Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

maka_p, no to pozazdrościć :D Dzisiejsza oferta z biura nieruchomości na Izabelin C to ponad 1100zł za m2 :o :o :o

agatja, maka_p, ja też trzymam kciuki za pogodę, zaczynam najpóźniej z Was, bo dopiero 1 października. Niestety wcześniej nie mogłam się umawiać, bo i tak dopiero co dostaliśmy pozwolenie na budowę. A mówi się, że stan surowy z dachem to 3 miesiące, więc właściwie nie bardzo jest szansa, że w tym roku się z tym wyrobimy... No chyba, że pogoda dopisze :)

aaf, dzięki, przejdę się na spacerek i sobie obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

yupiiiiii jest pogoda!!!!!!!

 

porusze jeszcze raz temat okien??

jaka firme wybraliscie

co sadziecie o Rehau???

 

Zajrzyj na forum Muratora "szukam dobrych okien". Znajdziesz tam mnostwo informacji o firmach, okuciach, szybach itd.

 

My wybralismy Alumex czyli ostatecznie okna aluminiowe. Przynajmniej nie mamy dylematu z kolorem prowadnic i rolet - wszystko szare i z glowy. Przy oknach drewnianych trzeba dobrac idealnie kolor prowadnic do koloru ram a to nie lada sztuka, a potem i tak kolor drewna blaknie a reszty nie i sa roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Budowniczowie!

 

Z racji rozpoczynającej się w najbliższym czasie budowy mam pytanie:

- jaki skład budowlany w okolicach Izabelina aktualnie polecacie? Chodzi mi nie tylko o korzystne ceny ale także o "przyjazność". :)

 

Na forum znalazłem już info dot. betonu na fundamenty; gdzie kupiliście stal/bloczki?

 

I tak muszę się zurlopować i poszukać, ale wstępne info byłoby wielce pomocne.

Bardzo proszę o jakieś namiary. Thank you from the mountain! ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zleciłam kosztorysantowi wykonanie zestawienia potrzebnych materiałów oraz ich ilości (znajomi znaleźli osobę poza Warszawą, bo w Warszawie byli drodzy), następnie dałam to zestawienie hurtowni w Ożarowie (tel. 22/ 722 14 74), negocjowałam ceny głównych materałów (cegieł), a resztę dzwonie po okolicznych składach. Skład w Izabelinie mi podpadł, ale to z innych przyczyn (spaprali mi wykop), więc dla zasady ich omijam. Ciekawą ofertę ma skład "MAńK" na Płochocińskiej 106 a (z transportem, ceny na cegły ma bardzo dobre i ze znakomitej cegielni, nawet żałuję, że nie od nich mam cegłę, ale kupowałam cegłę w styczniu więc już klamka zapadła) tel. 606 838 818 p. Olesiński. Warto też zajrzec do składu NORMA koło góry śmieciowej. Nie mam rozeznania co do hurtowni w Starych babicach. Beton z różnych firm: z Budokruszu, z Czosnowa, z firmy MD na Woli (p. Krzemiński tel. 501-108-853). Może są tańsi ale prosze pamieta, że czasami trzeba działa szybko i by budowa nie stała to kupuję jak leci: chodzi oczywiście i drobniejsze rzeczy, np. parę metrów rur kanalizacyjnych do wkopania w fundamenty ("Platforma budowlana" w Al. Jerozolimskich Brikoman na Woli k. Tesco). Co do dachu to niestety Dachlux nie spisal się i kupuje dachówkę w składzie na Radzymińskiej chyba 242 (firma HI-HO), mają tę dachowkę, której poszukiwałam, nawet Roben tam jest mozliwy, a w Dachluxie nie, + profesjonalna obsługa, rabaty + skład nie tonie w błocie, jak to ma miejsce w innych składach. Mają stronę internetową: http://www.dachy.com6.pl tel. 22/679 65 35.

Mam chyba dobrego hydraulka, znakomitego kierownika budowy, który pierwotnie miał byc insektorem nadzoru, ale zamieniłam funkcję, bo mam ekpę, która nie ma kierownika budowy. Służę dodatkowymi informacjami.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Budowniczowie!

