Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

troche padalo i jest "troche" wody, mam nadzieje ze jutro osusza, :-)

i maja byc jutro bloczki. Fundamenty mamy troche nizej niz u Ciebie, stad taki poziom wody. Nasza sciana fundamentowa to 1,1 m + 30cm lawa.

 

W piatek oglosoli przetarg na przylacza pradu na Szkolnej, procedura wiec ruszyla - optymistycznie licze na 5 miesiecy.

Warunkow przylacza (juz po wprowadzeniu zmian ) jeszcze nie ma :-(, wiec pradu budowlanego jak nie bylo tak nie ma. Bede walczyl dalej

 

Widzialem Wasz porotherm ( z Czech sciagaliscie ?). U mnie tez zamowili, ale niemiecki

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcialabym Wam napisac w jakim fajnym miejscu sie budujecie/budujemy/mieszkamy. Dzisiaj jak dojezdzalismy do Izabelina tuz za cmentarzem w Laskach staly dwa losie. Jeden po jednej stronie ulicy, drugi po drugiej i bidulki baly sie przejsc jeden do drugiego. W koncu jeden sie odwazyl i wrocily do lasu. Zupelnie niecodzienny widok.

 

Losie? Poznalismy sie z nimi! Kiedy przyjechalismy z Lukaszem pierwszy raz do Hornowka obejrzec dzialke to stal na niej los - stwierdzilismy ze to znak i ja kupilismy :-) a on od tamtej pory nigdy wiecej sie u nas nie pokazal - za to mamy koze, ktora zjada wszystko co rosnie i nie jest 30-letnim drzewem...

Bo łosie wypoczywają pod moim domem często za płotem.Przykro mi.

 

U Ciebie za plotem? A gdzie to jest dokladnie? Chcialabym je jeszcze kiedys zobaczyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam sie ostatnio, ze developer kupil 11 dzialek prze Federowicza w Hornowku. Czy krtos z Was ma jakies informcje dotyczace tego, co zamierzaja nam tam zbudowac? Czy te dzialki sa po stronie cmentarza, czy po przeciwlelej?

A co to za developer i kiedy zamierza ruszyc z budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam sie ostatnio, ze developer kupil 11 dzialek prze Federowicza w Hornowku. Czy krtos z Was ma jakies informcje dotyczace tego, co zamierzaja nam tam zbudowac? Czy te dzialki sa po stronie cmentarza, czy po przeciwlelej?

A co to za developer i kiedy zamierza ruszyc z budowa?

 

Po przeciwnej. Po stronie cmentarza jest działka forumowicza Abb i obok moja.

Niestety nic więcej na temat tego developera nie wiem. Ale na pewno obowiązują go ograniczenia planu zagospodarowania - te działki podobnie jak

moja są jako Me/RL czyli jest ograniczenie zabudowy 20%.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialam sie ostatnio, ze developer kupil 11 dzialek prze Federowicza w Hornowku. Czy krtos z Was ma jakies informcje dotyczace tego, co zamierzaja nam tam zbudowac? Czy te dzialki sa po stronie cmentarza, czy po przeciwlelej?

A co to za developer i kiedy zamierza ruszyc z budowa?

 

Po przeciwnej. Po stronie cmentarza jest działka forumowicza Abb i obok moja.

Niestety nic więcej na temat tego developera nie wiem. Ale na pewno obowiązują go ograniczenia planu zagospodarowania - te działki podobnie jak

moja są jako Me/RL czyli jest ograniczenie zabudowy 20%.

 

Pozdrawiam,

 

no to fatalenie bo to obok mojej dzialki :-( planujemy sie budowac przy bajkowej... nie pozostaje nic innego jak tylko trzymac kciuki za to by nie wycieli za duzo drzew, nie postawili jakis koszmarkow i nie probowali zmienic planu zagospodarowania np. stawiajac szeregowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomasso,

Zamówiłam "normalny" Porotherm w Macierzyszu, a dostałam czeski... W obecnej sytuacji nie powinnam marudzić, bo co to znowu za różnica (polski ma 25cm, a czeski 24cm). Niemniej mam dyskomfort, że hurtownia mnie nie ponformowała o tym fakcie.

