Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA IZABELIN


jj

Recommended Posts

jakis zastoj na forum

:((

u nas na budowie tez zastuj :(((

ekipa zrobila troszke bledow, no i te kolumny - buuu, az sie poplakalam z bezradnosci

mam nadzieje ze sie to wszystko ulozy, bo ekipa fajna, kazdemu sie zdarzaja wpadki

a zima za pasem :((

 

Zauwazylam ze najbardziej aktywni forumowicze to ci przed rozpoczeciem budowy lub na jej poczatku (sama do wyjatkow nie naleze). Z czasem budowa tak pochlania, ze nie ma sie czasu albo ochoty pisac.

 

Agatja,

grunt ze dogadujesz sie z ekipa. Jak stosunki beda sie dobrze ukladac to pewnie beda sie bardziej starac i budowac "jak dla siebie" (budowlancy uwielbiaja tak kadzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agatja,

poczekaj jak dotrzes do tynkach i wylewkach, jak zacznes wykonczeniowka..Tez nie bedes miala czasu na nic a o forum prawie zapomnis. U mnie naresce (po miesiecu czekanie), wesli tynkarze..;-)) Po jednego dnia urlopu spedzonego na budowie mam ladne zakwasy...

Mam pytanko, moze ktos sie podzeli z namirem na hurtownia, ktora sprzedaja stereopian Knauf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ maka_p, agatja & _ANIA:

Pozwolenie już mam (nasza pani architekt nawet została pochwalona, bo tak kompletnej i poprawnie wykonanej dokumentacji to podobno w Ożarowie dawno nie widzieli. :) Polecam Panią Ewę Dziewiątkowską z salonu Muratora na Kamionkowskiej w Warszawie!), ale dowiedziałem się, że w przypadku braku pomiarów geotechnicznych autor projektu może nie przyjąć odpowiedzialności za ewentualne ...problemy. Tylko że nasz dom jest nieduży, niemal kwadratowy, bez piwnic. Zdecydowanie bezproblemowa konstrukcja.

Znajomy mówił mi, że jego sąsiadce dom złamał się na pół, aż rękę można było włożyć w pęknięcie w ścianie. Kobieta do posiadanej działki dokupiła sobie plac, na którym kiedyś było jakieś wysypisko, czy coś... A że dom postawiony 50/50 na obu tych działkach był długi i wąski (15x30m), więc jedna część po prostu osiadła głębiej i cześć.

Historia przerażająca, ale ponieważ buduję prosty i skromny dom w środku wsi, nie zamierzam bulić 1200 PLN za żadne odwierty. Dość badań i pomiarów! Teraz budujemy! Właśnie moja ekipa zbija blaty na szalunki - aż miło popatrzeć! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karimar- tak myślałam, że zapis w projekcie to rodzaj asekuracji dla architekta, możesz teraz przeznaczyć te 1200,00 zł na inne cele, a tych teraz na pewno nie zabraknie :wink:

agatja-ekipa rzeczywiście super ! dobrze, ze poczuwaja się do odpowiedzialności za tego "babola" z kolumnami.

Nasza budowa nadal w dołku... juz nie mogę się doczekać, kiedy wyjdziemy z piwnic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatja, serdecznie współczuję! Ale widzę, że udało się coś załatwić z tymi kolumnami :D U nas dziś Dzień Budowy Numer 2 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: NARESZCIE!!!!!!!! Ale powiem szczerze, gdyby mój mąż nie siedział na budowie, to byśmy już byli ze 3 dni w plecy... I to raptem po dwóch dniach... To, co mamy dziś mielibyśmy pewnie do soboty...

Klememi, agatja, Muci, u nas nie dość, że zaczęła sie budowa to jeszcze wróciłam do pracy :roll: Zatem wybaczcie, że może być mnie mniej...

Karimar, widzę, że startujecie :) Powodzenia! Trzymamy kciuki za pogodę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

gratulacje..;-)) z rozpocziencia budowy.

Tylko poczetek moze byc taki, troche organizacjiny a potem moze pojdzie szybcej. Na razie pogoda jest z nami - cieplutko, brak przemrozkow.U nas robia tynki i moze skacza jutro pietro.

