Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc Margaret,

ja mam kilka jescze tych pustakow wentylacjinych,

ale jeszce nie wiem ile ich potzrebuje, jest mi cziezko ocenic, ale jesli mi zostanie to nie wencej niz 4-5 szt, na wet mi moze zabraknie. Ja znalazlam w skladzie w St. Babice, ul Warszawskej, jak sie idzie w stronie Zielonek po lewej stronie, tam mieli jeszsze tydzien temu, caly palet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche z innej beczki:

na jakim druku trzeba dostarczyc do gminy oświadczenie kierownika budowy przed ruszeniem z pracami - na druku z gminy czy na standardowym (czyli takim, ktory dostane z frimy bud)?

 

I jak dlugo czeka sie na wydanie dziennika budowy ze starostwa - a moze daja od reki?

 

I jeszcze jedno wazne pytanie - czy z rozpoczeciem prac trzeba czekac 2 tyg na uprawomocnienie czy jesli mamy plan zagosp to mozna od razu (tzn po tygodniu od zgloszenia) startowac?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

 

Pierwsza rzecz: odbierasz pozwolenie na budowę (w starostkie w Ożarowie) i od razu kupujesz dziennik budowy.

 

Powinni dac Ci też druczki - m.in oświadczenie o podjęciu obowiązków kier. bud oraz oświadczenie o rozpoczęciu prac. Jeśli Ci tego nie dadzą - to takie formularze są na końcu dziennika budowy. Trzeba je skserować i wypełnić.

 

Wypełnione oświadczenie o rozpoczęciu prac (oryginał) razem z oświadczeniem kier. budowy (oryginał) i kopiami jego uprawnień (2 strony) zawozisz do Nadzoru Budowlanego - mieści się tam, gdzie starostwo powiatu w Ożarowie.

 

Po 7 dniach od dostarczenia w/w dokumentów rozpoczynasz prace.

 

 

 

W starostwie jest możliwość wydania od razu prawomocnego pozwolenia na budowę - ale nie wiem, jak to dokładnie wygląda. W Kazdym razie nie jedź tam (czyli do starostwa), tuż przed końcem pracy bo nic nie załatwisz :-?

 

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

 

W starostwie jest możliwość wydania od razu prawomocnego pozwolenia na budowę - ale nie wiem, jak to dokładnie wygląda. W Kazdym razie nie jedź tam (czyli do starostwa), tuż przed końcem pracy bo nic nie załatwisz :-?

 

 

Witam !

 

Wczoraj to ćwiczyłem :)

Przy odbieraniu PNB dopisujesz klauzulę "Zapoznałem się z treścią decyzji i nie będę się od niej odwoływał, data, podpis" i wtedy dostajesz od razu klauzulę ostateczności.

 

Do rozpoczęcia prac składasz

zawiadomienie_o_zamiarze_rozpoczecia_budowy.pdf

a kierownik wypełnia Ci:

oswiadczenie_o_podjeciu_obowiazkow_kierownika_budowy.pdf

Do tego jeszcze xero PNB, uprawnień kierownika, oraz zaśw. o przynależności od Izby Inżynierów i po tygodniu możesz rozpocząć budowę.

 

Wyżej wspomnianie druczki znajdziesz tutaj: http://bip.pwz.pl/pl/bip/Urzad_Powiatu/pinb_dokumenty_do_pobrania/

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis spadła na mnie jak grom z jasnego nieba kolejna "cudowna" informacja.

Po raz drugi oddali nam dokumenty ze starostwa! Czy ja komus cos zlego zrobilam, ze mam takiego pecha?

 

Co tym razem? Uwaga: brakuje 2 słow "działka niezadrzewiona" czego nie dopisał architekt od zagospodarowania dzialki pan Adam Korczak z Akami (przedstawieciel m.in. Archonu), ktory zreszta byl glownym winowajca pierwszego wycofania papierow (ustawil smietnik na drodze gminnej i zapomnial sie podpisac tylko w 4 miejscach, pomylil tez oznaczenia szambo-sciezka). Po drugie, geodeta nie zaznaczyl podobno orientacji w terenie na mapie do celow projektowych - jakim cudem zapomnial? Nie wiadomo. Czy to nie dziwne, ze na jednej osobie kumuluje sie tyle przypadkow niekompetencji?

 

I dlaczego tego nie zauwazyli, kiedy pierwszy raz oddawali nam dokumenty?

 

Kiedy juz w koncu dadza nam to pozwolenie to chyba bede tydzien chodzila zalana ze szczecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...