 

Mam nadzieję, że się uda Wam wypompowac wodę. No i ostatnio nie padało:)) Nasz fundament faktycznie był płycej.

 

Co do prądu - my mamy termin przyłącza na październik, więc już czas najwyższy, żeby się energetyka brała za robotę!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Fakt, niefart z tym prądem budowlanym. mam nadzieję, że w końcu Wam podłączą na czas.

Z tego co piszesz wynika, że pewnie wprowadzimy się w podobnym terminie. My ustaliliśmy sobie termin na jesień 2008. Czyli normalne tempo, przy którym jeden obsuw nie niszczy nam harmonogramu;))

Pozdrawiam sedecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie, bo mamy ambitne plany wprowadzic sie w wakacje 2008. :D

 

Klememi - co do pradu - do piatku powinno sie udac z budowlanym.

( mam nadzieje :D )

Byla jak to okreslaja nieziemska awantura w ZEWT- wszystkie warunki jakie mamy ida do wymiany. Poniewaz nie bylo mnie kilka dni, moja zona ze swoja stanowczoscia zadzialala - po awanturze w piatek- dzisiaj odebralismy nowe warunki i umowe na prad budowlany.

Kilkanasciie wizyt i juz :roll:

 

Jesli mozesz -poczekaj do konca tygodnia- pan P. ma zakonczyc instalacje do piatku- w razie czego prad masz u mnie :wink:

 

Margaret- z Porothermem jest klopot - brakuje go wszedzie. Transporty przyjezdzaja mocno okrojone- u nas prawdopodobnie bedzie z Niemiec.Jutro zaczynaja murowac bloczki- i do konca tygodnia powinien byc stan "0".

I jeszcze raz serdecznie dzieki- (stawiam obiad :D ) za pomocna dlon.

 

Klememi, Margaret, Hubuniek

Musimy sie koniecznie spotkac "cala trojka/czworka inwestorska "- np. w Kampinowce w Izabelinie. Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety plotka głosi że developer będzie budował bliźniaki - zmiany na szeregowce chyba nie dostanie (teoretycznie nigdzie w Izabelinie nie ma pozwolenia na taka zabudowe).

 

Mówicie o awanturze z ZEWT, ciekawy jestem jak Wasze boje z gazownią - tam dopiero jest bałagan!

 

Jeśli chodzi o kogoś od karton gipsu i dociepleń to polecam Czesława lub ludzi ze Składu w Izabelinie - kontakt na forum.

 

Pozdrawiam i przypominam sie z http://www.forum.izabelin.waw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety plotka głosi że developer będzie budował bliźniaki - zmiany na szeregowce chyba nie dostanie (teoretycznie nigdzie w Izabelinie nie ma pozwolenia na taka zabudowe).

 

Mówicie o awanturze z ZEWT, ciekawy jestem jak Wasze boje z gazownią - tam dopiero jest bałagan!

 

Jeśli chodzi o kogoś od karton gipsu i dociepleń to polecam Czesława lub ludzi ze Składu w Izabelinie - kontakt na forum.

 

Pozdrawiam i przypominam sie z http://www.forum.izabelin.waw.pl

 

Czesław ma teminy zajęte do końca roku.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów!

Jeśli ktoś z Was ma kontakt na sprawdzonego wykonawcę bram ogrodzeniowych i ogrodzeń to bardzo proszę o kontakt na priv. Brama ma być przesuwana, dl. 5m.

Również się przyda kontakt do kogoś kto wymurował by ogrodzenie z klinkieru. Robota w Borzęcinie. Dzięki i pozdrawiam. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...