Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

odbieram , odbieram, nawet odpisuje:)))

mam nadzieje ze doszlao

za raz napisze raz jeszcze

taak, ekipe mamy super - tfu, tfu zeby nie zapeszyc

 

my juz myslelismy ze wybralismy dachowke a tu doopa, wlasnie podwazono nam jakosc Creatona i sugeruja RuppCeramike - chodzi o karpiowke, moze ktos sie wypowie w tej kwestji

 

kominak wybrany KFD

piec tez - chyba jednak AC nie Vaillant

 

ja juz tez o ogrodku mysle patrzac na ten syf - hehe

w tym tyg z reszta umowilam sie na rozmowe z firma arch. zieleni, jak beda oki dam Ci namiar :))

 

no i caly czas kwestia okien i kiedy je wstawic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiatam wszystkich

pogoda piekna od 8 rano 30m3 betonu sie wylewa

dzieki bogu ze tak dzis ladnie

no i juz powoli ku koncowi na ten rok, jeszcze tylko pietro - ktorego wiekszosc stanowi dach

 

szukam wykonawcy dobrego do mansardy w karpiowce na listopad

 

Maka p - bylismy w sobote na Waszej ulicy - wy na przeciwko tego nowowybudowanego z plaskim dachem??- ciekawe jak mu pozwolili taki dach w Izabelinie C zrobic, hmm..:))

 

oj dzieje sie u Was, i chyba duzy dom bedzie???

pozdrawiam wszystkich

 

Muci - szprosymacie miedzy szybami ???

jakiej firmy okna??(profile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatja- nie, na szczęście nasza budowa nie jest na przeciwko tego z domu z płaskim dachem :wink:- . My jesteśmy po tej samej stronie co ten "płaściuch" tylko 2 działki dalej.

 

Dlaczego tak sie czepiacie plaskich dachow? W gminie Izabelin plan zagosp nic nie mowi o kacie nachylenia dachu wiec kazdy ma prawo budowac co mu sie podoba. Ja dla odmiany jestem przeciwnikiem skosnych dachow. Ubostwiam architekture stricte nowoczesna i nie lubie skosow we wnetrzach.

A moze w ogole nakazac wszystkim w obrebie jednej ulicy robic dachowke w jednym kolorze i i ten sam kat nachylenia dachu, a moze do tego jeszcze tak uwielbiany przez inwestorow kolor okien zloty braz??? Wtedy moze sensownie by to wygladalo - wszyscy rowno i z glowy! A teraz - i tak jest meksyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klememi- dlaczego tak się zdenerwowałaś :wink: . Mnie również podoba się nowoczesna architektura, sęk w tym, ze nie każdy budynek z płaskim dachem jest ładny i dobrze wpasowany w otoczenie. Ten z sąsiedztwa pięknie wyglądałby nad morzem, na dużej otwartej przestrzeni, ale w lesie, no nie bardzo mi pasuje- jest to oczywiście jak najbardziej moja subiektywna opinia :wink:

A jeśli chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego dla Izabelina C, to na pewno są tam zalecenia co do kąta nachylenia dachu, tyle że zapewne zalecenie nie równa się nakazowi :wink:

A meksyk architektoniczny to odrębny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemeni,

musis przyznac ze te nasze 4 domy jeden obok drugi sa indiwidualnoscia:, kazdy zrobil to ca lubi. 3 skosny dachy -3 rozne kolory, a u ciebie jest plaski na odmiana. Jedyna wspolna rzec to garaz na 2-samochody..;-)) W tej sytuacji, jestem pewna ze kazdy bedzie mial tez inny kolor okna..;-)) Cziekawa jestem jak bedzie s koloru elewacji..:-)) Masz moze informacje na temat kanalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię architektury nowoczesnej (czynnik subiektywny), nie wpisuje się ona ładnie w las (czynnik obiektywny). Obok siebie mam nowoczesny dom wielkości dwóch całkiem sporych i nie napawam się specjalnie widokiem. Uważam, że dominuje nad otoczenie a to w architekturze błąd. Chociaż dom ma skośny dach.

