Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

Klememi, i jak, zalali te ławy? U nas z ziemią też nie za dobrze, wciąż zastanawiamy się, co zrobić. Tuż przed sprzedażą poprzedni właściciel, co by wyrównać teren, a właściwie trochę podnieść, nawiózł jakieś 0,5m "śmiecia" :evil: Tzn. glina ze śmieciami z budowy Tesco. Dosłownie, bo i kable jakieś da się znaleźć i pustą buteleczkę szklaną... A przede wszystkim masa kamieni. Mam teraz problem, czy nawieźć jeszcze pół metra dobrej ziemi (bo i tak muszę troszkę teren do ulicy podnieść - będzie w przyszłości dalekiej asfalt, a już teraz jesteśmy ciutek poniżej drogi), czy zebrać z powrotem te pół metra i wywieźć (gdzie??????) a nawieźć cały 1metr? I jaki to jest koszt???

 

U nas wyjmowali wszystko - glownie gruz, stare ławy, śmieci. Potem miejscami zalewali betonem (poszlo 13m3), miejscami musieli deskowac. Tam gdzie grunt byl ok, lali ławy bezposrednio w grunt. Troche to oczywiscie kosztowalo, ale podobno tak trzeba.

 

Dziś zaczeli sciany fundamentowe.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ania,

ja bym wybrala te smieci (kable , butelki, kamienie na bok) a dowiozla bym ziemi i podnioslabym teren. U nas jest 60cm humusu na glinie, przemieszana s piaskem. Z jedenj stronie jest to zle, musielismy zrobic wieksza sciana fundamentowa. Ale sz druje, dluzej wytrzemuje wilgoci 92 lata temu na wszystkich okolnych dzialek, wyschla trawa, a u nas byla caly czas zieona)Tyle ziemi, ze by podniesc cala dzialka to majatek. U nas we fundamentach weslo 19 kamazow piachu! A to w porownanie ze by podniesc teren calej dzialke prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

znalezlismy ekipe :)))

takze po tygodniowym przestoju ruszamy dalej

u nas stan taki: piwnice wykopane, sciany z bloczkow stoja

teraz czas na 1 strop

 

a propos piachu i ilosci wywrotek

u nas piwnica na 2,60 cm, powierzchnia - 100m2

to byly ilosci piachu

ktory co smieszniejsze jest przechowywany (odplatnie) bo potem bedziemy z niego robili podsypke na 90 cm

pozdrawiam

wszystkich przyszlych sasiadow:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUCI gdzie stawiasz dom??

my tez chcemy karpiowke, tylko nie wiem jescze jak ja klac, czy w luske czy w koronke, chetnie bym obejrzala efekt

pozdrawiam

 

zapraszam gdzies za 2 tygodnie :D - od dzisiaj dzialajaj dekarze, najpierw fiolia, laty, pozniej karpiowka

 

a dachy z karpiowka mozna obejrzec

w Lipkowie na Moscickiego jadac w strone Starych Babic po prawej stronie- maly dworek

na Wieruchowskie- niedaleko Zielonek

i pomiedzy Larchorzewem a Grotami ( niedsleko stawu) w jednej z uliczek ( chyba Prusa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po baaaardzo dlugiej nieobecnosci.

 

Trafilam do Hornowka w sobote i az mi dech zetkalo, tyle nowych domow rosnie w gore, ze az milo popatrzec :-) Wszystkim Wam bardzo zazdroszcze - u nas ciagle pusto, a wlasciwie pelno, bo sasiad zarzucil nam dzialke odpadkami ze swojego podworka :-(

 

Kto z Was buduje przy Fedorowicza? Jakies nowe wiesci o deweloperze?

Danka, a co z Twoimi planami? U nas na przy dzialce stoi slup elektryczny - wyglada na to, ze podlacza nam prad jeszcze w tym roku :-) I chyba jednak zaczniemy w przyszlym roku!

 

Pozdrowienia,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo budujaca!

 

Krotkie pytanie - czy 23.000 (za Comfo Control pelna automatyka lub 21.000 za standard) za system wentylacji mechanicznej z reku + dodatkowo 10.000 za GWC to duzo? Czy ceny tak poszly w gore? To wycena z rekuperatory.pl.

Jesli Wasze oferty byly lepsze, kto bedzie Wam robil instalacje?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Agatja,

moja ekipa ot dachu sie specilaizuje w karpiuwce i to w skomplikowane dachy (wole oczka). Robili tez ten dom na ul. Fedorowicza, po lewej stronie. My z nimi umowa podpisalismy w lutym!!Wiem ze po naszej budowie , wchodza na dach 900m^2. Terminy maja na stycein, ale mozna sie ich zapytac osobiscie. Dekarz ma na imie Robert Koprowski. sa u nas w naj blizsych 2 tygodnie codzieniie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze Izabelińscy, mam pytanie o hurtownię materiałów, gdzie radzicie kupować deski szalunkowe, stemple, beton, terrivę, dachówkę itp? cegły kupiłam wcześniej, więc tego nie potrzebuję.

