Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klememi,

Przecież to forum czytasz nie tylko ty i nie jest moim celem wdawać się z tobą w personalną dyskusję. Jeśli masz merytoryczne argumenty to się nimi podziel. Chętnie się czegoś nauczę. Mam do zaizolowania 2 balkony i zastanawiam się co użyć.

jj

PS Nigdy nie podchodzę do budowy personalnie. Mam kolejne etapy do realizacji i kwita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi,

Przecież to forum czytasz nie tylko ty i nie jest moim celem wdawać się z tobą w personalną dyskusję. Jeśli masz merytoryczne argumenty to się nimi podziel. Chętnie się czegoś nauczę. Mam do zaizolowania 2 balkony i zastanawiam się co użyć.

 

Poczytaj forum o izolacji balkonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, troszkę ostatnio forum zaniedbałam jak widzę, bo produkcja spora ruszyła :D Pogoda piękna teraz, zazdroszczę wszystkim, u których coś się dzieje... U nas ponoć zaczną za tydzień, ale dziś dostaliśmy telefon, że coś się opóźnia i jesteśmy lekko wkurzeni. Jeszcze się zobaczy. Mieliśmy ruszać 1 października. Pojeździliśmy ostatnio w poszukiwaniu Jedynego Słusznego Koloru Dachówki no i niestety spodobał nam się Creaton... Po wycenie już nieco mniej... Wyszło 54 tys. (z rynnami i oknami połaciowymi) :o :o :o Chyba sporawo, co? Czekam teraz na wycenę z Koramiki (odcień dachówki już nie taki ładny, no i to chyba nie jest barwione w masie)

 

Maka_p, agatja, zwłaszcza o Waszych budowach myślę... Będziemy Was gonić :D Maka_p, ty o ogrodzie, a ja sobie o kafelkach często myślę :lol: No to trzymamy razem kciuki za lipiec!

jj - Radiową planowali na 6 tygodni, na razie dobijamy do miesiąca. Tak więc to niestety jeszcze potrwa :( A to jest kurczę jedna z moich ulubionych dróg! Kawałek przez las, Sienkiewicza, znów las i już Klaudyn, góra śmieci i już zaraz Bemowo... Jedzie się błyskawicznie i bez korków!

Muci, jak się wyjazd udał?

 

Oj, widzę dyskusja się zrobiła :lol: Nie będę się wtrącać, bo jeszcze oberwę :lol: :p Miłej nocki, dobranoc!

 

Ps: Jeszcze mi się przypomniało: poproszę o namiary na koparkowych! Co do któregoś zadzwonię, to mają w dzień robotę - chyba wszyscy kopią na Warszawskiej :evil: Każdy wolny dopiero po południu, a ja potrzebuję cały dzień raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie rozpetala dyskusja

 

nam w gminie mowili ze raczej dobrze widziane do zezwolenia na budowe (izabelin c) jet dach 30-40) nie plaski

 

I w Izabelinie C i B, i w Hornowku bez problemu daja pozwolenie na dach plaski. Wiem, bo sama dostalam i znajomi w tych okolicach tez. Gmina moze mowic swoje, ale przeciez starostwo wydaje pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

ja bylam na psewdo-urlop na konferencje..;-)) z osobe towarzysace.Wyjazd sie udal:podzielismy z mezem decyzje o wylaczenie komurek.. bylo super. Udalo nam sie oderwac na chwile od tego szalenstwa z budowa..zaczynam miec dosc przykladania terminow poszczegolnych ekip. U nas mieli w tym tygodniu robic tynki, ale tak jak u Ani, obsuwa o nastepny tydzien.

Mam pytanko: moze ktos wie ile sie czeka w starostwie na pozwolenie na lacza gazowego? Ile placzyliscie za 1m przelacza? Bede wdziecna za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje w sprawie składów budowlanych. Już się przydały. :)

 

W końcu, po wielu przebojach przyszłym tygodniu startujemy z budową domu w Laskach. Będzie to C77a Zręczny z katalogu Muratora. Taki mały, ciasny, ale własny. ;)

 

Niestety znów pojawiają się schody: właśnie nasz majster wypatrzył w projekcie jakiś zapis o konieczności wykonania badań geologicznych. Wiecie może o co chodzi? Trzeba sprowadzać na działkę jakiegoś ...geologa, czy chodzi o jakiś papierek z odpowiednią pieczątką? Szczerze powiedziawszy po przebojach z PSE-Centrum (linia 110 kV w pobliżu) mam już dość wszelkich pomiarów i związanych z tym opóźnień... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karimar - to pewnie chodzi o tzw dokumentację geotechniczną. Robi się kilka odwiertów, na podstawie których oceniane jest podłoże budowlane, warstwy geotechniczne itp. Dostaje się potem ekspertyzę z kartami wierceń badawczych i przekrojami geotechnicznymi. Pytanie tylko, czy rzeczywiście to jest konieczne. Nam to zalecił architekt, bo częściowo podpiwniczamy dom, ale tak naprawde to nie wiem, czy jest to obligatoryjne... u nas ta dokumentacja była włączona do projektu , który składaliśmy w Starostwie przy załatwianiu pozwolenia na budowę. a Ty chyba masz już to pozwolenie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci

