Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

My tez mamy wycene na Awadukt antybakteryjna Rehau.

Woda ma byc odprowadzana do studzienki chlonnej. Poza tym moim skromnym zdaniem w takich rurach raczej rozwijac sie beda grzyby/plesnie, w dalszej kolejnosci bakterie. Stad waham sie czy warto placic za "antybakteryjnosc" rury.

 

W kazdym razie dzis wysylam projekt do kilku innych firm i zobaczymy jaka bedzie ich wycena. Poza tym nie do konca przypadl mi do gustu projektant instalacji z rekuperatory.pl, ktory przewody chcial umiescic glownie w sufitach podwieszanych, ktorych nie znosze zamiast np w stropie lub na stropie. Wiem, ze troche trzeba przy tym glowka popracowac, ale az tak leniwego projektanta dawno nie spotkalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niemniej Rehau jest z dodatkiem srebra, które ma własności antybakteryjne. A wilgoć będzie w rurze - choćby w tym najniższym odcinku. I trzeba ją czyścić (tzn tą studzienkę) co jakiś czas (z tego co pamiętam to raz na rok).

 

Wydaje mi się, ze nie powinno być wilgoci nawet w najniższym odcicnku.

A studnia chłonna to w uproszczeniu dziura w ziemi wysypana żwirem, nie bardzo sobie wyobrażam co tam można czyścić.

A co do przewodności rury to sprzedawca przyciśnięty pytaniami sam przyznał, że w okresie zimowym to nie ma specjalnej różnicy między rehau a pvc, że bardziej odczuwalna jest latem. Potem w tej samej rozmowie przyznał, że jak jest bardzo upalnie i dom ma sporo okien to GWC i tak nie wystarczy do utrzymania chłodu w domu i trzeba montować klimę. A prawdopodobnie różnica w cenie między rehau a pvc jest porównywalna z kosztem klimy.

Tak więc to wszystko mi wygląda mało wiarygodnie...

 

Do tego jeszcze dochodzi taka kwestia, że przy cenie GWC na poziomie 10tyś. opłacalność tej inwestycji jest dyskusyjna a okres zwrotu bardzo długi. Pamiętaj, że GWC zarabia na siebie praktycznie tylko zimą, jesienią i wiosną system przełącza się na czerpnie ścienną, bo GWC nie ma wtedy sensu.

Tak na prawdę główną rolą GWC jest to, żeby w zimie rekuperator nie zamarzał, bo wtedy musi sie wyłączać i strasznie traci na sprawności.

 

Dla jasności - Rehauowi nie mówię nie, po prostu się zastanawiam.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hip hip, hurra!!! Złożyliśmy w piątek papiery z PnB!!! Jak mowiłam, bez wyłączenia naszych pięknych nieużytków z produkcji rolnej :lol: Niestety coś ciężko się do nich dodzwonić, nie wiem kiedy wyłączą...

 

Stormy, dzięki za namiary, które zamieściłeś :D , choc nie dla mnie. Siedzę ostatnio i wszystko spisuję, jak przyjdzie czas, to się przyda :D

Klememi, a my zaszaleliśmy i zamówiliśmy od razu 4 mapki do celów projektowych i w ciągu miesiąca jak by było potrzebne to geodeci obiecali, że dorobią szybko więcej :lol: Bogu dziękuję, że nie muszę mieć gazu ani wody :D :D :D Niestety więc nie pomogę Ci z tymi problemami...

 

Ruszyła budowa na rogu Kurowskiego i Pietkiewicza :lol: Już nie pamiętam, kto się nią chwalił... Maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA,

my tez mielismy na poczatku 4 mapki. Tylko, ze pani architekt ktora robila "tylko" albo "az" projekt zagosp dzialki pomylila sie (zreszta to dluzsza historia opisana wyzej) i stad mamy juz tylko jedna. W czasie walk ze starostwem mapki sie zdeaktualizowaly wiec czasem nie warto od razu zamawiac wiecej niz 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeni,

ale to do gazu i tak ci nic nie da. Na mapce MUSI!! byc naniesiony budynek,(ktory juz stoi) aktualny.Nie moze byc ta mapka, ktora byla do celow projektowych. My dopiero teraz zalatwiamy gas..Dla tego uwazam, ze sposob jak to jest rozwiazane jest mala paranoja, tylko wyczaganie dodatkowych pieniedzy. Nie muwiac ze jak sie dowiedzialam w sprawi gazu sie wystapuje o pozwolenie na budowie, i sie ma osobny dziennik budowe!! na instalacje gazowej.