 

Witam !

 

Hurtownia:

We wszystkie budowlane drobiazgi zaopatruje się w Budomix'ie. Wygodny układ bo ekipa sama bierze co potrzebuje a ja tylko co jakiś czas wpadam i płace. Dzięki temu nie mam telefonów typu "Panie, potrzebujemy kilo gwoździ". W/g mojego rozeznania ten skład jest najtańszy, ale też niestety najgorzej zaopatrzony.

 

Deski:

Na ul. Warszawskiej w Babicach, Zielonkach itp. masz co najmniej 4 składy drewna, w każdym mają deski. Ceny od 600 do 650 netto, ale w niektórych daje się dogadać "bez VATu".

 

Stempli sam szukamtylko ja potrzebuje 3,5 metrowe.

 

Bloczki betonowe i Teriva: betoniarnia Henryk Roszczyk na Andersa w Janowie

lub PRO-BUD w Klaudynie na Ciećwierza 2 - Ci drudzy oferują również nadproża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki, spróbuję. Korzystałam dotychczas z Domix-u w Ożarowie (ul. Poznańska 231 tel. 22/ 722 14-74. Kupowałam też tam stemple. Dogadałam się z dostawą na plac budowy ale jeden z worków z cementem był zbrylony i kierowca nie chciał zabrać. Natomiast część desek do szalunku jest powyginana tak, że nadają się tylko do ogniska. Nie wiem jak jest gdzie indziej. Za deski płaciłam po 580 zł netto/m3. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów ze Szkolnej. Wróciliśmy z wakacji i przeglądamy zaległe informacje :D

Pewnie jak pojedziemy na działkę to nie poznamy okolicy :wink:

 

Na szybko - odp dla Klememi w sprawie reku. My robimy z rekuperatory.pl. Wycena zależy od kubatury budynku i ilości punktów. U nas wycena za wersję standard wynosi 14 400 netto, za comfo 19700 netto. Wybraliśmy wersję premium. Podejrzewam, że Wasz dom będzie większy, więc i instalacja musi byc większa. GWC w przybliżeniu 10 tyś brutto (42 m).

 

Pozdr.

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy wersję premium. Podejrzewam, że Wasz dom będzie większy, więc i instalacja musi byc większa. GWC w przybliżeniu 10 tyś brutto (42 m).

 

A na jakich rurach? Awadukt czy zwykłych PVC?

My odbieramy od nich wycenę w przyszłym tygodniu. Zastanawiam się czy jest sens dopłacać do tych specjalnych rur, bo różnica jest znaczna, a nie jestem jakoś przekonany, że są wiele lepsze...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stormy,

My będziemy mieli GWC Rehau. Zdecydowanie jest różnica. Rehau ma inną strukturę ścianek i lepiej przewodzi ciepło. Do tego jest to wersja antybakteryjna. Skąd wiesz, ile metrów PCV możesz położyć? Można zrobić dłuższy wymiennik, ale wtedy opory przepływu są większe = potrzebny większy wentylator.

 

Poza tym uważam, że jak wydaję już kilkadziesiąt tys zł na system rekuperacji to powinien byc dobrze zrobiony od A do Z - wtedy będzie działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stormy,

My będziemy mieli GWC Rehau. Zdecydowanie jest różnica. Rehau ma inną strukturę ścianek i lepiej przewodzi ciepło. Do tego jest to wersja antybakteryjna.

 

Awadukt thermo to jest właśnie Rehau. Skąd wiesz, że jest różnica? Masz jakieś porównanie? Czy tylko zapewnienia sprzedawcy? Wiadomo, że rura która nazywa się "rura do GWC" będzie dużo droższa od rury zwykłej, nawet jeżeli się niczym nie różni. A nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś niezależnego porównania skuteczności GWC na rurach zwykłych i Rehau.

A akurat ta antybakteryjność mnie najmniej przekonuje. Dobrze wykonany GWC jest ułożony ze spadkiem w kierunku czerpni, tam ma odpływ do studni chłonnej, więc w nim nie będzie się zbierała wilgoć to niby jakie tam mają być bakterie?

 

Być może też wezmę te rury Rehau, ale jak na razie sprzedawca z rekuperaotry.pl jakoś nie do końca mnie przekonał...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stormy,

 

Rozumiem Twoje watpliwości.

Niemniej Rehau jest z dodatkiem srebra, które ma własności antybakteryjne. A wilgoć będzie w rurze - choćby w tym najniższym odcinku. I trzeba ją czyścić (tzn tą studzienkę) co jakiś czas (z tego co pamiętam to raz na rok).

Co do struktury materiału to podobno jest inna, ale nie jestem specjalistą od tworzyw to się nie wypowiem.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...