Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

aaf,

 

dodajmy tylko tyle, ze kierownik budowy jest obowiazkowy, a inspektor juz nie. Czy mam racje Thomasso?

I chyba nie ma sensu wynajmowac inspektora, jesli masz dobrego kierownika zatrudnionego przez Ciebie. Jesli natomiast budujesz z firma od A do Z i firma daje Ci kierownika od siebie (ktory raczej trzyma strone firmy), to warto poszukac takze inwestora.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki wielkie za wyjaśnienia różnic.

U nas kolejny "problem". Spodobał nam się projekt, który wchodzi niemal na styk na działkę mamy 5 cm zapasu po odliczeniu wymaganych odległości od granicy działki czyli w naszym wypadku 3 i 4 m. Dzisiaj dowiedziałam się w starostwie, że do tych wymaganych odległości nie wchodzi ocieplenie a wiec mamy dodatkowe 12 cm (bo garaż nie jest przewidziany w ociepleniu). Co sądzicie o takim budowaniu na styk? Czy w trakcie budowy nie ma problemu z dotrzymaniem wymaganych odległości?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za wyjaśnienia różnic.

U nas kolejny "problem". Spodobał nam się projekt, który wchodzi niemal na styk na działkę mamy 5 cm zapasu po odliczeniu wymaganych odległości od granicy działki czyli w naszym wypadku 3 i 4 m. Dzisiaj dowiedziałam się w starostwie, że do tych wymaganych odległości nie wchodzi ocieplenie a wiec mamy dodatkowe 12 cm (bo garaż nie jest przewidziany w ociepleniu). Co sądzicie o takim budowaniu na styk? Czy w trakcie budowy nie ma problemu z dotrzymaniem wymaganych odległości?

pozdr

 

Nasza dzialka ma 19,4 m i dom jest na styk co do centymetra (ale wliczone bylo ocieplenie po 20cm z kazdej strony). Teraz tylko pozostaje nam zaufac geodecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla wszystkich przed rozpoczęciem budowy: swojej firmy budowlanej nie polecam, natomiast ci, którzy kładli mi dachówkę - są SUPER. POLECAM ZDECYDOWANIE. Szybko, dobrze, czysto, sprawnie.

Pan Jerzy Pisocki - 501 33 46 15

 

pozdrawiam

justa

 

Zdecydowanie odradzam, ani szybko, ani sprawnie a już na pewno nie czysto, no czyba że ktoś ma na myśli to że często mam spłukiwane podłogi z przeciekającej foli dachowej. Samo pokrycie ok, chociaż nie wyprostował mi jednej połaci i dachówki nie idą w rządku, kilka docinanych przy veluxach nie było wcale zamocowanych itp. Natomiast obróbki z foli np. przy kominach to kryminał, a po poprawkach wynikłych ze zle rozmierzonych łat i ponownym ich odrywaniu/nabijaniu uszkodzili folię a żeby było ciekawie to na belkach i od spodu tego nie widać, dopiero jak nawiany śnieg się rozpuszcza to leje się jak z kranu. Sam Pisocki to może się zna ale on tego nie robi tylko jego ludzie, sam zresztą pewnie nie wlazłby na dach bo gabaryty na to nie pozwalają......

Oglądajcie dokładnie foliowanie bo to jest bardzo ważne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaf, Odnośnie składów budowlanych robiłam rozeznanie na przełomie stycznia i marca - zresztą to firmy opisywane na forum:

Girls-bud w Macierzyszu, 7221358; Norma w Klaudynie 7229774, Budomix w Starych Babicach 604423611.

Cenowo i jakościowo najlepiej wypadają dwa pierwsze. Kupowałam co prawda Porotherm ale najtaniej mieli w Macierzyszu. Za to bloczki betonowe i stal w Normie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wybaczcie, że podczepiam się pod wątek.

Poszukuję działki w waszej pięknej okolicy. Podoba mi się praktycznie w każdym miejscu w gm Izabelin.

Już od jakiegoś czasu przeglądam oferty agencji Kampinos i innych w necie. Ale nic nie mogę znaleźć w pieniądzach jakie mogę na ten cel przeznaczyć (około 200tys)

 

Jeżeli słyszeliście o jakim kawałku ziemi to proszę o jakieś info na priv lub mail: [email protected]

 

 

Pozdrawiam serdecznie

aldam1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret,

 

O samym Izabelinie to nawet nie myślę. Wiem jaki tam jest poziom cen. Myślałem bardziej o działce w Truskawiu. Oczywiście Klaudyn i Lipków też są ok. ale wszystkie oferty jakie tam znalazłem to działki grubo pow. 2000m2 a takie niestety sporo kosztują.

Pozdrawiam

aldam1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Szkolnej :D

Projekt kanalizacji juz jest, Dzial inwestycji gminy czeka teraz na pieniadze z Unii.W pierwszej kolejnosci bedzie Hornowek. Realizacja 2008 -2010.

 

W poniedzialek jade porozmawiac z wojtem,czy mozna przyspieszyc chociaz "nasz" kawalek, te 80m do Kurowskiego ( jest spadek w tamta strone -wiec OK od strony technicznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu przeglądam oferty agencji Kampinos i innych w necie. Ale nic nie mogę znaleźć w pieniądzach jakie mogę na ten cel przeznaczyć (około 200tys)

 

 

CENY DZIALEK W OKOLICY:

 

KOCZARGI 350 PLN

LIPKOW 350-450 PLN w

KLAUDYN - SYLSZALEM ZE JUZ OKOLO 500PLN

BORZECIN 250 PLN

 

W Lipkowie i Koczargach min 1000m pod dom.

 

Pozostaje wiec tylko tobie jakis Zaborowe lub Leszno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Szkolnej :D

Projekt kanalizacji juz jest, Dzial inwestycji gminy czeka teraz na pieniadze z Unii.W pierwszej kolejnosci bedzie Hornowek. Realizacja 2008 -2010.

 

W poniedzialek jade porozmawiac z wojtem,czy mozna przyspieszyc chociaz "nasz" kawalek, te 80m do Kurowskiego ( jest spadek w tamta strone -wiec OK od strony technicznej).

 

Thomasso,

a co z pomyslem, zebysmy niezaleznie od planow gminy sprobowali sie podlaczyc do kanalizacji przy Kurowskiego? Z tego co pamietam byl problem ze znalezieniem firmy, ktora mialaby to wykonac, ale poza tym nie bylo przeszkod.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...