Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agatja,

 

Ja brałam drewno ze składu w Starych babicach - przy trasie Warszawskiej - 400 m po prawej stronie w kierunku Leszna - koło stacji Auto-gazu.

 

Nie polecam tego składu - kilka krokwii z powaznymi wadami - skończyło się na dobijaniu krokwii równoległych.

Poza tym impregnacja się zmyła i musimy malować ponownie :cry:

 

Jakbym miała wybierać to chyba skorzystałabym z tartaku z dala od warszawy gdzie impregnują ciśnieniowo...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bralismy ze skladu w Jankach, telefonu nie znam, bo to zalatwial moj kierownik budowy. Moje dekarzy strwierdzili ze drewno jest super. Okazalo sie ze to jest jeden s malo skladow ktorych nam dali gwarancji dostawa w 2 tygodnie na dodatek sie podial dostawa nie typowych krokiew 14x20, dlugosci 11m i 18X25, 8.70m..

Nie bylo tak zle. Jesli mas zne typowe krokwie, szukaj duzych skladow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do zorientowanych w temaci:

 

czy warto doplacac do jakis super okuc i szyb P4 lub P2? Czy lepiej zainwestowac w porzadny alarm? Czy z takimi okuciami i szybami tez sobie radza intruzi?

Kto jest obczytany lub nie daj boze doswiadczony przez los w tej sprawie, prosze o opinie.

W przyszlym tygodniu mam dac znac jakie chce okna.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o cen szyba p2, jest okolo 10% tansza niz szyba p4 (dla okien drewnianych, w palstykach i aluminiowych nie wiem). Roznica w cen okucia WK2 do WK1 jest okolo 50zl/okucie.Ale jak sie ma szyby P4 i okucia WK2 jest znizka w ubezpiczenie, a i troche sie s tym palnikem pomeczy. Na standart mu starczy stluc szyby, wziac torebka ze stolu i go nie ma...zajmie mu 10s

Jesli ktos cie chce ukrasc i jest dobry to i alarm cie nie uchroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzięła porządne okucia - WK2 i szybę P2. Jeśli mała różnica w cenie to i P4 (zdaje się, że różnią się tylko dodatkową folią). Zawsze to dodatkowe utrudnienie dla złodzieja i szansa, że alarm się włączy zanim złodziej sforsuje okno.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Story "Walka o Pozwolenie na Budowę" ciąg dalszy:

- udało nam się wczoraj odebrać wyłączenie z produkcji rolnej

- dołączyliśmy to do już złożonych papierów o PnB

- pani zajmująca się naszym terenem właśnie poszła na urlop - wraca za 2 tyg :cry: ; w tym czasie pozwoleniami na budowę w tym rejonie nikt się oczywiście nie będzie zajmował :evil: :evil: :evil:

Jeśli chodzi o inne "drobiazgi", to podpisaliśmy wreszcie umowę o przyłącze prądu na czas budowy i przy okazji została nam złożona propozycja przez pracownika ZEWT :o : zrobi nam słup i przyłączy licznik za 2,5tys :-? No i mam dylemat; znalazłam faceta, który podejmuje się tego za 1,8tys, ale rozmawiałam też z takim, co zrobi za 2,6tys. No i nie wiem czy wzięce gościa bezpośrednio z elektrowni jest dobrym pomysłem? Zrobi może szybiciej, ale 700zł (35%!!!) drożej... Co o tym sądzicie?

Maje, witaj! Twoja budowa idzie pełną parą! A czemu wycinacie drzewo? Nie szkoda Wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi co prawda nik propozycji w zakładzie nie składał, ale miałam poleconych dwóch elektryków, którzy załatwiają szybko papiery w zakładzie, ale jeden sobie liczył 2200 a drugi 2500. znalazłam takiego co mi mial wykonać za1500, bo miałam czas 2 miesiące więc sądzilam, że się wyrobię, a jak się okazało przez miesiąc czasu nie mógł się ze mną spotkać na działce, bo coś tam, coś tam, a tu zadzwoniła ekipa że przychodzi 3 tygodnie wcześniej :o a my nie mamy prądu i co? telefon do tego za 2200 i za 3 dni słup stał na działce, skrzynka zawieszona i kwestia założenia licznika przez zakład, a tam reorganizacja i zmiana nazwy zakładu i wymiana wszystkich pieczątek i nie ma kto podpisać i podstemplować umowy :evil:

w ostateczności prąd był w poniedziałek, a ekipa przyszła we wtorek i wniosek taki, że przepłaciłam 700zł, ale ile przy tym zjadłam nerwów i było stresu i telefonów do zakładu...

a mogłam to zrobić bezstresowo miesiąc wcześniej, a życie pokazuje, że 700zł na budowie to kropelka i jak dobrze negocjujesz to szybko to odrobisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po baaaardzo dlugiej nieobecnosci.

 

Trafilam do Hornowka w sobote i az mi dech zetkalo, tyle nowych domow rosnie w gore, ze az milo popatrzec :-) Wszystkim Wam bardzo zazdroszcze - u nas ciagle pusto, a wlasciwie pelno, bo sasiad zarzucil nam dzialke odpadkami ze swojego podworka :-(

 

Kto z Was buduje przy Fedorowicza? Jakies nowe wiesci o deweloperze?

Danka, a co z Twoimi planami? U nas na przy dzialce stoi slup elektryczny - wyglada na to, ze podlacza nam prad jeszcze w tym roku :-) I chyba jednak zaczniemy w przyszlym roku!

 

Pozdrowienia,

Ola

 

Ola,

 

My planujemy ruszyć za 2 tygodnie ( jeśli znowu wykonawca nie ucieknie nam z budowy).Jeszcze chcemy wybrać się na urlop i zaczynamy.

U nas już wszystko przygotowane pod wykopy i fundamenty.

Wczoraj jeżdziliśmy po okolicy i szukaliśmy nowego wykonawcy.W ten sposób nie udało nam się znaleźć, ale inni "dobrzy ludzie" nam pomogli i najprawdopodobniej zaczniemy jeszcze w sierpniu.

Przy okazji zobaczyłam ile nowych domów wyrosło lub rośnie w Hornówku.

Z zazdrością je podziwiam, bo już bym chciała tam mieszakać.

 

Pozdr Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

Widzieliśmy w sobotę kawałek Waszego dachu. Wygląda super!

 

Klememi,

A u Was jakie postępy? Nie mieliśmy czasu podejść w sobotę bo spieszyliśmy się na ślub.

 

Ostatnio mamy hot-line z róznymi potencjalnymi wykonawcami. Stwierdzam, że stan surowy to pestka w porównaniu do wykańczania (głównie siebie;).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret,

my tez sie w sobote spieszylismy, mielismy tylko chwilke na rozmowe z panem od alarmu. Najwiekszy problem to koty oczywiscie - alarm bedzie dzieki nim drozszy o ladnych kilka tysiecy, worek bez dna. Ale i tak sa slodkie :D

 

U nas postepy jak widac, skonczyli wieniec fundamentowy, w czw pojechali do domu bo tez mieli jakis slub. Mimo niespodzianek typu stare fundamenty do wydobycia, sa co do dnia zgodnie z harmonogramem, czyli jesli utrzymaja tempo oddaja nam stan deweloperski 28go lutego. Z tym ze dzis wrocili w dwukrotnie powiekszonym skladzie i obawiam sie ze skoncza duzo wczesniej - Hurrrra!

A ja w zwiazku z tym juz jutro musze wybrac kolor okien i bramy garazowej, a myslalam, ze jeszcze troche czasu mam do namyslu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...