Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

_ANIU, my wzielismy elektryka, ktorego namiary znalezlismy na tablicy w Pruszkowie i jestesmy baaardzo zadowoleni. Chyba nic do tej pory nie poszlo nam tak sprawnie.

W Pruszkowie mowili, ze bedzie problem, bo nie ma licznikow itp.

A my do tego Pana zadzwonilismy we wtorek wieczorem, jak odebralismy warunki z ZEWT, a prad budowlany poplynal u nas w... piatek!

 

Pan sobie policzyl za te usluge 1800 PLN (nawet sie nie targowalismy). Nie pamietam nazwiska, na imie ma chyba Ireneusz, nr tel 601 807 601.

 

A drzewo musimy wyciac, bo jest stare i uschniete i moze niedlugo runac. Pewnie, ze nam szkoda, bo w koncu to jedna z 3 drzew na calej dzialce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Aniia,

po to co my pzryslisy z zakladem elektrycznym, radze sprawdzic najpierw na czyja ziemie lezy slup do ktorego musicie sie podlaczyc. Jesli jest na dzialce sasiada, musicie uzyskac jego pisemna zgoda. Jesli slup jest w drogze gminny..moze cie wziac tanszego elektryka..

Jesli sie okaze ze slup jest u sasiada i sie nie dogadacie, szukajcie takiego elektryka, ktory ma dobre uklade w zakladem w ZET.. bo bedzie cie musieli zmenic warunki..a to DUZO, duzo chodzenia... a o strata czasu i nerw nie wspominam..Nam to zajelo 3!! miesiaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret, klememi, Muci, Maje, RenataS dzięki za odpowiedzi. Już skłaniałam się do skorzystania ze złożonej nam propozycji, jednak post Maje spowodował zwrot o 180stopni :roll: Maje, rozmawiałam z tym elektrykiem w zeszłym tygodniu i to właśnie on nam oferował to zrobić za 1800... Kiedy Wam załatwiał ten prąd?

RenataS, współczuję... Niestety obawiam się, że nas wszystkich czekają jeszcze takie "walki" o różne rzeczy... "Bodajbyś sobie dom budował..." :p :p

Muci, dach "nabiera kolorków" :lol: Wygląda to super! A o Twoich przejściach z ZEWT pamiętam, u nas słup jeżeli nie jest na ziemi państwowej to jest u ludzi których poznaliśmy i są sympatyczni (przynajmniej tak mi się wydaje :lol: ). Zatem mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ANIU, my to robilismy pod koniec lipca - 24 zadzwonilismy do elektryka, 25 spotkalismy sie z nim i przekazalismy papiery, w czwartek 26 stal juz slup, a w piatek 27 przyjechal elektryk z panem z ZEWT, zalozyli liczniki i mozna bylo juz korzystac z pradu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maje, a więc zrobiliśmy tak jak Wy :) Spotkaliśmy się dziś z p.Ireneuszem na dzialeczce :) Zajechało czterech chłopa, wszystko obgadaliśmy, jak swój ze swoim (w końcu mieszkamy blisko siebie, do Ciebie to on ma rzut beretem w ogóle :) ), spisaliśmy jakąś kolejną umowę do ZEWT, najprawdopodobniej w czwartek stanie słup a w piątek podłączą licznik. Dobrze, że zadzwoniliśmy teraz, bo potem on na tydzień wyjeżdża. Jak my odjechaliśmy to panowie zostali sobie jeszcze na polu piwko wypić :lol: Swoje chłopaki :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret,

Tak brąz, ale specyficzny odcien(przynaj mnej, tak wygladalo s ulicy)...Ja jestem na budowie teraz co dziennie w czagu dnia.Wies ostatnie uzgodnienia s hydraulikem, elektrykem.Na dodatek wrocila czesc ekipy murarskej i robia nam ogrodzenie.. a moze sie uda i bede mieli czas na mojej drewutni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas dzis leja chudziaka i mamy stan zero!

W sprawie kanalizacji - do wszystkich zainteresowanych ze Szkolnej - koszt podlaczenia naszych kilku dzialek do kanalizacji w Kurowskiego to ponad 50 tys. Z tego co zrozumialam my mielibysmy te pieniadze wylozyc, a potem (czyli za ok. rok) gmina odda nam kase. Nasz udzial to ostatecznie ok 3000 za samo podlaczenie. Opcja warta rozwazenia moimm zdaniem, przynajmniej nie bedziemy budowac szamba na poltora roku.

