Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Budujacy!

 

Jak rozwiazaliscie sprawe wentylacji garażu? Rekuperacja odpada przy garażu nieogrzewanym, wentylacja grawitacyjna jest mi nie na reke, bo zabierze mi troche miejsca w łazience na piętrze (garaż dwustanowiskowy wiec 2 kanały).

Czy ktos ma wentylatorek mechaniczny w scianie zew? A moze ktos nie ma wentylacji - czy spaliny sie czuje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja

czes sie ze pada, my zalewalismy przy 37C w cienie, beton wysychal w oczach, byl problem s rownomiernego wylanie, a potem 3 razy/dziennie musielismy podlewac. Woda betonu nie zaszkodzi, jak moje murazy mowili, on lubi pic

Klemeni,

My mamy garaz 2 stanowiskowy, ale jest jeden kanal wentylacjiny, gararze sa polaczone (nie ma scianka dzialowa). W przepisach jest ze garaz MUSI miec wentylacja.

Jest mozliwost zrobienie kanalu wentylacjinego w scianie. U nas jest w scianie, nie zaimuje zadnej powierzchni z lazieniek.

Drugi wariant kladka wentylacjina na scianie.Lepej ze by nad nej nie byli zadnych okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeni,

My mamy garaz 2 stanowiskowy, ale jest jeden kanal wentylacjiny, gararze sa polaczone (nie ma scianka dzialowa). W przepisach jest ze garaz MUSI miec wentylacja.

Jest mozliwost zrobienie kanalu wentylacjinego w scianie. U nas jest w scianie, nie zaimuje zadnej powierzchni z lazieniek.

Drugi wariant kladka wentylacjina na scianie.Lepej ze by nad nej nie byli zadnych okien.

 

Muci,

no wiec w scianie mamy kratke, 10 cm nad podloga, ale nie ma drugiej, wywiewnej. Stad moje watpliwosci czy moge nie budowac kanalow went?

 

Agatja,

mozesz zalewac strop przy malym deszczu, byle nie bylo ulewy. Tak jak pisze Muci, beton bedzie wdzieczny to wode, trzeba podlewac 3 razy dziennie przez 3 dni po zalaniu. Podobnie z chudziakiem, wody nigdy nie za wiele.

 

Rynny - bedziemy robic aluminiowe lub stalowe ocynkowane, bo takie beda pasowac do architektury naszego domu. PCV jest najtanszy, ma szeroka palete kolorow i jak sie zarysuje to wlasciwie nie widac i nie rodzi to problemow (w przeciwienstwie np do stali powlekanej) ale to juz gustu, stylu domu i zasobnosci portfela. Podobno alu sa najlepsze (i najdrozsze) - trzeba pamietac zeby aluminium bylo anodowane! Stal ocynkowana - podobno moga sie robic plamy... i to mnie pcha w kierunku alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODEBRALIŚMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!! HIP HIP HURRAAAAA!!!! Ale się cieszę! Teraz tylko zgłosić budowę i jazda!

 

RenataS, dzięki, dzwoniliśmy dziś do nich, może w piątek wpadniemy. U nas jest tak, że mamy kierownika budowy, ale jemu coś się ekipa sypie i tak naprawdę nie jesteśmy pewni ekipy. Więc jeśli z Twoich jesteś zadowolona i nie dadzą nam ceny z sufitu, to pewnie by u nas robili :D Jak u Ciebie pracują?

Agatja, Muci ma rację, beton lubi wodę :D Ja to się martwię mrozem, bo straszą mnie szybką zimą :cry: Czy nie mogłoby być tak, jak w zeszłym roku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeni,

mam pytanko czy masz koylownia razem z garazem?

Jesli nie, to mi sie wydaje, ze starczy ta kladka podniesc przy sufitu i bedzies miala wywiew, a drzwi garazowe, nie sa scielne, to przez nich masz nawiem. Jelsi bedize za mocno czagnelo, zawsze mozna ja przyslonic

 

Kotłownie mamy osobno. Bedzie ogrzewana, wiec nie chce np wiatraczka na scianie garaz - kotlownia.