W izabelinie jest taki nowoczesny dom z płaskim dachem opisywany w Muratorze. Co z tego skoro po kilku latach dach cieknie i właściciel zastanawia się nad budową skośnego dachu. Nowa więźba i nowe pokrycie.

A igły lecą i śnieg w lesie długo leży.

jj

PS Uchwała Nr IX/53/2003 Rady Gminy Izabelin z dn.25.06.2003r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu wsi Izabelin Północny:

Rozdział 3. par.9 pkt 2, podpunkt 2) i par.10 pkt3, podpunkt 2)

 

Zalecenie stosowania dachów dwu i wielospadowych o kącie nachylenia połaci około 30-45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Uchwała Nr IX/53/2003 Rady Gminy Izabelin z dn.25.06.2003r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu wsi Izabelin Północny:

Rozdział 3. par.9 pkt 2, podpunkt 2) i par.10 pkt3, podpunkt 2)

 

Zalecenie stosowania dachów dwu i wielospadowych o kącie nachylenia połaci około 30-45 stopni.

 

My nie mieszkamy w lesie, dzialka jest kompletnie lysa. Jak masz skosny dach to z iglami tez jest problem - zalegaja w rynnach 8)

Problem przeciekania dachu nie istnieje w konstrukcji dachu odwroconego - na styrodurze pokrytem zwirem nawet woda moze stac i nic sie nie stanie. Poza tym rozprowadza sie kabelki podgrzewajace takie jak na podjezdzie i po sniegu.

 

Odnosnie uchwaly - "zalecenie" nie jest rownoznaczne z nakazem. Ale tak naprawde nawet nakaz mozna obejsc budujac dom bez dachu czyli z ogrodem zamiast dachu. W praktyce masz dach plaski, wg przepisow jest to dom bez dachu czyli nie dotycza go przepisy o kacie nachylenia.

 

Muci,

sprawa wyglada tak: my nie mozemy pokryc kosztow inwestycji, gmina chce to zrobic z wlasnych srodkow. Zamykaja wlasnie kosztorys, ale jakas kobieta z Mokrych Łak jest juz chyba od 2 tyg na chorobowym, a czas leci. Dzwonie do nich srednio co 2 dni, wiec trzymam reke na pulsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale dom z dachem odwróconym nie jest monolityczną konstrukcją bez słabszych punktów, którymi woda mogłaby się przedostać do środka. Gdzieś istnieje styk dachu ze ścianami a i sama konstrukcja dachu zapewne musi być bardzo starannie wykonana żeby uwzględnić dodatkowe zaleganie wody. Mata grzejna na 150-200m kw dachu - dodatkowe spore koszty eksploatacji. Powiem tak - po co na starcie komplikować sobie życie i generować kłopoty w przyszłości.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat maty stosowac nie zamierzam. Zakladam starannosc wykonania mojego dachu, naprawde nie jest to wielka filozofia. Przeciekajace plaskie dachy to cecha "szescianow polskich" z lat 60-70-tych. Od pewnego czasu sa juz inne technologie, ale to nie forum na ten temat wiec nie bede zasmiecac. Skosne dachy tez przeciekaja jesli sie je zle zrobi. Dlaczego od razu mamy zakladac, ze cos bedzie nie tak? Dom tez moze sie zawalic jesli sie go zle wykona.

 

Poza tym jesli nawet ktos zdecyduje sie na mate, to wlacza sie ja np na godzine mysle ze max 20 razy w roku - faktycznie bardzo wysokie koszty!

 

Poza tym o gustach sie nie dyskutuje wiec nie ma ta wymiana postow najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Dach odwrócony - jaka izolacja? 2xpapa na lepiku + folia? Masy hydroizolacyjne - Sika Bond T8, Sopro 423? Za dach wielkości 150m Sika Bond będzie kosztowała jakieś 12 000 zł. Na to polistyren ekstrudowany i żwir. Jeśli Będzie przeciekało trzeba zdjąć wszystkie warstwy po kolei. Pewnie, że nie na całym dachu tylko tam gdzie plama. Przy dachu skośnym najwyżej do poprawek są obróbki blacharskie przy kominie. Trzeba rozważyć za i przeciw.

jj

Nic personalnego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...