, ale jesli chcesz byc pewien jaki rodzaj gruntu jest u Ciebie i jaki jest pzoiom wod gruntowych to mozesz takie badania zlecic..

 

Co do kierownika budowy- mowisz o kierowniku czy inspektorze nadzoru?

 

Cena ktora podales jest troche przesadzona, -nie podales jaki zakres.

srednio 150/200PLN za wizyte na budowie inspektora nadzoru

 

Thomasso,

dzięki za informacje co do badań,na razie się wstrzymam z ich wykonywaniem jeśli nie są one konieczne.

 

Natomiast jaka jest różnica między kierownikiem budowy a inspektorem nadzoru. Myślałam, że to ta sama osoba. Wiem jaka jest rola kierownika budowy nadzoruje bieżące prace na budowie, natomiast kiedy potrzebny jest udział inspektora. Przepraszam za być może proste pytania ale jesteśmy na początku drogi.

pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaf,

tak jak napisalas -kierownik budowy- rzadzi ekipa na budowie. Inspektor nadzoru- powinna to byc osoba z uprawnieniami budowlanymi, nadzorujaca czy wszystko jest OK, dziala w imieniu inwestora czyli Ciebie, pilnujac np. etapow budowy typu fundamenty- zbrojenie, rodzaj betonu itd.

 

Dobrze jest miec kogos takiego- "karzaca reke " inwestora :D , ktory dopilnuje za Ciebie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...