Agatja, ja s tej budowy sie nauczylam troche czierpliwosci...Nawet jak cos popsuja, da sie naprawi blad jesli jest odkrity w pore. . dla tego moja rada..Badz jak naj czesto na budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Gosia,

u mnie na umowie jest 05.2008 roku. Wiem ze byl przetarg na linia dla wszystkich naszych domkow. Dzwonila do faceta, ktory wygral ze by mi podal termin. Mial odzwonic i nic. Podejrzewam ze sie wycofaja, z powodu ne uregolowanie wlasnosci gruntow pod slupa elektrycznego (rog Krotka/Szkolna).

Moze wies co sie dzeje z kanalizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ANIA - dzięki i nawzajem! :) Moja żona straszy mnie zasłyszanymi gdzieś prognozami opadów śniegu w II połowie października, ale ja po prostu nie wierzę, że może nam się coś nie udać. Mają być mury, to będą. ;)

 

Dziś zobaczyłem działkę po "wizycie" koparki. Niby na niejednej budowie się już było, ale na swojej działce wygląda to zupełnie inaczej. No, po prostu nie mogę uwierzyć, że nasza budowa naprawdę ruszyła. Zamówiłem dziś stal - niestety dostawa będzie dopiero w poniedziałek. A takiego mam "powera", że sam bym te zbrojenia kręcił... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, no ja mam nadzieję, że potem pójdzie sprawniej, bo mój mąż niedługo pojdzie do pracy i nie będzie mógł spędzać większości dnia na budowie...

Karimar, mnie też ktoś bez przerwy wspomina o nadciągającym śniegu :evil: :-? Niech spadają na bambus! Będzie dobrze i tyle! :lol: W którym miejscu budujecie? I na czym chcecie w tym roku skończyć? Bo nam się marzy zrobienie nawet i dachu... A takiego "powera" o którym piszesz , to ma zdecydowanie mój mąż :lol: Lata cały dzień po tej budowie szczęśliwy, że hej :D Z resztą ja też jestem szczęśliwa, i to jak!!! Nareszcie coś się dzieje!!!

 

A jak to dziś wyglądało to sami zobaczcie:

http://img67.imageshack.us/img67/3867/widokzgory3malewh3.jpg[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na umowie jest 05.2008 roku. Wiem ze byl przetarg na linia dla wszystkich naszych domkow. Dzwonila do faceta, ktory wygral ze by mi podal termin. Mial odzwonic i nic. Podejrzewam ze sie wycofaja, z powodu ne uregolowanie wlasnosci gruntow pod slupa elektrycznego (rog Krotka/Szkolna).

 

My w umowie mamy termin przylaczenia 30.04.2008 a pozw na budowe wyslalam poleconym w lipcu. Jak widac nie ma kompletnie zadnej logiki w dzialaniach ZEWT ale to juz chyba wszyscy wiemy :D

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie rozpetala dyskusja

 

nam w gminie mowili ze raczej dobrze widziane do zezwolenia na budowe (izabelin c) jet dach 30-40) nie plaski

 

I w Izabelinie C i B, i w Hornowku bez problemu daja pozwolenie na dach plaski. Wiem, bo sama dostalam i znajomi w tych okolicach tez. Gmina moze mowic swoje, ale przeciez starostwo wydaje pozwolenia.

 

no u nas starostwo nam odrzucilo projekt, poniewaz mamy zaplanowany kat dachu 25 stopni a "zalecaja" u nas zdaje sie 30-40.. dopiero jak gmina izabelin wydala nam pismo ze zalecany kat dachu to nie to samo co obligatoryjny starostwo wydalo nam zgode na budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ANIA Ładnie to wygląda!!! My budujemy się w Laskach, przy Brzozowej 59. Łatwo poznać po góóóóórach piachu - nasz majster chciał mieć "przestronne" wykopy ;) Ale to spec pierwszej wody, więc się nie czepiam. Plan maksimum jest taki, że będzie dach z pokryciem. Pogoda może popsuć nam szyki, a wtedy trzeba będzie zabezpieczyć to, co będzie i czekać na wiosnę. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...