W sprawie pradu nic nie wiem i sie nie interesowalam. Ale to widze czarno. Na razie jest budowlany i jakos idzie, bede sie martwic poznej. Musimy zalatwic gas przed zima, bo bedzie problem s ogrzanie naszego 'kolosa".

Gorzej s tej kanalizacji.. Na wiosna nikt nie bedzie kopal, bo za wysoko wod gruntowych, nie zejda tak dleboko na 3m.Woda nam podlaczyli dopiero miesiac temu..;-(( My zaczyname szukac szambo, bo jesli go nie wstawimy na jeseni, na wiosny, tez s powodu tych wod gruntowy, nikt nie bedzie chcial kopac u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez, wszystko od a- do z zalatwi jedna osoba, ale czas na ocekiwanie na podpisanie umowy s gazowni jest bardzo, bardzo dlugi!!Moj kolega czekal rok! Dla tego szukalismy czlowieka, ktory muwil ze sie da zalatwic szybcej. Naj-gorsze jest to ze my mamy gas na dzialce w rurzy.. a nie moge s nim korzystac..;-(( (Na dodatek muse zaplacic za 2 projekty: jeden za skrocenie rury, a drugi za podloczenie. Nie mowiac ze ta rura mi przeskadza bo jest zakopana przy linji ogrodzenia, a ja bym chciala juz zagospodarowac dzialce..ale dopuki ja nie wykopie, nic nie zrobimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stormy,

Ja sprawę GWC traktuję jako zapewnienie komfortu w upalne lato, a nie jak dodatkowy zysk na ogrzewaniu. Poza tym bez GWC rekuperator musi być naprawdę dobry, aby nie przemarzał (i nie zżerał dodatkowej energii) w mroźną zimę.

 

Klememi,

U nas kanały będa prowadzone w stropie, nie będzie żadnych podwieszanych sufitów. I to jest projekt z rekuperatory.pl. Tylko, że u nas na górze będzie nieużytkowe poddasze i tam jest miejsce na rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

my juz umowe z gazownia podpisalismy! Wydzwanialam do nich prawie co tydzien i w koncu sie udalo.

 

Margaret,

u nas tez mozna prowadzic w stropie, tym bardziej ze strop bedzie mial 30 cm grubosci, ale trzeba troche pomyslec gdzie sie przebijac, a tego juz sie panu nie chcialo (mamy pomieszanie pojedynczych i podwojnych belek stropowych). Z pietrem juz w ogole jest prosto, bo przewody moga byc na stropie - w przestrzeni wentylowanej stropodachu.

Mam w zanadrzu projekt ktory robil nasz architekt ale nie podobalo mi sie usytuowanie anemostatow w salonie i stad oczekiwalam inwencji od rekuperatory.pl, bo przeciez robia to na co dzien. Ale sie nie doczekalam.

 

A o szambo na razie sie nie martwie, i tak przed czerwcem sie nie wprowwadzimy. Choc moze zacznijmy ich wszyscy zbiorowo meczyc, to moze cos sie ruszy z ta kanalizacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A owszem _ANIU, to moja budowa ruszyla na rogu Kurowskiego i Pietkiewicza. WRESZCIE!!!

Wszystkich chetnych zapraszam do odwiedzenia (jestesmy na dzialce jak stoi czarna Toyota RAV4).

 

Z dobrych wiadomosci jest to, ze szybko zalozyli nam prad budowlany, i ze wody gruntowe byly na tyle nisko, ze kopanie dolu odbylo sie sprawnie i bez zadnych pomp, iglofiltrow itd., ktorymi bylismy straszeni.

 

Nie udalo sie nam za to dokopac do wody...

 

Tez rozwazamy te rekuperatory.pl, mamy juz wstepna oferte i musimy tylko podjac ostateczna decyzje.

 

Musimy tez wyciac drzewo - czy macie moze jakies namiary na kogos, kto mogly sie tego podjac?

 

PS. Musialam zmienic login, bo na stary mnie nie logowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

U nas przewody mają iść stropie w warstwie izolacji - przeowdy prostokatne o przekroju 5x15 - pozostaje tylko przewiercic się przez pustaki stropowe, a to nie jest problem. Tylko w miejscu gdzie będzie szedł pion kanalizacyjny obok pionu wentylacji pozostawiliśmy otwór w stropie.

 

Tak. sa nawet przewody 6x20, ale skoro facet z rekuperatory.pl o tym nie wiedzial, to kiepsko to widze. Jak widac, ilu przedstawicieli tyle opinii. Najwiekszego pecha chyba miala Muci, zwlaszcza jesli chodzi o usytuowanie czerpni baaardzo blisko wyrzutni.

No nic, czekam na inne projekty i wyceny, bedzie co porownywac. Moze inni wypadna jeszcze gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...