dzis gadalam z naszym geodeta

1,5 tyg temu zlozyl zgloszenie do Ozarowa - czeka na osnowe, jak dostanie bedzie tworzyl mapke z projektem gazowym, ktora zlozy znow nw Ozarowie a oni maja terminy ok 1,5 mies

zalamka

Karimar

my tez robilismy odwierty - ale u nas caly dom podpiwniczony

 

generalnie po dzisiejszej wizycie na budowie odechcialo mi sie wszystkiego, spierdolone kolumny, ktore mialy byc pierwszej ligi - cena tez zreszta - co by byly proste i nie popekaly zdecydowalismy sie na takie, a chlopaki nie dodali najwazniejszego elementu do wylewki - pianki

no i mamy problem kolumny kosztowaly 3 razy wiecej niz zwykle betonowe, a mam teraz jeszcze gorszy efe3kt na jakosci i ryzyku pekania

 

no i mamy problem.....

oh, ciagle wszystkim trzeba patrzec na rece, a kiedy na nich pracowac??????[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatja, udało nam się umówić :lol: Jeszcze raz dzięki!!! Współczuję serdecznie problemu z kolumnami :cry: No i mój mąż ma taki sam dylemat: czy jeżeli nie będzie pracował i zarabiał przez pół roku to wyjdzie taniej niż jakby pracował ale za to więcej wydawał na budowę???

Stach_past, niestety ten Twój koparkowy w dzień pracuje. Ale dzięki za pamięć.

Muci, cieszę się, że wypoczęliście, wyłączenie komórek to na pewno była dobra decyzja!

Karimar, my robiliśmy takie badania, ale nasza działka jest na wątpliwej jakości gruncie. Koniec końców, robimy płytę fundamentową. Jest tak, jak pisze maka_p. Zwykle nie trzeba tego robić, ale np. mój kierownik budowy uważa, że się powinno. Trochę dziwne wydaje mi się, że Twój projekt domu to wymusza. Masz coś w nim nadzwyczajnego? Jakaś nietypowa konstrukcja?

 

Kanalizacja - dostaliśmy kilka dni temu do domu pisemko, że jest zgoda na kanalizację Hornówka, Szkolna też jest wymieniona. Tzn. Starostwo zatwierdziło projekt i wydało pozwolenie na budowę. Ale kiedy będą robić to nie wiem. Nic o tym nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanalizacja - dostaliśmy kilka dni temu do domu pisemko, że jest zgoda na kanalizację Hornówka, Szkolna też jest wymieniona. Tzn. Starostwo zatwierdziło projekt i wydało pozwolenie na budowę. Ale kiedy będą robić to nie wiem. Nic o tym nie piszą.

 

Koniec 2008 maja zaczac. Tylko ze nas nie urzadza budowanie szamb na rok wiec walczymy. W poniedzialek znow jade do wojta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agataja, ja juz mam mapki,

proejkt tez. Wcoraj mnie wystawil kominiarz, ale dzisja przepraszal, tak ze jesli dostane opoinie kominiarska jutro jestem w Ozarowie.

Mam nadzeje ze 1,5 miesiaca nie bede czekac, wies teraz niema tyle podan o pozwolenie..mam nadzeje... Zobaczymy jak to bede..

Zalezymy ze by do 1,5 miesiaca miec juz gaz

Klemeni,

mama nadzeje ze do 2 tygodnie sie roztrzygnie w koncu w tej kanalizacji. Trzymam kciuki przy rozmowach z wojtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi, no to rozumiem... Rzeczywiście po co inwestować na rok - dwa w szambo. Jak my się wprowadzaliśmy, to miała być u nas kanalizacja w 2006. No i rzeczywiście robili, ale na Kurowskiego... U nas jest tak idiotycznie, że przy domu jest pół drogi i tamtędy idzie woda i gaz, a kanalizacja jest planowana po drugiej stronie drogi gdzie jest pas ziemi nie wiem czy podzielony na działki, ale nie ma tam domów. Jeżeli tamto jest nie podzielone, to pewnie nie oddali jeszcze drugiej połowy drogi gminie i nie było gdzie zrobić kanalizacji... Nie wiem czy opisałam to tak, że da się zrozumieć, ale się starałam :) Powodzenia w rozmowach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klememi, no to rozumiem... Rzeczywiście po co inwestować na rok - dwa w szambo. Jak my się wprowadzaliśmy, to miała być u nas kanalizacja w 2006. No i rzeczywiście robili, ale na Kurowskiego... U nas jest tak idiotycznie, że przy domu jest pół drogi i tamtędy idzie woda i gaz, a kanalizacja jest planowana po drugiej stronie drogi gdzie jest pas ziemi nie wiem czy podzielony na działki, ale nie ma tam domów. Jeżeli tamto jest nie podzielone, to pewnie nie oddali jeszcze drugiej połowy drogi gminie i nie było gdzie zrobić kanalizacji... Nie wiem czy opisałam to tak, że da się zrozumieć, ale się starałam :) Powodzenia w rozmowach!

 

Dzieki, przyda sie. Chociaz musze przyznac ze nasz wójt to super facet i sprawia wrazenie bardzo przystepnego. W ogole w gminie jakos zawsze bylam przyjmowana z usmiechem i zyczliwoscia, inaczej niz np w gazowni czy starostwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...