Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktos wie, jaka wydajnosc musi miec hydrofor do automatycznego podlewania ogrodu? Powierzchnia do podlewania ok. 600m2, hydrofor do studni abisynki.

 

Chyba powinnaś zacząć od projektu systemu nawadniania. Jak już będziesz wiedziała ile masz linii nawadniających i ile zraszaczy w każdej linii to będzie mogła policzyć jaką potrzebujesz wydajność hydroforu.

Tutaj masz o projektowaniu: http://www.iglak.pl/gardena/index.html

a tutaj tabelkę z wydajnością poszczególnych zraszaczy http://www.iglak.pl/gardena/obliczman.html#wydajnosc

 

 

Podane przykłady dotyczą gardeny, ale w innych systemach np. Elgo jest dość podobnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie, jaka wydajnosc musi miec hydrofor do automatycznego podlewania ogrodu? Powierzchnia do podlewania ok. 600m2, hydrofor do studni abisynki.

 

Chyba powinnaś zacząć od projektu systemu nawadniania. Jak już będziesz wiedziała ile masz linii nawadniających i ile zraszaczy w każdej linii to będzie mogła policzyć jaką potrzebujesz wydajność hydroforu.

Tutaj masz o projektowaniu: http://www.iglak.pl/gardena/index.html

a tutaj tabelkę z wydajnością poszczególnych zraszaczy http://www.iglak.pl/gardena/obliczman.html#wydajnosc

 

 

Podane przykłady dotyczą gardeny, ale w innych systemach np. Elgo jest dość podobnie.

 

Pozdrawiam,

 

Pewnie tak jest najprosciej i najbardziej szczegolowo, ale ja potrzebuje te studnie na teraz, do budowy, a ogrod bede projektowac za rok lub poltora. I stad moje pytanie - jakie sa Wasze doswiadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia,Emila- poziom wod gruntowych jest za wysoki.

Dzisiaj sciagalismy humus i jest mokro. Wode mieli podlaczac juz w tym tygodniu- zaczynajac od nas , ale w takich warunkach nie da rady. Na glebokosci 1,5m-1,8 bedzie sie osuwac ziemia .Rozmawialem z p.Danuta -prosila o przekazanie informacji.

Najwczesniej woda za 2 tygodnie.Woda bedzie potrzebna dopiero w momencie murowania fundamentow, czyli czasu jeszcze troche jest.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

A nie będziecie mieć robionego niedługo przyłacza wodociągowego? Nam w Mokrych Łąkach powiedzieli, że pierwsze prace są planowane obok naszej działki - myśleliśmy, ze to u Was :roll:

U nas ma być woda w przyszłym tygodniu.

 

Pozdrawiam,

 

Na razie nie myslelismy o podlaczaniu wody. Zajmiemy sie tym w lecie. Na potrzeby budowy bedziemy wiercic abisynke. To sprawdzone rozwiazanie, no i woda za darmo.

 

Thomasso,

masz juz prad? Bo ja jak rozumiem moge wznowic rozmowy z Paciorkiem dopiero jak bede miec pozw. na budowe? Bez tego nie da rady pociagnac kabla od slupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,Thomasso,

Dzięki za info. W takim razie będziemy czekać.

Nasz kierownik budowy planuje start na ostatni tydzień marca więc chyba dobrze wyjdzie.

Thomasso - czy możesz powtórzyć, która działka jest Twoja? Przepraszam, ale gdzieś mi umknęła ta wiadomość :oops:

Wiesz już, skąd będziesz brał beton z gruszki?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania ok. 130 stempli długosci ok. 2,80 - 3 m, cena 4 zł/szt.

oraz podłączenie prądu budowlanego od słupa czyli warkocz (taki gruby kabel, który idzie od słupa w ulicy) i słup drewniany.

pozdrawiam

justa

Aha, a ja potrzebuję pilnie kawałek styroduru do podmurowania pod drzwiami balkonowymi, może komuś został, chętnie odkupię, bo nie chce mi się kupować całej paczki, a EIMUND (będzie robił u nas wylewki) powiedział, że lepszy styrodur niż cegły.

 

piasek kwarcowy mozna kupic w Babicach na ul. Kutrzeby (tam gdzie jest oczyszczalnia ścieków) luzem i w workach. Cen obecnych nie znam, ale tel. do nich podawał ktoś na forum Babic

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...