I dzieki za dobry pomysl, podniose kratke pod sufit na sciane naprzeciwko bramy. Wtedy powietrze bedzie bieglo przez caly garaz.

 

ANIA

gratulacje!!!

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniagratulacje

 

 

wiem ze beton lubi pic, ale jak sobie przypomne jak sie wichrowaly sciany piwnicy bo byly ulewy i jak mmusieli je rozbierac i stawiac na nowio...

to mi sie robi slabo

 

maja wszystko skonczyc do 30 listopada - zadaszyc - tzn deskowanie i papa

 

chyba juz sie z karpiowka nie wyrobimy w tym roku, chyba to na kwiecien zostawie

 

Muci Wy macie angobe czerwona podobno (P Michal tak twierdzi - :))) musze sie przejechac na Szkolna

zastanawiam sie nad miedziana ale chyba czerwona

 

utwardzili nasza droge - jupiii!!!!

moze juz nie bedziemy wydawac podwojnie za kazdy transport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja,

my mamy czerwen angobowana. Patrzylam na miedz, ale ona jest cziiut czemnejsza. Dachuwka wybieralam pod kolor okien(ten sam kolor) a okna do koloru mebli...;-)) Ten kolor pasuje do mebli w kolorze czeresnia..Miedziana jest za ciemna. Jesli masz skomplikowany dach, polecam mojego dekarza, p Michal ma jego namiary. Na marzec, kwiecien na razie mial wolne terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA - gratulacje!! No , to teraz się zacznie... :lol: . Chyba równo idziemy, bo co prawda pozwolenie odebraliśmy w lipcu, ale startujemy dopiero teraz. Ekipa wchodzi w połowie miesiąca. W przyszłym tygodniu wycinamy drzewa ( ale tylko te pod dom :wink: - jak las to las, prawda?), na razie trwa oczyszczanie lasu z chaszczy, starych jałowców itp.

Aa i mamy już studnię!

Muci - mam nadzieję, że masz rację z tą zimą i pogoda będzie nam sprzyjać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maka_p, no to rzeczywiście idziemy łeb w łeb :lol: Nam ekipa od fundamentów wchodzi 1 października. Gdzie jest Wasza działka, że tak piszesz o lesie? Przy Fedorowicza? A studniarzy w końcu wzięliście moich? I jak, sprawdzili się? U nas też już wszystko zrobione, łącznie z wyprowadzeniem rury na zewnątrz.

RenataS, dzięki za namiary! Udało nam się jakoś dogadać, mam nadzieję, że współpraca dojdzie do skutku :D

Klememi, Muci, dzięki za gratulacje! Muci, obyś miała rację z tą zimą!

 

I jeszcze mam pytanie za 100 punktów: dostałam wczoraj znów ofertę nieruchomości z Agencji Kampinos i sprzedają gdzieś w Hornówku dom w miarę nowoczesnym stylu, z kolumienkami, biały, dużo okien, działka chyba 1100m2, w stanie chyba "deweloperskim" to się nazywa, za... 2.900.000!!!!! Czy ktoś wyśledził to cudo????????????????? I kto to kupi???? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie za 100 punktów: dostałam wczoraj znów ofertę nieruchomości z Agencji Kampinos i sprzedają gdzieś w Hornówku dom w miarę nowoczesnym stylu, z kolumienkami, biały, dużo okien, działka chyba 1100m2, w stanie chyba "deweloperskim" to się nazywa, za... 2.900.000!!!!! Czy ktoś wyśledził to cudo????????????????? I kto to kupi???? :o :o :o

 

Ten domek stoi na XV Poprzecznej po lewej stronie idąc w kierunku Lipkowa.

pozd.

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...