Musze jeszcze rozmawiac z wojtem, ale bedzie dopiero 20-go. Sezon urlopowy niestety :(

Gosia, znow przepraszam za moich pracownikow, ktorzy postawili u Was swoja rozlatujaca sie przyczepe. Maja ja zabrac w tym tygodniu. Po raz 55-ty tlumaczylam im ze granica idzie tam gdzie biale slupki, ale jak grochem o sciane.

 

Pozdrawiam,

e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Spoko, przyczepa na razie nie jest problemem. Dachówki rozstawiliśmy więc jest OK.

 

Co do kanalizacji. Myślę że moglibysmy rozważyć opcję, ale:

- powinniśmy dostać gwarancję gminy, że nam zwrócą część kosztów i

- kiedy będzie budowana ta właściwa kanalizacja (bo jak za 5 lat to mało mi się to podoba).

 

To tyle ode mnie. A jak inni?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaret, to i ja chyba się przejdę zobaczyć tę waszą dachówkę - wciąż nie mogę się zdecydować na kolor, a skoro Muci mówi, że ciekawy :D Tylko nie wiem, czy dziś da radę, bo właśnie znów leje :-?

Muci, tak mi się właśnie wydawało, że wczoraj Cię widziałam rozmawiającą przez komórkę w garażu (jechałam ze starszą córą rowerem na zakupy do Izabelina). Nie byłam pewna, bo samochodu nie widziałam. Tak to może nawet bym zajrzała. Widziałam, że robią to ogrodzenie u Was, tylko nie wiedziałam czy to Wy, czy sąsiedzi sponsorują. I to właśnie za 30zł/mb? Nie wiesz, czy mają trochę czasu na jeszcze jedno ogrodzenie? Poszukuję ekipy...

No właśnie: jeśli ktoś z Was ma namiary na chętnych do zrobienia ogrodzenia (wylanie "cokołu" + słupki + siatka, mnw.140metrów) to się polecam!

I jeszcze jedno: gdzie najtaniej kupić słupki i siatkę?

Klememi, niezłe koszty! :o Chyba bez gwarancji zwrotu bym w to nie wchodziła :-? I ciekawe, jaki termin Wam dadzą... Chociaż ja to nawet chciałam mieć tzw. szambo ekologiczne, niestety u nas plan zagospodarowania nie pozwala na takie. A znajomi w Koczargach mają i bardzo sobie chwalą. Raz na ileś miesięcy wlewają "bakterie" i tyle. Poza tym zero kosztów. Super sprawa! No i działka użyźniona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wrogiem nawet szamb ekologicznych. Dlatego tak mi zalezy na kanalizcji. Oczywiscie jak kupowalismy dzialke, to w gminie twierdzili, ze skanalizuja nasza ulice do konca tego roku :evil:

 

A jutro znow musze jechac do gminy, tym razem po zaswiadczenie, ze moja dzialka faktycznie jest przy Szkolnej. Bankowi nie wystarcza wypis z rejestru gruntow, szkoda slow. Poza tym juz 6 razy odrzucili nam kosztorys od generalnego wykonawcy. Za kazdym razem kaza poprawic jedna pozycje, sami sie osmieszaja. Bo niby dlaczego za pierwszym-drugim razem nie zauwazyli tych "bledow"?

A bledy polegaja glownie na wysokich kosztach. Czyli ze dach mamy za tani, a strop za drogi. Tylko ze nie przegladali chyba nawet projektu. Na malowanie wewnatrz kazali nam wpisac kwote 20 tys na same farby (mimo ze na ten etap nie bierzemy kredytu). Chcialabym wiedziec z czego te farby?

 

I tak oto bujamy sie z cudnym mBankiem juz 2 miesiace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny,

Ania, ja byłam na budowie i wczoraj i przedwczoraj. Wcoraj, musialam ozgodnic linie ogrodzenia, wysokość podmurówki, na dodatek za 10 dni wchodzi hydraulik+elektryk+moze 3-cia ekipa(centralny odkurzac+rekuperacja), muse zrobić wszystkie projekty. Ostatnie uzgodnienia, ile skrznek rozdelczy do pradu, ile pomp do centarlnego..uff. Misle ze dopero teraz zaczyna mi to wszystko dowalac.Ale ja lubi jak sie cos dzieje, zawsze musi byc cos nowego. Jesli chodzi o slupkach my kopiliśmy w Lominkach, wygral najtanszy transport, tego nie bylo duzo a roznica 30gr/m prawie zadna. Naj tanej jest w sklad stali w Usrusie, ale tam za transport zazycili 350zl!! Siatka mamy 2-letnia, odkupilam od mojego kolega . Najtańsza siatka miesiac temu byla w skladzie w Stare Babice przy Izabelinskej (za 3-ka 125zl/10m). Ogrodzenie robi moja ekipa murarska, ale tym razem trochę wecej niż za 30zl/m. Wstawiali słupki, nie tylko podmurowka.