 

Z racji rozpoczynającej się w najbliższym czasie budowy mam pytanie:

- jaki skład budowlany w okolicach Izabelina aktualnie polecacie? Chodzi mi nie tylko o korzystne ceny ale także o "przyjazność". :)

 

Na forum znalazłem już info dot. betonu na fundamenty; gdzie kupiliście stal/bloczki?

 

I tak muszę się zurlopować i poszukać, ale wstępne info byłoby wielce pomocne.

Bardzo proszę o jakieś namiary. Thank you from the mountain! ;)

Pozdrawiam!

 

My mamy co prawda generalnego wykonawce, wiec o zakup materialow nie musimy sie na szczescie martwic :lol: , ale nasz kierownik ostatnio z ciekawosci robil rozeznanie i chwalil Norme. Ludzkie podejscie pod klienta i podobno mozna negocjowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jescze strop strychu

taras

schody zewnetrzne

polozenie gazu

zrobienie zjazdu do garazu

 

tak mi jakos umknelo......hehe

 

najpierw przywitam się z grupą leśnych ludzi, czyli Izabelińską, moją sąsiedzką.

a do agatja:

tyle masz jeszcze do zrobienia a co ja mam powiedzieć, jak dwa dni temu wylałem ławę, a obiecałem żonie, że na Wigilię się wprowadzamy?

Słabo?

p.s. ale trzymam kciuki za śpieszących się z budową, podobno to potania inwestycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach_past, no to pocieszyłeś mnie... bo nam się generalnie spieszy z tą budową... Parę lat temu zamarzyliśmy sobie, że na n-tą rocznicę ślubu się wprowadzimy. Owa rocznica nadciąga w lipcu, a u nas kopara ma dopiero wjechać za 2 tygodnie... Trzymajmy razem kciuki za pogodę, to lepiej będzie szło :D

 

CZY KTOŚ MA NA ZBYCIU BUDĘ DO POMIESZKANIA DLA BUDOWLAŃCÓW?

 

Poproszę o info na priva.

Mąż wprawdzie z teściem zbił budę na działce, ale spać się w tym chyba raczej nie da... 2 osoby się zmieszczą, ale "na ziemi" i grzania żadnego też się tam nie załączy... A w październiku to już nocki nie za ciepłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

Jest pogoda!!!!

dzis wylewamy pierwsza czesc - tj schody wewn i fundamenty pod patio i zjazd do garazu

w piatek strop nad parterem i dalej juz szybko powinno sie wszystko potoczyc

Nareszcie sie nie musze denerwowac transportami - utwardzili nasza droge

 

My beton od poczatku bierzemy z Nowego Dworu z Budokruszu, bo tam tylko maja swoja wlasna pompe 24m a reszta sobie liczy jak za zboze

 

oby dalej bylo ladnie

 

caly czas myslimy o dachi i oknach!!!!

 

co u was???? co mi powiecie o kotle gazowym???:)))

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol gazowy

 

jaki wybraliscie do swoich domow

 

My myslimy o firmie ACV model Prestige 24 Solo

 

tak chodzi mi o firmy i modele

 

Niestety, takich szczegolow jeszcze nie znam, choc projektant naszej instalacji co zaproponowal Vaillanta. Na razie wiem tylko ze ma byc 1-funkcyjny z zasobnikiem ladowanym warstwowo 160l, kondensat, moc 18kW.

Wazne, zeby serwis byl w okolicach, chyba ze bedziesz miala alternatywne zrodlo ciepla i c.w.u. np kominek z plaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatja - idziecie jak burza z tą budową :wink: , widzę, że po wcześniejszych kłopotach z ekipami teraz juz jest ok.(PS odbierasz wiadomosci z priva?)

ANIA - mnie się wydaje realny ten lipiec :D , trzymam kciuki, zresztą sama mam nadzieję na przeprowadzkę latem przysżłego roku.... się rozmarzyłam...

My zaczęliśmy: humus zdjęty, dom wytyczony , chyba dziś juz zaczynają kopać fundamenty , szok :o na prawdę się zaczęło !

Przed nami teraz życiowe wybory tzn okna, dachówka, piec itp , a ja głupia czytam już o urządzaniu ogrodów, kompostownikach itp

PS

specjalne kciuki dla stacha

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...