Klemeni, jesli kanalizacja by byla w tym roku, jak naj bardzej..ale nie chce mi sie wierzy, ze do tego dojdzie. Kanalizacja na wiosny, prawie nie ma szans:wysoko bedzie woda gruntowa, a w planach muszą zejść na 3m. My sie zdecydowalismy na montaz szamba, moze narazie jako szambo a potem docelowo, jako sbiornik na wod opadowych do podlewanie ogródka. Beton u ciebie o godz 15:00, bylo zalane juz 50%, ale nie wie co sie stalo twojej ekipie, wcoraj o godzinie 21:30 pracowali !! przy sztucznymi swietle

Gosia, bardzo ladny komin..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

 

No, ładnego Boba sobie wkleiłaś :lol:

 

Masz problem z bankiem, cóż, chyba każdy to przechodzi. Choć u nas było mało problemów. Wypis z rejestru gruntów jest przecież decydujący. Ale faktycznie, czasami to laicy przeglądają.

My dostaliśmy dziś pismo z banku, że wzywają nas do przedstawienia wypisu z księgi wieczystej do końca sierpnia, cha, cha, cha... Mam iść do sądu i postraszyć urzędników, czy jak? Teraz na wpis długo się czeka!

 

Teraz trzymamy kciuki za szczęśliwe skończenie klinkieru na kominie i ukończenie dachu!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hip hip hurrraaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :lol: :lol: Maje, pan Ireneusz jest super!!! Naprawdę facet zasługuje na reklamę!!! Założyli nam dziś licznik!!!!!!!! A pracę zleciłam we wtorek po południu, jak pamiętacie!!!!!!!! Jest to pierwsza praca wykonana u nas na działce, więc traktuję to jako dobry znak :lol: Klucze do skrzynek wiszą jako amulety u mnie na lampie przy biurku :roll: :lol: Pan Ireneusz sam je przywiózł mi do domu! Dopiero potem jak wrócił mój małżonek to pojechaliśmy na inspekcję a potem mu zapłacić. No mówię Wam, strasznie się tym ucieszyłam. Niby nic... :lol:

 

Klememi, toż to porażka :evil: Ale w ogóle branie kredytu na dom/ działkę to straszna babranina niestety :evil: A jeśli buduje się systemem gospodarczym, to tym bardziej... Trzymam kciuki! A awatar "bombobowy" :lol:

Margaret, wypis z księgi wieczystej to przecież od ręki wydają??? Jak np. jest akt notarialny, to notariusz ma obowiązek dostać wypis tego samego dnia, przed aktem! I to z dokładnym określeniem godziny!!!

Muci, dzięki za odpowiedzi. Nie wiesz, czy Twoja ekipa miałaby czas na ogrodzenie u nas? Możesz ich polecić? Dasz jakiś telefon?

 

A jutro spotykamy się na działce ze studniarzem. Ciekawe, co powie. Mam nadzieję, że nam wytyczą porządnie działkę do wtorku i wtedy czwartek-piątek mielibyśmy studnię... No super by było!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeni, jeżeli nie związaliście się jeszcze z mBankiem (z którego usług zrezygnowałem spłacając kredyt przed terminem) polecam DB. Gdybyście byli zainteresowani dam Ci namiary do sympatycznego pana, z którym podpisaliśmy umowę. My właśnie dostaliśmy kolejną transzę i póki co jestem zaskoczony elastycznością współpracy.

 

Klemeni, jeśli chodzi o kanalizację, ponieważ planujemy się wprowadzać jesienią przyszłego roku, to jeżeli zagwarantują wykonanie kanalizacji w tym terminie, to my byśmy się pisali. Oczywiście z poczynionymi wcześniej przez innych zastrzeżeniami (gwarancja ze strony gminy co do zwrotu i terminu).

 

Margaret, jeżeli mowa o wpisie hipoteki (a nie wypisie z KW) często pomaga wizyta u przewodniczącego wydziału sądu. W innym wydziale jakiś czas temu moja wizyta u przewodniczącej spowodowała, że wpis został dokonany jeszcze tego samego dnia. Warto spróbować - nic nie kosztuje (poza czasem), a nawet jeżeli nie pomoże, na pewno nie zaszkodzi.

 

I troszkę z innej beczki - Margaret, nie dogadaliście się co do wykończenia z panem, który budował Wam dom? Mnie się chwalił, że dogadaliście się na wykończenie... Sprawa o tyle mnie interesuje, że i mnie to proponował a uczucia mamy mieszane.

 

A u nas zalany strop!!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...